Ταϊλάνδη κο σαμουι 2-15 Ιουνιου 2010

stamos-mech

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κο Σαμουι
Καταχρήν θα ήθελα να χαιρετίσω όλους τα μέλη του φορουμ. Ειμαι νεο μελος του φορουμ και θα ηθελα να σας δωσω τα συγχαρητηρια μου για τη προσπαθεια που κανετε.
Θέλω να παω Κο Σαμουι και θα ηθελα να μου προτειναται σε ποια παραλια θα ηταν καλυτερο να μεινω. Διαβασα οτι σε καποιες παραλιες τα νερα ειναι θολα θα μπορουσατε να μου πειτε κατι για αυτο?
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Καλως ηρθες στην παρεα και καλοταξιδος!
Δεν εχω παει στο Σαμουι για να μπορεσω να σε βοηθησω.Αν κρινω ομως απο το Πανγκαν φανταζομαι οτι θα εχουν πολλες ομοιοτητες.Διαυγεια μεγαλη δεν ειχε η θαλασσα, διοτι δεν ειναι πολυ καλη περιοδος το καλοκαιρι για την Ταυλανδη.Περα απο αυτο ομως πιστευω οτι θα περασεις καλα!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
θα σου προτεινα να μεινεις στο λαμαι που και εμενα.. για μενα (και πολλους αλλους) ειναι το καλυτερο μερος στο σαμουι
-και απο παραλιες... (ειδικα τα κολπακια μεταξυ λαμαι και τσαβενγκ που εχουν πολυαναφερθει εδω μεσα ειναι ομορφα ειδικα αν σου αρεσει η ησυχια)
-και απο αποψη τοποθεσιας.. (δεν εχει τη φασαρια της τσαβενγκ.. ειναι κοντα της και μπορεις να την επισκεφτεις τις στιγμες που θελεις υπερβολικο πολιτισμο, πολλα μαγαζια κλπ κλπ)...
- και εχει κινηση και αγορα και απο μονο του χωρις να σε κουραζει... κλπ κλπ..

βεβαια οφειλω να σου πω οτι προσωπικα το σαμουι δε με τρελανε.. και 13 μερες δε θα εμενα ουτε να με πληρωναν... αν θες να πας ταιλανδη τοσες μερες, κανονισε ενα πακετακι με καποιες μερες μπανγκοκ, μερικες σαμουι, λιγο πανγκαν και ισως κο ταο (αν σε ενδιαφερουν οι καταδυσεις ειναι μαστ)...
 

stamos-mech

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κο Σαμουι
thanks

Λοιπον αφου εκλεισα τα εισιτηρια οπως με προτρεψατε...και αποφασισα μετα απο αυτα που διαβασα στο υπεροχο αυτο σαιτ.....θα παω πρωτα σαμουι για 7 μερες..βεβαια ακομα ψαχνω σε ποια παραλια να μεινω λογω των νερων και το αν θα ειναι θολα και βεβαιως να μην ειναι οπως την προηγουμενη φορα που ειχα παει πουκετ,σε ταραστια παραλια στην οποια μυριζε παντου λαδιλα απο τα τζετ σκι....ελλεως δηλαδη........
Ας ξαναγυρισουμε στο ταξιδι και μετα θα παω και μια βολτα ξανα στη Μπανγκοκ(παρολη την ασχημη ατμοσφαιρα που ειχε...) για επισκεφθω ξανα ναους μουσεια ...και οτι εχω αφησει πισω απο τη προηγουμενη φορα.
Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.
 

stamos-mech

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κο Σαμουι
Επειδη το ψαχνω παρα πολυ θα ηθελα να παραθεσω και αυτο το σαιτ το οποιο εχει πολλες λεπτομερειες Lamai Beach Hotels & Resorts - Where to Stay in Lamai Beach
Προσπαθησα να επικοινωνησω με τον Ελληνα αλλα δεν μου εχει απαντησει ακομα.
 

stayros

Member
Μηνύματα
78
Likes
181
ΣΑΜΟΥΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ

Επειδη το ψαχνω παρα πολυ θα ηθελα να παραθεσω και αυτο το σαιτ το οποιο εχει πολλες λεπτομερειες Lamai Beach Hotels & Resorts - Where to Stay in Lamai Beach
Προσπαθησα να επικοινωνησω με τον Ελληνα αλλα δεν μου εχει απαντησει ακομα.
Καλημέρα και από μένα..
διάβασα προσεκτικά τι γράφεις για το Σαμούι...θέλω να πάω και εγώ εκεί.
Εμείς (είμαστε 2 ζευγάρια) θα πάμε Πουκέτ στις 26 Ιουνίου, για 14 βράδυα, και θέλουμε να πάμε και Σαμούι για 3 με 5 μέρες.
Έχεις καταλήξει τελικά που θα μείνεις?
σε ποιά παραλία?
τι εκδρομές θα κάνεις?
κάθε πληροφορία θα μας βοηθούσε...
σε ευχαριστώ πολύ....
 

babis54

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
samui

καλύτερη παραλια: Mae nam εκπληκτικά ήσυχη, πολλές λύσεις για διαμονή σε μπαγκαλόους στην παραλία, χωρίς νυκτερινή ζωή.
παραλία και περιοχή που απορρίπτεται: Chaweng, πολυκοσμία, ακριβή
προτεινόμενη παραλία: Lamai, τα συνδυάζει όλα
προτεινόμενο ξενοδοχείο: samui park hotel 2 χιλιόμετρα έξω από Lamai φοβερό περιβάλλον,καλύτερα σε βίλα, καλές τιμές, ησυχία, 3 Ευρω με τουκ-τουκ η μετακίνηση για την πόλη που διαθέτει πολλές λύσεις για φαγητό κλπ
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Δεν είναι ..λίγο ..επικίνδυνα..να ταξιδέψετε αυτό τον καιρό στην Ταυλάνδη;
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Δεν είναι ..λίγο ..επικίνδυνα..να ταξιδέψετε αυτό τον καιρό στην Ταυλάνδη;
H πρωτευουσα εχει το προβλημα, τα νησια ειναι ησυχα, το πολυ πολυ δεν κανεις σταση στη bangkok και συνεχιζεις κατευθειαν για τον τελικο προορισμο σου.
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Μη τελαθουμε κι' ολας με τη θαλασσα στο Σαμουι . Δεν ειναι δα και λασπονερα. Οπως εχω γραψει και σε παιαοτερο Post: Απο παραλιες, η Chaweng εχει πολυ κοσμο και γινεται χαμος. Η Lamai ειναι πιο πισω σε κοσμοσυρροή αλλα εχει το ιδιο τουριστικο στυλ. Η γνωμη μου θα ηταν ειτε Mae Nam (απομερα) ειτε Chaweng Νοι (ωστε να εισαι κοντα στο χαμο της Chaweng αν θελεις) που δεν εχουν τα πολλα μαγαζακια με τις πλαστικες καρεκλες (κιτς)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.046
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom