Κύπρος κυπρος!!

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
παραδεισος!!
παιδια οτι προτεινει κανεις για κυπρο καλοδεχουμενο!!! θα ηθελα πληροφοριες για παραλιες μαγαζια φαγητου και αξιοθεατα.μια βδομαδα πιστευω οτι ειναι αρκετη εσεις τι λετε?θα μενω αναμεσα απο παφο και λαρνακα αλλα οι αποστασεις ειανι μικρες θα νοικιασω και αμαξι κιολας!!
 

flying

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Καλημερα,
εγω θα σου προτεινα να μεινεις Λεμεσο για πολλους και διαφορους λογους.
Ειναι η πολη που συνδιαζει τα παντα και ειναι στη μεση της Λαρνακας και της Παφου ετσι θα μπορεις να μοιραζεις τις αποστασεις.
Για παραλιες εκτος Λεμεσου πρεπει οποσδηποτε να πας στην Αγια Ναπα και Πρωταρα οπου ειναι φανταστικες.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
παραδεισος!!
θα εχω την ευκαιρια να κατσω αρκετα οποτε οποια παραλια σε οποιοδηποτε μερος προτεινετε θα παω.αγια ναπα δεν ειναι πολυ τουριστικο μερος?θεωρειτε απο τις καλυτερες στην κυπρο?
 

flying

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Τοσο η Αγια Ναπα οσο και ο Πρωταρας ειναι αρκετα τουριστικα θα ελεγα(Αγγλοι,Γερμανοι κλπ),αξιζει ομως να πας μονο και μονο για τις παραλιες οι οποιες θεωρουνται οι καλυτερες του νησιου.
Παρα πολυ καλες παραλιες εχει και η Λεμεσος,αντιθετα με την Παφο που δεν εχει τοσο αξιολογες.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
παραδεισος!!
πως και δεν το πηρα χαμπαρι αυτο?
ευχαριστω ειχα δει μονο τις ιστοριες
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
παραδεισος!!
απο φαγητο εχει κανεις να προτεινει κατι must?
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα σε όλους. Επειδή όλα τα παραπάνω link που έχετε βάλει δεν μου ανοίγουν και βγάζουν error (είναι και αρκετά παλιά βέβαια), μπορεί κάποιος να μου προτείνει 2-3 ωραία μέρη για φαγητό-ποτό, ει δυνατόν να μην είναι τα τέρμα τουριστικά, σε Λάρνακα και Αγία Νάπα; Θα πάει ο σύζυγος με 2 φίλους για 3μερο, θα μείνουν Λάρνακα και φεύγουν αύριο. Οπότε αν έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία θα ήταν καλοδεούμενη. :)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Καλησπέρα σε όλους. Επειδή όλα τα παραπάνω link που έχετε βάλει δεν μου ανοίγουν και βγάζουν error (είναι και αρκετά παλιά βέβαια), μπορεί κάποιος να μου προτείνει 2-3 ωραία μέρη για φαγητό-ποτό, ει δυνατόν να μην είναι τα τέρμα τουριστικά, σε Λάρνακα και Αγία Νάπα; Θα πάει ο σύζυγος με 2 φίλους για 3μερο, θα μείνουν Λάρνακα και φεύγουν αύριο. Οπότε αν έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία θα ήταν καλοδεούμενη. :)
Πρόχειρα θυμάμαι 3 στην Λάρνακα(πριν από 15 μήνες περίπου).Το καφέ της Χρυσάνθης-Γλυκολέμονο και το Παραθαλάσσιο.Διευθύνσεις δεν μπορώ να βρω τώρα αλλά φαντάζομαι ότι θα είναι εύκολο να τα βρει εκεί.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Στη Λάρνακα τα περισσότερα στις Φοινικούδες θυμάμαι ήταν tourist-oriented. Όμως είχαμε φάει ωραίο φαγητό στο Hobos Steak House, προς την πλευρά της Μαρίνας.

https://www.google.gr/maps/@34.9146371,33.6384481,18.08z
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Πρόχειρα θυμάμαι 3 στην Λάρνακα(πριν από 15 μήνες περίπου).Το καφέ της Χρυσάνθης-Γλυκολέμονο και το Παραθαλάσσιο.Διευθύνσεις δεν μπορώ να βρω τώρα αλλά φαντάζομαι ότι θα είναι εύκολο να τα βρει εκεί.
Ευχαριστώ πολύ. Τα 2 πρώτα τα βρήκα και στο Facebook, φαίνονται αρκετά όμορφα. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom