EasyJet μου εκλεισε ο φιλος μου εισιτηριο easyjet κ χωρίσαμε. δεν εχω προσβαση να κανω τσεκ ιν

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

mariapapad

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
καλησπερα παιδια
εχω ενα προβλημα, πριν απο καποιους μηνες έκλεισε το πρωην αγορι μου εισιτηρια με την easyjet για να παμε σε έναν γάμο δικών μου φίλων στην αγγλια. μετα απο λιγο καιρο χωρίσαμε.
επειδη πλησιαζουν οι μερες να ταξιδεψω (δεν ξερω αυτος τι θα κανει κ δε με νοιαζει) προσπαθω να επικοινωνησω μαζι του αλλα ειναι ανεφικτο. νομιζω το κανει επιτηδες για να χασω τα χρήματα που εχω δαπανησει.

τα έκλεισε ο ίδιος με τον δικό του κωδικό στο σάιτ της easy και φυσικα του ήρθε η επιβεβαιωση στο μαιλ του. μου το είχε προωθήσει άρα έχω τον αριθμό της κράτησης, είναι αποδεικτικό για δυο εισιτηρια μαζι (και των δυο μας) . έχει πληρωσει με κάρτα.

υπάρχει λύση? δεδομενου οτι εχει δωσει απλα το ονοματεπωνυμο μου στο εισιτηριο και οχι στοιχεια ταυτότητας ωστε να τηλεφωνουσα στην εταιρια και να μπορω να αποδειξω πως εχω βγαλει οντως εισιτηριο δικο μου και δεν προκειται πχ για συνωνυμια
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
εχεις αριθμο κρατησης τι ακριβως ψαχνεις λοιπον;:xmas_redface:
 

mariapapad

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
δεν εχω ιδεα απο αυτα, εχω ενα μειλ με τον αριθμό κράτησης ο οποίος όμως αφορά δύο εισιτηρια. και των δυο μας.
μου ειπε μια συναδελφος οτι πρεπει να μπω στο σάιτ της εταιριας να κανω τσεκ ιν δινοντας τον αριθμό κράτησης. γράφτηκα στο σάιτ , γραφω τον αριθμό κράτησης και δεν μπορω να μπω ώστε να προσθεσω και βαλιτσα, και τα στοιχεια μου και να κανω τσεκ ιν
αυτη η συναδελφος μου λέει οτι επειδη έγινε η κράτηση απο άλλος χρήστη μεσω του σάιτ, πρεπει να μπει αυτος με τον δικο του κωδικο ώστε να μου κανει εμενα τσεκ ιν κλπ
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ο αριθμος κρατησης ειναι ενας.

Θα πας λοιπον πανω αριστερα στη σελιδα της easyjet εκει που λεει πτησεις.Εκει απο κατω γραφει check in.

Οταν πατησεις λοιπον το check in θα σου βγαλει ''Επωνυμο επιβατη'' και απο κατω ''Κωδικός κράτησης''.

Και μετα πατας εκει που λεει μεταβαση και ολα καλα!
 

mariapapad

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
ειναι τοσο απλο? είχα στενοχωρηθεί, χίλια ευχαριστω (όταν εισαι άσχετη αυτα παθαινεις!!!)
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μη στεναχωριέσαι, τόσο απλό είναι. Καλά να περάσεις στο γάμο.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ναι, λογικά θα σε ρωτήσει για την επιλογή προσθήκης βαλίτσας (έχω καιρό να το κάνω στην easy)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
mariapapad said:
τα έκλεισε ο ίδιος με τον δικό του κωδικό στο σάιτ της easy και φυσικα του ήρθε η επιβεβαιωση στο μαιλ του. μου το είχε προωθήσει άρα έχω τον αριθμό της κράτησης, είναι αποδεικτικό για δυο εισιτηρια μαζι (και των δυο μας) .
mariapapad said:
νομιζω το κανει επιτηδες για να χασω τα χρήματα που εχω δαπανησει.
Ο άνθρωπος σου έστειλε τον κωδικό κράτησης. Ότι δεν ξέρεις πώς να τον χρησιμοποιήσεις δεν είναι δικό του θέμα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.422
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αντρες παιδι μου, πεταμένα λεφτα :)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
τελικά Μαρία μου φαίνεται ότι η τυχερή της ιστορίας είσαι εσύ...εκεί που νόμιζες ότι θα χάσεις τα λεφτά σου..γράφτηκες εδώ ,βρήκες την άκρη θα ταξιδέψεις για το γάμο των φίλων σου,
αυτός ...θα μείνει με τον μ..μπίπ τέλος πάντων με το εισιτήριο στο χέρι.:xmas_lol:..η θα γραφτεί κι αυτός εδώ πέρα να το βγάλει στο σφυρί η θα ταξιδέψει;για να παρεβρεθεί στο γάμο των δικΩΝ σου όμως φίλων;;
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
το ονλαιν τσεκ ιν στην easyjet ειναι υποχρεωτικο? Λογικα μπορεις απλα να πας στο αεροδρομειο με την ταυτοτητα
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.501
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom