καταδυτικο ταξιδι στη μαλτα

buddy

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ειμαι σε διαπραγματευσεις
Ταξίδι-Όνειρο
ισλανδια
γεια σε ολους τους δυτες της παρεας!!! Ειμαι advanced open water diver της padi και με πιστιποιηση για nitrox. σχεδιαζω μαζι με ενα φιλαρακι μου καταδυτικο ταξιδι στη μαλτα κατα τπ μαιο. αμα ξερει καποιος κανενα καλο καταδυτικο κεντρο θα με βοηθησει πολυ!!! επισης θελουμε να βουτηξουμε και να δουμε εκεινο το αγαλμα του ιησου που ειναι βυθισμενο αλλα δεν ξερουμε που ακριβως ειναι:( οποιος εχει πληροφοριες επι του θεματος καθως επισης και αμα εχει να προτεινει και κανα αλλο καλο μερος στη μαλτα για βουτια παρακαλω για βοηθεια!!!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Δεν έχω πάει Μάλτα απλώς γνωρίζω ότι έχουν βουλιάξει ένα σκασμό πλοία για καταδυτικό τουρισμό! οι άνθρωποι είναι μπροστά! ρίξε και μια ματιά εδώ: Diving Malta
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.744
γεια σε ολους τους δυτες της παρεας!!! Ειμαι advanced open water diver της padi και με πιστιποιηση για nitrox. σχεδιαζω μαζι με ενα φιλαρακι μου καταδυτικο ταξιδι στη μαλτα κατα τπ μαιο. αμα ξερει καποιος κανενα καλο καταδυτικο κεντρο θα με βοηθησει πολυ!!! επισης θελουμε να βουτηξουμε και να δουμε εκεινο το αγαλμα του ιησου που ειναι βυθισμενο αλλα δεν ξερουμε που ακριβως ειναι:( οποιος εχει πληροφοριες επι του θεματος καθως επισης και αμα εχει να προτεινει και κανα αλλο καλο μερος στη μαλτα για βουτια παρακαλω για βοηθεια!!!
καλως τον στην παρεα μας
μαλτα δυστυχως και εγω δεν εχω βουτηξη αλλα ειμαι συγουρος οτι ολο
και καποιος θα βρεθει
Καλες βουτιες και με ασφαλεια
 

george diver

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Ταξίδι-Όνειρο
Στούς βυθούς ολης της γης
Scuba Diving Malta, Comino, Gozo- Divewise - PADI, IANTD, DSAT, TDI and Rebreather Diving, Scuba Equipment and Gas Blending Station Facilities

καλως ηρθες στην παρεα.
ριξε μια ματια στο παραπανω link
δοκιμασμενο και σιγουρο καταδυτικο. ειχαμε παει στην μαλτα το 2004 μια μεγαλη παρεα για καταδυσεις. μας αρεσε παρα πολυ. πολυ ευκολες και ομορφες βουτιες. το καταδυτικο κεντρο αψογο.
το αγαλμα που λες αν θυμαμαι καλα ειναι διπλα στο imperial eagle (wreck).
το βαθος δεν θυμαμαι. πρεπει να κοιταξω το log book με το πλανο της βουτιας. καπου στα 20-30 μετρα πιστευω. καταπληκτικη βουτια.
αν δεις στις φωτο μου εχω μερικες φωτο.πιο πολες θα δεις απο μαλτα αν πατησεις στο link (picasa) που εχω κατω στην υπογραφη μου. για μενα να πας και θα κανεις ομορφες βουτιες.
 

buddy

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ειμαι σε διαπραγματευσεις
Ταξίδι-Όνειρο
ισλανδια
Scuba Diving Malta, Comino, Gozo- Divewise - PADI, IANTD, DSAT, TDI and Rebreather Diving, Scuba Equipment and Gas Blending Station Facilities

καλως ηρθες στην παρεα.
ριξε μια ματια στο παραπανω link
δοκιμασμενο και σιγουρο καταδυτικο. ειχαμε παει στην μαλτα το 2004 μια μεγαλη παρεα για καταδυσεις. μας αρεσε παρα πολυ. πολυ ευκολες και ομορφες βουτιες. το καταδυτικο κεντρο αψογο.
το αγαλμα που λες αν θυμαμαι καλα ειναι διπλα στο imperial eagle (wreck).
το βαθος δεν θυμαμαι. πρεπει να κοιταξω το log book με το πλανο της βουτιας. καπου στα 20-30 μετρα πιστευω. καταπληκτικη βουτια.
αν δεις στις φωτο μου εχω μερικες φωτο.πιο πολες θα δεις απο μαλτα αν πατησεις στο link (picasa) που εχω κατω στην υπογραφη μου. για μενα να πας και θα κανεις ομορφες βουτιες.







σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σχεδιαζουμε για την πρωτη βδομαδα του μαιου και τωρα που ειδα και τις φωτο απο εκει περιμενω πως και πως θα το τσεκαρω το καταδυτικο κεντρο που προτεινεις καθως επισης περιμενω κι εναν ακομη φιλο να μου δωσει μερικες πληροφοριες... οι φωτο σου απλα δεν υπαρχουν... ελπιζω και οι τιμες μονο να ειναι ανθρωπινες και να μην ξεπαραδιαστουμε:haha::haha::clap:
 

george diver

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Ταξίδι-Όνειρο
Στούς βυθούς ολης της γης
ελπιζω και οι τιμες μονο να ειναι ανθρωπινες και να μην ξεπαραδιαστουμε:haha::haha::clap:
τοτε που ειχα παει οι τιμες ηταν πολυ καλες. το αν η τιμη ειναι καλη η κακη για μενα εχει να κανει και με το τι σου προσφερει ενα καταδυτικο κεντρο. στην ελλαδα πχ ειναι κλεφτες. οχι ολοι αλλα αρκετοι.
εμεις το 2004 ενω ειχα κανονισει με την γυναικα μου(τοτε κοπελια μου) και ενα αλλο ζευγαρι να παμε, τελικα μαζευτικαμε 13 φιλοι(11 δυτες). κανονισαμε μεταφορα και διαμονη στην μαλτα μονοι μας και αφου ψαξαμε αρκετα στο internet κανονισαμε με αυτο το καταδυτικο. του ειπαμε οτι θελουμε συγκεκριμενες βουτιες και ολα ok.ειχαμε πληρωσει τοτε 125 ευρω το ατομο στο καταδυτικο με μπουκαλες βαρη δικα τους για 4 βουτιες.μεσα στην τιμη ηταν και το mini van που μας μετεφερε, η μεταφορα στο gozzo και το σκαφος που μας πηγε για βουτια στο imperial eagle αν θυμαμαι καλα.
βουτηξαμε σε 3 ναυαγια.
rosi-um el farοud-imperial eagle και στο blue hole στο gozzo
γενικα περασαμε υπεροχα. οι βουτιες πολυ καλες. φυσικα το αν θα σου αρεσουν εχει να κανει και με το τι ζητας απο την βουτια σου τι εμπειρια εχεις, απο τον αριθμο των βουτιων σου και το που εχεις βουτηξει.
 

buddy

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ειμαι σε διαπραγματευσεις
Ταξίδι-Όνειρο
ισλανδια
τελικα θα πας?? το εψαξες καθολου????

εκλεισε 5ημερο 7 Μαιου. κανονιστηκε και το καταδυτικο(αυτο που μου προτεινες γιατι μου φανηκε πολυ αξιολογο)...οποτε πακεταρω εξοπλισμο και λοιπα πραγματα και μετραω αντιστροφα...!!! μιλαμε για 4 με 5 καταδυσεις!!! ελπιζω και οι δικες μου φωτογραφιες να ειναι τοσο ωραιες... δεν φευγω απο Μαλτα αμα δεν φωτογραφηθω στο imperial eagle μαζι με το αγαλμα του Ιησου...:D
 

george diver

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Ταξίδι-Όνειρο
Στούς βυθούς ολης της γης
εκλεισε 5ημερο 7 Μαιου. κανονιστηκε και το καταδυτικο(αυτο που μου προτεινες γιατι μου φανηκε πολυ αξιολογο)...οποτε πακεταρω εξοπλισμο και λοιπα πραγματα και μετραω αντιστροφα...!!! μιλαμε για 4 με 5 καταδυσεις!!! ελπιζω και οι δικες μου φωτογραφιες να ειναι τοσο ωραιες... δεν φευγω απο Μαλτα αμα δεν φωτογραφηθω στο imperial eagle μαζι με το αγαλμα του Ιησου...:D

φευγει κανεις για μαλτααααααα???????
αν ναι να περασετε καλα και καλες αναδυσεις:D:D:D
 

buddy

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ειμαι σε διαπραγματευσεις
Ταξίδι-Όνειρο
ισλανδια
φιλε μου george σε ευχαριστω πολυ!!! ναι την παρασκευη το πρωι πεταμε για μαλτα και στις 15:30 εχουμε ηδη κανονισει και την πρωτη μας βουτια(με divewise που προτεινες):clap::clap::clap: θα κανουμε και το deep dive course γιατι πετυχαμε μια προσφορα την οποια δεν γινοταν να χασουμε με τιποτα...προγραμματιζουμε συνολικα 6 βουτιες (απο τις οποιες 3 για το course) σε μερη απιστευτα... εχω δει φωτογραφιες και ειναι μιλαμε τελεια ...!!! ελπιζω ολα να πανε καλα και οταν θα γυρισω θα σας μεταφερω εντυπωσεις και φωτο!!!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
φιλε μου george σε ευχαριστω πολυ!!! ναι την παρασκευη το πρωι πεταμε για μαλτα και στις 15:30 εχουμε ηδη κανονισει και την πρωτη μας βουτια(με divewise που προτεινες):clap::clap::clap: θα κανουμε και το deep dive course γιατι πετυχαμε μια προσφορα την οποια δεν γινοταν να χασουμε με τιποτα...προγραμματιζουμε συνολικα 6 βουτιες (απο τις οποιες 3 για το course) σε μερη απιστευτα... εχω δει φωτογραφιες και ειναι μιλαμε τελεια ...!!! ελπιζω ολα να πανε καλα και οταν θα γυρισω θα σας μεταφερω εντυπωσεις και φωτο!!!!!
Καλά να περάσετε και ακλές βουτιές!! Περιμένουμε λεπτομέρειες όταν γυρίσεις, παίζει και η Μάλτα το καλοκαίρι για μένα, δε γίνεται να μη βουτήξω άν πάω!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom