μπαλι ή κουβα

newintown

Member
Μηνύματα
38
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Chile!!!
Ταξίδι-Όνειρο
απο που να αρχισω..
Τι σχεση εχει η Κουβα με το Μπαλι? Μα κουτος που ειμαι, ειναι και τα 2 εξωτικά! Να μου πεις και για τους Νορβηγους και η Ελλαδα ειναι εξωτικη. Σοβαρα τωρα...... εγω σου προτεινω να πατε μεχρι την Κρητη καλυτερα, να πιειτε και τα ρακια σας μαζι με τους κουμπαρους, δεν θα κουραστητε στο ταξιδι, (που να τρεχεις 15 ωρες πτηση!!), και πιστεψε με θα περασετε πολυ καλυτερα απο το Βαραντερο. Και ποιο φτηνα!...... βεβαια τωρα δεν εχουμε τα ψωνια και την ηλιοθεραπεια....για να σκεφτουμε ενναλακτικες...
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
εγω βρε eviol γιατί έφαγα 1000 ευρώ για ένα μήνα??:xmas_cheesygrin:
οσο για τις βροχές τις ρίχνει τώρα στο μπαλί μέχρι το φεβρουάριο θα έχουν σταματήσει..έχει αλλάξει το κλίμα και εκεί..η βροχή κρατάει μια ωρα και πέφτει στις 3 έως τις 4 το μεσημέρι καθε μέρα!! τις υπόλοιπες ώρες θερμοκρασία 25-30 βαθμοί.
Renata, 725 ευρώ πλήρωσα το αεροπορικό εισητήριο (+ καμιά τριανταριά για visa, είσοδο-έξοδο) και η διαμονή είναι 130 ευρώ περίπου την ημέρα. Εκεί δε θα ξοδέψω τίποτα για φαγητό και βόλτες;
 

antonella tza

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
παιδια με παρεξηγησατε οι κουμπαροι μας θα ερθουν οπου αποφασισουμε να παμε τις 5 τελευταιες μερες τις πρωτες 10 περιπου θα ειμαστε εννοειται μονοι μας!!!!ρε παιδια αποτι ειδα καποιος ειπε οτι το φεβρουαριο εχει βροχες στο μπαλι ισχυει?το τελευταιο που θελω ειναι να παω καπου κ να βρεχει συνεχεια
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Renata, 725 ευρώ πλήρωσα το αεροπορικό εισητήριο (+ καμιά τριανταριά για visa, είσοδο-έξοδο) και η διαμονή είναι 130 ευρώ περίπου την ημέρα. Εκεί δε θα ξοδέψω τίποτα για φαγητό και βόλτες;
Σου παραθέτω το "φτωχικο" μας με 20 ευρώ την μέρα και πρωινό...
τι μου λέτε ρε παιδιά 130 ευρώ θα είχα παει στο φεγγάρι με μπαλινέζο ξεναγό!!:xmas_mrgreen:
 

Attachments

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
130 την ημέρα διαμονή? Πωπω δάγκωμα...
GTS, δε νομίζω ότι με δάγκωσε κάποιος, αλλά ότι πληρώνεις...παίρνεις.

Renata, δεν αμφιβάλλω ότι το κατάλυμα που έμεινες με 20 ευρώ ήταν υπέροχο, αλλά έχω αποφασίσει να διαθέσω.. περισσότερα για διαμονή.
(οι μεσημεριανές βροχές σου δημιούργησαν ..πρόβλημα; )
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
GTS, δε νομίζω ότι με δάγκωσε κάποιος, αλλά ότι πληρώνεις...παίρνεις.

Renata, δεν αμφιβάλλω ότι το κατάλυμα που έμεινες με 20 ευρώ ήταν υπέροχο, αλλά έχω αποφασίσει να διαθέσω.. περισσότερα για διαμονή.
(οι μεσημεριανές βροχές σου δημιούργησαν ..πρόβλημα; )
kανένα πρόβλημα!! νοικιάσαμε μοτο παπί για ένα μήνα, αγοράσαμε αδιαβροχα και πίστεψέ με οι πιο απολαυστικές βόλτες ήταν με την βροχή..
εξάλλου σε λίγο όλα ήταν στεγνά!
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
Οπου και να πατε καλα θα ειναι,η γνωμη μου ειναι να πατε στο Μπαλι αφου προκειται για γαμηλιο.Καλα να περασετε.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Σου παραθέτω το "φτωχικο" μας με 20 ευρώ την μέρα και πρωινό...
τι μου λέτε ρε παιδιά 130 ευρώ θα είχα παει στο φεγγάρι με μπαλινέζο ξεναγό!!:xmas_mrgreen:
Ε, αφού θά'χες Μπαλινέζο ξεναγό, το σίγουρο είναι ότι θα έβλεπες όλα τα αξιοθέατα! :xmas_lol:

Renata, μια ερώτηση: Αυτά τα 1000 ευρώ που ξόδεψες σ' ένα μήνα, τι ακριβώς αφορούσαν; 33 ευρώ τη μέρα για ένα ή για 2 άτομα;

evi01, προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι με 150 ευρώ τη μέρα, τα 2 άτομα, καλύπτεις πλήρως όλες τις λογικές ανάγκες σου στο Μπαλί, χωρίς να κάνεις παραχωρήσεις.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Επομένως Babaduma συμφωνείς ότι θέλεις 1500-1600 ευρώ το άτομο για 10 μέρες ...χωρίς παραχωρήσεις!!
Αν υπολογίσεις αεροπορικά-βίζες-διαμονή-φαγητό-μασαζάκια-βόλτες, τόσο βγαίνει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.353
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom