Κέα κεα-τζια

alisaxni

Member
Μηνύματα
77
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η υφήλιος...
Να σαι καλα chrys_s για την προθυμια! :)

Θα σου στειλω πμ. Αληθεια τουλαχιστον λυσε μας την απορια, βαλανε καθολου μυαλο οι Τζιωτες, συμφωνα με οσα γραφουν τα παιδια παραπανω; :/
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία

chrys_s

Member
Μηνύματα
49
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κοίτα, όταν έψαχνα πληροφορίες είχα διαβάσει ότι είναι αγενείς, δεν κλείνουν για διήμερο, είναι πανάκριβα κτλ. Εγώ πριν κλείσω έψαξα σε καμιά 20αριά καταλύματα και ήταν όλοι ευγενικότατοι, κανένας δε μου είπε ότι δεν μπορεί να μου κλείσει για 2 βράδια και επιπλέον νομίζω ότι οι τιμές ήταν σε νορμάλ επίπεδα (50-60 ? το δίκλινο). Φιλικό ζευγάρι έκλεισε δίκλινο με 40 ? και θέα θάλασσα!
 

chrys_s

Member
Μηνύματα
49
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
μπορεις να διαβασεις κεδω στην ιστορια που γραφει η φιλη..

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...E9%DE%EC%E5%F1%EF-%F3%F4%E7%ED-%EA%DD%E1.html

οι τιμες των δωματιων μια χαρα!
τα 9 ευρω των κοκτειλ και τα 4 ευρω της ξαπλωστρας τα αφηνω ασχολιαστα..
Ναι η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο ακριβούτσικα αυτά. Και που να δεις στον Κούνδουρο...12 ? για μια ομπρέλα και δύο ξαπλώστρες. Αααααν βρεις...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Ναι η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο ακριβούτσικα αυτά. Και που να δεις στον Κούνδουρο...12 ? για μια ομπρέλα και δύο ξαπλώστρες. Αααααν βρεις...
12ευρω??πλακα κανεις??ε, εδω ερχομαι κ λεω πως το χουμε χασει..


τα 50-60 ευρω το 2κλινο για τζια, αρχές ιουλίου..σορρυ, αλλα ειναι πολλά..ειδικά αν σκεφτούμε και την γενικότερη οικονομική κατάσταση..δηλ. 15 αυγουστο ποσο θα χουν τα δωματια?
τα 40 παλι τα βρισκω μια χαρα..
ο μοναδικός λογος που μπορώ να σκεφτώ για να πάει κάποιος τζια ειναι οι τιμες των ακτοπλοϊκών..ε, αν ειναι ο,τι κερδιζεις απο κει, να το δινεις στα υπόλοιπα, σου βγαίνει μια η αλλη με κάποιο άλλο νησί..
 

alisaxni

Member
Μηνύματα
77
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η υφήλιος...
Επειδη δεν μπορω να στειλω πμ λογω οριου :pPP

μηπως θα σου ηταν ευκολο να μου πεις ποια καταλυμματα ειναι αυτα που περιγραφεις και εκεινο που εμεινες εσυ και αυτο που εκλεισε το ζευγαρι; Αν ειναι κοντρα στους κανονισμους, στειλτο μου σε πριβε!! Ευχαριστω πολυυ!

και επισης αμα δεν εχεις μεσον και δε θες να νοικιασεις πως μετακινεισαι απο ακτη σε ακτη; καραβακι; καϊκι; σκουνα εστω;
 

alisaxni

Member
Μηνύματα
77
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η υφήλιος...
12ευρω??πλακα κανεις??ε, εδω ερχομαι κ λεω πως το χουμε χασει..


τα 50-60 ευρω το 2κλινο για τζια, αρχές ιουλίου..σορρυ, αλλα ειναι πολλά..ειδικά αν σκεφτούμε και την γενικότερη οικονομική κατάσταση..δηλ. 15 αυγουστο ποσο θα χουν τα δωματια?
τα 40 παλι τα βρισκω μια χαρα..
ο μοναδικός λογος που μπορώ να σκεφτώ για να πάει κάποιος τζια ειναι οι τιμες των ακτοπλοϊκών..ε, αν ειναι ο,τι κερδιζεις απο κει, να το δινεις στα υπόλοιπα, σου βγαίνει μια η αλλη με κάποιο άλλο νησί..
Σωστοτατη

Αχ ποτε θα φτιαξουν αεροδρομιο στην Αμοργο η ποτε θα χαμηλωσουν τις τιμες της Αστυπαλαιας :bleh:
 

chrys_s

Member
Μηνύματα
49
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
12ευρω??πλακα κανεις??ε, εδω ερχομαι κ λεω πως το χουμε χασει..


τα 50-60 ευρω το 2κλινο για τζια, αρχές ιουλίου..σορρυ, αλλα ειναι πολλά..ειδικά αν σκεφτούμε και την γενικότερη οικονομική κατάσταση..δηλ. 15 αυγουστο ποσο θα χουν τα δωματια?
τα 40 παλι τα βρισκω μια χαρα..
ο μοναδικός λογος που μπορώ να σκεφτώ για να πάει κάποιος τζια ειναι οι τιμες των ακτοπλοϊκών..ε, αν ειναι ο,τι κερδιζεις απο κει, να το δινεις στα υπόλοιπα, σου βγαίνει μια η αλλη με κάποιο άλλο νησί..
Κι εγώ γι'αυτό δεν έκλεισα σ'αυτά με 50-60, γιατί ήθελα κάτι πιο οικονομικό. Όντως η Τζιά δεν αξίζει, είναι ένα ξερονήσι (προσωπική άποψη, αφού μου αρέσει να βλέπω και λίγο φύση και πρασινάδα!). Μόνο λόγω απόστασης, και πάλι αν δεν έχεις μέσο άντε βρες πώς θα πας Λαύριο! Εγώ δε θα ξαναπήγαινα, θα προτιμούσα να δω κάποιο άλλο νησάκι.

Επειδη δεν μπορω να στειλω πμ λογω οριου :pPP

μηπως θα σου ηταν ευκολο να μου πεις ποια καταλυμματα ειναι αυτα που περιγραφεις και εκεινο που εμεινες εσυ και αυτο που εκλεισε το ζευγαρι; Αν ειναι κοντρα στους κανονισμους, στειλτο μου σε πριβε!! Ευχαριστω πολυυ!

και επισης αμα δεν εχεις μεσον και δε θες να νοικιασεις πως μετακινεισαι απο ακτη σε ακτη; καραβακι; καϊκι; σκουνα εστω;
Κι εγώ καινούρια είμαι και δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω ονόματα. Θα προσπαθήσω όμως εγώ να σου στείλω pm αν μπορέσω. Για τις μετακινήσεις που με ρωτάς, υπάρχει λεωφορείο, το οποίο όμως δεν έχω ιδέα ούτε πόσο συχνό είναι ούτε σε ποιες περιοχές πάει. Γενικά θα σου πρότεινα να μείνεις στο Γιαλισκάρι-Βουρκάρι, που είναι ίσως το μόνο μέρος με λίγη κίνηση, ταβέρνες, καφετέριες. Ελπίζω να έχεις βρει τρόπο να πας Λαύριο, γιατί τα πλοία φεύγουν μόνο από εκεί!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Κι εγώ καινούρια είμαι και δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω ονόματα. Θα προσπαθήσω όμως εγώ να σου στείλω pm αν μπορέσω. Για τις μετακινήσεις που με ρωτάς, υπάρχει λεωφορείο, το οποίο όμως δεν έχω ιδέα ούτε πόσο συχνό είναι ούτε σε ποιες περιοχές πάει. Γενικά θα σου πρότεινα να μείνεις στο Γιαλισκάρι-Βουρκάρι, που είναι ίσως το μόνο μέρος με λίγη κίνηση, ταβέρνες, καφετέριες. Ελπίζω να έχεις βρει τρόπο να πας Λαύριο, γιατί τα πλοία φεύγουν μόνο από εκεί![/quote]


Ούτε εσύ μπορείς να στείλεις ακόμα προσωπικό μήνυμα γιατί δεν έχεις συμπληρώσει τα 20 μηνύματα.

Επιτρέπεται να δώσεις δημόσια tips. Αυτό που απαγορεύεται είναι η δυσφήμιση.

Και για να θυμηθείτε τους όρους χρήσης, διαβάστε τους ξανά:
http://www.travelstories.gr/rules.php
 

alisaxni

Member
Μηνύματα
77
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η υφήλιος...
Για Λαυριο ξεκινουν τα λεωφορεια απο Πεδιον του Αρεως, δεν ειναι θεμα, απλως το κακο ειναι οτι επειδη στη Τζια δεν εχω σκοπο να νοικιασω αμαξι, επειδη απο ο,τι αντιλαμβανομαι οι τιμες θα ναι αντιστοιχες με 15Αυγουστο στην Πατμο, αν δεν γινεται να μετακινηθεις αλλιως και παλι ειναι δυσκολος προορισμος.... Ουφ θα δουμε! :)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Για Λαυριο ξεκινουν τα λεωφορεια απο Πεδιον του Αρεως, δεν ειναι θεμα, απλως το κακο ειναι οτι επειδη στη Τζια δεν εχω σκοπο να νοικιασω αμαξι, επειδη απο ο,τι αντιλαμβανομαι οι τιμες θα ναι αντιστοιχες με 15Αυγουστο στην Πατμο, αν δεν γινεται να μετακινηθεις αλλιως και παλι ειναι δυσκολος προορισμος.... Ουφ θα δουμε! :)
αφου το λαυριο δεν σε προβληματιζει και δεν θα μεινετε και πολλες μερες, δεν πατε κυθνο λεω εγω?:roll:
 

alisaxni

Member
Μηνύματα
77
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η υφήλιος...
αφου το λαυριο δεν σε προβληματιζει και δεν θα μεινετε και πολλες μερες, δεν πατε κυθνο λεω εγω?:roll:
Το εχουμε σκεφτει και αυτο, αλλα ειδα κατι και φρικαρα: τις ημερομηνιες που μας ενδιαφερουν, το καραβι επιστροφης ξεκινα 6 απο Κυθνο και φτανει Πειραια στις 5 το χαραμα :bleh: Κυκλαδιτικη πατεντα υποθετω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.758
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom