μικροβιο για ταξιδια

Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Κληρονομια απο τον μπαμπα μου. Δεν ειμαι σιγουρη αν το μικροβιο μεταφερθηκε μεσω DNA ή μεσω διαπαιδαγωγησης αλλα το αποτελεσμα ειναι τοσο εγω οσο και η αδερφη μου απο πολυ μικρες να ονειρευομαστε μερα νυχτα ταξιδια.
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Ταξίδευα από μωρό με τους γονείς μου κάνοντας κάμπιγκ σε όλη την Ελλάδα. Πάντα όμως ονειρευόμουν να βρεθώ σε ένα τόπο στον οποίο όλοι να μιλάνε άλλη γλώσσα. Η πρώτη ευκαιρία δόθηκε με τη Βουλγαρία όπου σπούδαζε η ξαδέλφη μου, στα 21 μου.
Άπο τότε είμαι διαρκώς αλλού. Όταν δε γνώρισα τον αντρούλη μου η ασθένεια υποτροπίασε. Δεν θα καταλαγιάσει αν δεν μας κατασπαράξει οικονομικά.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
στην Ελλάδα ταξίδευα από μικρή με τους γονείς μου, έχω ταξιδέψει αρκετά έως πολύ και μόνη μου..για το εξωτερικό το έπαθα στα 27 (το σκεφτόμουν από λίγο νωρίτερα) Το πρώτο μου ταξίδι εκτός Ελλάδος ήταν πριν τέσσερα χρόνια στο euro στην Πορτογαλία..από τότε έχω πάθει μανία.. τρεις με τέσσερις φορές το χρόνο οπωσδήποτε..(συν καμμιά βδομάδα κάθε χρόνο σε κανένα ελληνικό νησί)
μακάρι να μαστε πάντα καλά να ταξιδεύουμε..
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
από πολύ μικρή ηλικία λόγω επαγγέλματος του πατέρα μου όσο θυμάμαι τόν εαυτό μου καθε καλοκαίρι με το κλέισιμο τών σχολείων ήμασταν με μια βαλίτσα και πηγαίναμε πάντα εντός ελλάδος όπου 'ηταν εκείνος κυρίως νησιά η κοντα σε θάλασσα και επιστροφή μια ημέρα πρίν το άνοιγμα τών σχολείων .
αυτά μεχρι τήν ηλικία τών 18.
μετα τα δεκαοχτώ αρχισα τα πρώτα ταξίδια εντος και στα 23 το πρώτο μας ταξίδι με το έτερο ήμιση στο εξωτερικό (βενετία ).
άν και περασαν ομολογώ αρκετα χρόνια μέχρι να ξαναταξιδέψω στο εξωτερικό βλέπε παρίσι 2007 η ( ζημιά -μικρόβιο ) έχει ήδη γίνει και πλέον το ποτάμι πίσω δέν γυρνά !!!
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
εγω σχετικα προσφατα πριν απο 5 χρονια στο πρωτο μου ταξιδι.πριν δεν ειχα κανενα παθος και στεναχωριομουν.ελεγα μα καλα εγω γιατι δεν εχω ενα παθος σαν ολους τους αλλους?ωσπου το ανακαλυψα και χαιρομαι που εχω κατι που με κανει τοσο πολυ ευτυχισμενη.
 

maredia

Member
Μηνύματα
121
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
In my new place
Ταξίδι-Όνειρο
Φλοριανόπολις, Βραζιλία
Εμένα οι γονείς μου και οι παιδικοί μου φίλοι* δεν ταξιδεύουν ποτέ και πουθενά (ε άντε σε καμιά Θεσσ/νίκη μόνο)..εγώ πως βγήκα έτσι;;;;;;;;;μάλλον το μικρόβιο μεταφέρεται από την ατμόσφαιρα σε όποιον κάτσει δε φεύγει ποτέ!





*ευτυχώς οι πρόσφατοι το κάνουν
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Τι μικροβιο ειναι αυτο ρε παιδια, δεν το ξερω.:haha::haha:

Μ`αρεσει που κατατρωει τα εσωψυχα μου....

Το κληρονομησα στην Ταιλανδη τον Φεβρουαριο του `07.

Ειναι ανιατο,δεν θεραπευεται,και εξαπλωνεται γρηγορα και ολοκληρωτικα.

Υπαρχει λυση??

Μετα απο καθε ταξιδι θεριευει περισσοτερο.:airplane::airplane:

Γιατρε μου εχω ελπιδες???:D
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αχ! Τι μου θυμίσατε τώρα! Όσο έχω αναμνήσεις, θυμάμαι οτι ήθελα να ταξιδεύω. Μάλιστα στο νηπιαγωγείο(!) είμασταν ολόκληρη παρέα από κοριτσάκια τα οποία ήθελαν να ταξιδεύουν σαν τρελλά, και μάλιστα ταξίδια μακρινά, η κάθε μια με τις προτιμήσεις της: εγώ, με την Ταυλάνδη και τα πέριξ, η φίλη μου η Άννα με την Αφρική και άλλες με την λατινική Αμερική. Πού τα ξέραμε τα μέρη αυτά και μάλιστα πριν την έλευση της τηλεόρασης είναι απορίας άξιον. Μας είχε ξεσηκώσει η Άννα που λέγαμε, η μαμά της δούλευε στην Lufthansa και πήγαινε μακρινά, ονειρεμένα και απλησίαστα για την εποχή ταξίδια. Η μικρή μας τα διηγόταν με το νι και με το σίγμα. Και μας ξεσήκωνε.
Μια φορά στον φράχτη του κήπου του νηπιαγωγείου, το οποίο βρισκόταν στο Ψυχικό, εμφανίστηκε μια Γιαπωνέζα, με κιμωνό και το μωράκι της σε μάρσιππο στην πλάτη της. Δε μπορείτε να φανταστείτε τι ηλεκτρικό ρεύμα μας διαπέρασε όλους: ορμήσαμε στα κάγκελα να τη δούμε, να παρατηρήσουμε τα σχιστά της μάτια και τα στιλπνά μαύρα μαλλιά της, το περίεργο κεντημένο ρούχο που φορούσε και τον ιδιαίτερο τρόπο μεταφοράς του μωρού της. Τέτοια θεάματα εν έτει 1968 δεν ήταν και πολύ κοινά. Επί μέρες όλα τα παιδιά σχεδιάζαμε την προσεχή επίσκεψή μας στην Ιαπωνία. Ακόμη δεν έχω πάει.
Το πρώτο μου ταξίδι έγινε τα Χριστούγεννα του 1969 με τους γονείς μου στην Αυστρία: Βιέννη και Σάλτσμουργκ. Από τότε έχω μια λατρεία για την χώρα αυτή. Αν σας πω οτι θυμάμαι το ταξίδα αυτό με κάθε του λεπτομέρεια; Ίσως συντέλεσε και μια ανόητη δασκάλα που είχαμε στην πρώτη δημοτικού η οποία μας έβαλε να κρατήσουμε ημερολόγιο τι κάναμε τα χριστούγεννα: Το πρώτο μου Travelstory ήταν έτοιμο!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.064
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Από τότε που άρχισα να βγάζω δικά μου λεφτά άρχισα να ταξιδεύω συχνά εντός Ελλάδας και από το 2003, που ταξίδεψα στην Πράγα έχω καθιερώσει ταξίδια 2-3 ταξίδια ετησίως εντός Ευρώπης. Αν και σύντομα θα προβώ σε αγορά σπιτιού, τρώγομαι για το που θα πάω τα Χριστούγεννα και ψάχνω κάποια προσφορά. Καμία ιδέα κανείς; Άντε γιατί αλλιώς με βλέπω να πέφτω σε κατάθλιψη!!!
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
Από τότε που άρχισα να βγάζω δικά μου λεφτά άρχισα να ταξιδεύω συχνά εντός Ελλάδας και από το 2003, που ταξίδεψα στην Πράγα έχω καθιερώσει ταξίδια 2-3 ταξίδια ετησίως εντός Ευρώπης. Αν και σύντομα θα προβώ σε αγορά σπιτιού, τρώγομαι για το που θα πάω τα Χριστούγεννα και ψάχνω κάποια προσφορά. Καμία ιδέα κανείς; Άντε γιατί αλλιώς με βλέπω να πέφτω σε κατάθλιψη!!!

θα προτεινα ενα λονδινακι
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
μικρος εβλεπα τα τοπια οπου διαδραματιζοταν οι κινηματογραφικες ταινιες και ελεγα μολις μεγαλωσω και εχω την οικονομικη ανεση θα τα επισκευτω ΟΛΑ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.274
Μηνύματα
885.888
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom