μικροβιο για ταξιδια

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
αληθεια ποτε το καταλαβατε οτι κολλησατε το μικροβιο των ταξιδιων?ποτε αντιληφθηκατε οτι εχετε αυτο το παθος?στο πρωτο σας ταξιδι?μετα απο πολλα ταξιδια ή πολυ πιο πριν?
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
οταν περιπλανηθηκα μονη μου στους δρομους του αμστερνταμ το δευτερο μου σε σειρα ταξιδι.ενιωσα αλλος ανθρωπος!μια ελευθερια και ενα πολυ δυνατο συναισθημα!(οχι δεν ειχα μπει πιο μπροστα σε κανενα coffee-shop)!
 

efi

Member
Μηνύματα
66
Likes
4
Το καταλαβα ως ενηλικη γιατι δεν με πειραζε καθολου να θυσιασω οποιαδηποτε εξοδο η λουσο προκειμενου να κανω ενα ταξιδι
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
μπράβο αθηνά!!! ωραίο θέμα.
όταν ήμουν μικρή μικρή,έβλεπα καθε βράδυ το ίδιο όνειρο!! ήμουνα λέει πάνω σε μια μοτοσυκλέτα και πήγαινα -πήγαινα......
στο χωριό όμως δεν ειχαμε μοτό τότε,και αρκέστηκα στο να πηγαίνω βόλτες με το γαιδουράκι του κουρέα του χωριού που έμενε δίπλα μας ...μετα΄μεγάλωσα και στα 20 ξεκινησα να ταξιδεύω συνεχώς,αποταμιεύοντας ρεβύθι το ρεβύθι ,έως που ειχα στάνταρ χρήματα απο την δουλεια μου και του έδωσα και κατάλαβε...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ νομίζω ότι όταν το έχεις μέσα σου το μικρόβιο...το έχεις στο dna σου...το θέμα είναι πότε θα σου εκδηλωθεί και με ποιον τρόπο, χε χε.
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
το έχεις στο dna indeed.. . εγώ ταξιδευα με τους γονεις μου μικρή αλλα στα 14 πήγα ενα μήνα για αγγλικά στην αγγλία μόνη μου & μετα στα 19 πήγα με το πανεπιστήμιο ποδηλατικό γύρο Ολλανδίας.. απο εκεί και πέρα κόλλησα για τα καλά!
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Εγώ άρχισα να ταξιδεύω πριν μερικά χρόνια όταν τελείωσα το σχολείο και έγινε φοιτητής.
Ταξίδεψα σε φίλους/φίλες που είχαν περάσει σε άλλες πόλεις και σιγά σιγά το ένα έφερε το άλλο.
Πήγαμε μαζί εξωτερικό (Αγγλία) και από τότε προσπαθώ όσο το δυνατόν περισσότερο να ταξιδεύω!
Επίσης, σε συνεργασία με την Ομάδα Πυθέας (explores.gr) πραγματοποίησα αρκετά ενδιαφέροντα ταξίδια που δεν θα μπορούσα να κάνω με άλλον ποτέ.

Και φυσικά, με το έτερον ήμισυ που απολαμβάνω εξίσου τα ταξίδια!

:)
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Το μικροβιο το "τσιμπισα" οταν αποφασισα να παω Κων/πολη αντι για διακοπες στην Ελλαδα θεωροντας πιο οικονομικο τον συγκεκριμενο προορισμο.Εκει παρουσιασα τα πρωτα συμπτωματα μεσα στην κλειστη αγορα Καπαλι Τσαρσι(επιθυμια να ανακαλυπτω νεους τοπους-λαους).Στην Ιταλια η ασθενεια παγιωθηκε και τωρα δεν μπορω να συνελθω.Ειμαι σε ενα διαρκες ψαξιμο(που,ποτε,πως θα ταξιδεψω)Θα την παλεψω?Θα ζησω?Ειναι βαρια η ασθενεια?Πειτε μου συμφορουμιτες μου!!!!!
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
you are bitten by the travel bug.. οπως και εμεις.. δεν υπαρχει θεραπεία..
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
εμένα μου μπήκε το συγκεκριμένο "μικρόβιο" απο την στιγμή που 'αρχισα να εργάζομαι...
και βγάζω τα δικά μου χρήματα....
οπου τα ξοδεύω σε ταξίδια....
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Δεν ξερω πως κ ποτε.Ισως ειναι αποδειξη οτι ειναι στο DNA μου γιαυτο δεν βλεπω να υπαρχει μια συγκεκριμενη στιγμη που το απεκτησα το μικροβιο...
 

agelada

Member
Μηνύματα
59
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Β. Περού -Εκ-Γκαλάπαγκος
(και) στη δική μου περίπτωση είναι γονίδιο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.900
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom