μικροβιο για ταξιδια

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Τι μικροβιο ειναι αυτο ρε παιδια, δεν το ξερω.:haha::haha:

Μ`αρεσει που κατατρωει τα εσωψυχα μου....

Το κληρονομησα στην Ταιλανδη τον Φεβρουαριο του `07.

Ειναι ανιατο,δεν θεραπευεται,και εξαπλωνεται γρηγορα και ολοκληρωτικα.

Υπαρχει λυση??

Μετα απο καθε ταξιδι θεριευει περισσοτερο.:airplane::airplane:

Γιατρε μου εχω ελπιδες???:D
Γιατρος δεν ειμαι, αλλά μια χαρα σε βρισκω,
την αρρωστια αστη στην ησυχια της,ανιατη :lol:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
τι να σας πω?μαλλον αστειο θα φανει...ειδα ενα ταξιδι της μαγιας τσοκλη στη φολεγανδρο στη νετ!ερωτευτηκα τη χωρα του νησιου απ'τη τηλεοραση...απο'κει κ περα αρχισα να βλεπω την εκπομπη κ απο τοτε δεν εχω σταματησει να ονειρευομαι προορισμους....φυσικα δεν εχω ταξιδεψει πολυ καθως δεν εχω δικα μου χρηματα (αλλωστε αλλιως ειναι να δουλευεις για ενα ταξιδι κ αλλιως να στο εχουν στο πιατο,ετσι κ αλλιως δεν θα τα ζητουσα ποτε)....σε λιγους μηνες ομως θα αρχισω λιγα λιγα να τα μαζευω με μια δουλιτσα,ημιαπασχοληση κ ελπιζω να βρω παρεα κ να ταξιδεψω σε καποια ευπωπαικη χωρα (για αρχη) το καλοκαιρι ή το επομενο φθινοπωρο....
 

orbit

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τρώγοντας έρχεται η όρεξη!
Τη πρώτη φορά απλά κολλάς το μικρόβιο. Τη δεύτερη το μικρόβιο αρχίζει και αναπτύσσεται, σιγά σιγά μεταλλάσετε όποτε το μόνο αντιβιοτικό είναι ένα επόμενο ταξίδι.
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Συμφωνω με orbit. στα πρωτα 2-3 ταξιδια μου εκτος ελλαδος πηγαινα στο δημοτικο και δεν μπορω να πω οτι με σημαδεψαν. Ηταν απλα διαφορετικες/ευχαριστες εμπειριες. Για πολλα χρονια δεν ταξιδεψα εκτος. Οταν ομως το 2004 αποφασισα να παω στο Παρισι για 1 χρονο η ασθενεια με χτυπησε κατακεφαλα και εκτοτε σχεδιαζω συνεχως που θα παω. Μπορει να μην εχω τη δυνατοτητα να το κανω συχνα, αλλα κ μονο ο χρονος που καθομαι κ ασχολουμαι κ οργανωνω κ φανταζομαι το εκαστοτε επομενο ταξιδι, ειναι ενα ταξιδι απο μονος του!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Το κατάλαβα μετά το δεύτερό μου ταξίδι, επειδή το πρώτο μου ταξίδι το έκανα μετά την ενηλικίωση, ήμουν λίγο φοβισμένος. Στο δεύτερο όμως η απόφαση πάρθηκε σε μία νύχτα με αυθορμητισμό και χωρίς κανένα προγραμματισμό, κάτι που με τρόμαξε λίγο αλλά μετά με ξεσήκωσε απίστευτα. Τόλμησα, το απόλαυσα και πέρασα αξέχαστα. Από τότε, δε μπορώ να μην κάνω 2-3 ταξίδια το χρόνο, κάτι με πιάνει ρε αδελφέ! :p
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τη πρώτη φορά απλά κολλάς το μικρόβιο. Τη δεύτερη το μικρόβιο αρχίζει και αναπτύσσεται, σιγά σιγά μεταλλάσετε όποτε το μόνο αντιβιοτικό είναι ένα επόμενο ταξίδι.
Ακριβώς όπως τα λέει!!! Παιδιά μάλλον αυτή είναι η επιστημονική εξήγηση αλλά καταλήγουμε στο συμπέρασμα που είχα βγάλει εγώ μόνος μου, ότι είμαστε άρρωστοι!!! Έτσι δεν είναι, αρρώστια δεν είναι; Αν έχεις στο μυαλό σου τα επόμενα 2-3 ταξίδια, υπάρχει τρόπος σωτηρίας ή πρέπει να παραδωθούμε; :D
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Έτσι δεν είναι, αρρώστια δεν είναι; Αν έχεις στο μυαλό σου τα επόμενα 2-3 ταξίδια, υπάρχει τρόπος σωτηρίας ή πρέπει να παραδωθούμε; :D
Μια χαρά αρρώστια είναι...:) Δεν υπάρχει θεραπεία...όσο πιο νωρίς το καταλάβεις, τόσο καλύτερα...Και ο γιατρός λέει ένα με δύο ταξιδάκια το χρόνο, είναι απαραίτητα, για την καλή εξέλιξη της νόσου ! :bleh::haha:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Και ο γιατρός λέει ένα με δύο ταξιδάκια το χρόνο, είναι απαραίτητα, για την καλή εξέλιξη της νόσου ! :bleh::haha:
Α, ωραία, να μή νιώθω τύψεις δηλαδή που ήδη κανονίζω το μεθεπόμενο.....χαχαχα Όταν μιλάω σε άλλους για τα ταξίδια, έχω την εντύπωση ότι με περνάνε για τρελλό ή εξωγήινο ή κάτι τέτοιο τελος πάντων...εδώ νιώθω φυσιολογικός!!!! :haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Να σου ενα μυστικο: Εμεις ειμαστε οι φυσιολογικοι. Οι αλλοι ειναι λιγο... καπως!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
τό έχω και εγώ το μικρόβιο απο το 2003 και μετά...και όλο απλώνεται...δεν μπορώ να το σταματήσω...
βλεπω τις προσφορές της aegean για γερμανία και ανεβάζω πυρετό...τι να κάνω δεν ξέρω...να κλεισω να μην κλείσω...
το θεωρώ και υπερβολή μιας και αρχες οκτωβρίου πάω στην Πόλη και αρχες νοεμβρίου Βρυξέλλες...
να πιώ κανενα αντιβιοτικό μπάς και το σταματήσω....μεχρι τα χριστούγεννα...
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
να κλεισω να μην κλείσω...
το θεωρώ και υπερβολή μιας και αρχες οκτωβρίου πάω στην Πόλη και αρχες νοεμβρίου Βρυξέλλες...
να πιώ κανενα αντιβιοτικό μπάς και το σταματήσω....μεχρι τα χριστούγεννα...
Να κλείσεις Ιωάννα, να κλείσεις...Ο γιατρός λέει, λόγω φθινοπώρου και εν όψει χειμώνα...να πάρουμε ενισχυμένη δόση ;):)
 

bitudimitra

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Νομίζω οτι το μικρόβιο όλο και εξαπλώνεται..Εμένα το μικρόβιο μου το κόλλησε ο φίλος μου αλλα απο τότε που εντόπισα το travelstories και διαβάζω όλες αυτές τις ταξιδιωτικές ιστορίες εχω πάθει ενα πατατρακ!!!Πότε θα προλάβω να παω σε ολα αυτα τα μέρη..??Προς το παρόν αρκούμαι στο ενα ταξίδι στο εξωτερικό το χρονο,αν και ειμαι φοιτήτρια ακόμα και εχω αρκετό ελευθερο χρόνο αλλά το οικονομικό ειναι ενα θέμα!Ελπίζω οτι οταν θα αρχισω να δουλέυω να μπορώ να κανω περισσότερα ταξίδια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom