μόνοι ή με γκρούπ?

Μηνύματα
20
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
μυτιλήνη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλική πολυνησία
mel
να σε ρωτήσω..κ αγγλικα μόνη σ συνενοήσε??? όσο αφορα τισ συγκινωνιεσ??υπαρχει καποιο σιτε σα το δικο μασ αντιστοιχο??? οασα η εθελε τησ γαλλιασ???
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.935
καταλαβαινω απολυτα αυτο που λες απλως ειναι κριμα να πληρωνω μεσα στην τιμη και τον/την ξεναγο που δεν προκειται να χρησιμοποιησω.
απλα μαθηματικα
Οι συνοδοι για Ιταλια περνουν 80 ευρω την ημερα
ενα γκρουπ 40 ατομων,σου αναλογει 2 ευρω ημηρεσιως.:shock:
 

makkis76

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ευχαριστω, πραγματικα δεν το ειχα σκεφτει ετσι. Ασχετο, Κωνσταντινουπολη από 23-8 εως 29-8 με 1023 ? αεροπορικα απο Αιγαιου και ξενοδοχειο απο Booking για 2 ατομα ειναι καλη τιμη? και αν παω θα φαω ολη την ζεστη και την υγρασια οπως πχ στην Αθηνα? Αν ξερει καποιος ειδικα για το τελευταιο ας μου απαντησει.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
mel
να σε ρωτήσω..κ αγγλικα μόνη σ συνενοήσε??? όσο αφορα τισ συγκινωνιεσ??υπαρχει καποιο σιτε σα το δικο μασ αντιστοιχο??? οασα η εθελε τησ γαλλιασ???
Κοίτα, πολλοί παραπονιούνται, αν και δεν τους καταλαβαίνω γιατί εγώ ίσα ίσα που μιλούσα γαλλικά για να τα εξασκήσω κι οι άνθρωποι προσφέρονταν να μου μιλήσουν αγγλικά (ευγενέστατοι, ίσως και να εκτίμησαν την προσπάθεια συν το ότι δεν είχα την ξινίλα της προκατάληψης που έχουν πολλοί, συγγνώμη κιόλας). Πάντως, όταν πρωτοπήγα, αν θες το πιστεύεις αν θες όχι, ήμουν 14 και δε μιλούσα γρι και ένιωσα ασφάλεια. Και πήγα και στο σούπερ μάρκετ και την ώρα ρώτησα και την έμαθα χωρίς μια λέξη γαλλικών :) Τέλος πάντων καλού κακού, για να μη νιώθεις ανασφάλεια, μάθε μερικές στάνταρ εκφράσεις να είσαι καλυμμένη
Κι εδώ αυτή η σελίδα για μετακινήσεις και στα αγγλικά http://www.parispass.com/paris-transport/index.html
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.036
Likes
1.605
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
... Κωνσταντινουπολη από 23-8 εως 29-8 με 1023 ? αεροπορικα απο Αιγαιου και ξενοδοχειο απο Booking για 2 ατομα ειναι καλη τιμη? και αν παω θα φαω ολη την ζεστη και την υγρασια ...
Όχι, δεν είναι καλή η τιμή – ψάξε για κάτω από 800. Το καλοκαίρι η ζέστη είναι ανυπόφορη στην Πόλη. Προτίμησε από μέσα Σεπτεμβρίου και μετά.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Ευχαριστω, πραγματικα δεν το ειχα σκεφτει ετσι. Ασχετο, Κωνσταντινουπολη από 23-8 εως 29-8 με 1023 ? αεροπορικα απο Αιγαιου και ξενοδοχειο απο Booking για 2 ατομα ειναι καλη τιμη? και αν παω θα φαω ολη την ζεστη και την υγρασια οπως πχ στην Αθηνα? Αν ξερει καποιος ειδικα για το τελευταιο ας μου απαντησει.

η Πόλη εχει σχεδον την ιδια θερμοκρασια με εδώ..την αθήνα...αρχες ιουλιου που ημουν εκει η ζέστη ηταν εντονη....το μεσημερι γυρνουσα ξενοδοχείο... δεν αντεχα...το βραδακι δροσιζε..πάντως δεν θα ξαναπήγαινα καλοκα'ιρι...τωρα για την τιμή που λες ...ανελυσέ το ...ποσο τα εισητηρια και πόσο το ξενοδοχείο.....
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Εσυ δεν πηγες για να γνωρισεις τη Ρωμη, μαλλον για κοινωνιολογικη μελετη σχετικα με τις ψυχοσωματικες επιπτωσεις του ομαδικου τουρισμου πηγες, και μαλιστα κατα ηλικιακη διαστρωμάτωση.
Θα ηταν χρησιμο να δημοσιευσεις εδω την ερευνα σου.
Βεβαια το καλυτερο θα ηταν οι γεροι να εκτελουνται... κοβουν τη θεα στα μνημεια, ασε που πληρωνουμε τις συνταξεις τους.
Να εκτελούνται; αυτό κατάλαβες; Οι παπούδες με τους παπούδες, τα εγγόνια με τα εγγόνια. Αυτό είπα! Προτιμώ να είμαι ανεξάρτητος στο πρόγραμμα και να το διαμορφώνω μόνος μου. Εκτός και αν είμαι μαζόχας και βαριέμαι να ψάχνω στο Ιντερνετ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.161
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
...κ αγγλικα μόνη σ συνενοήσε??? όσο αφορα τισ συγκινωνιεσ??υπαρχει καποιο σιτε σα το δικο μασ αντιστοιχο??? οασα η εθελε τησ γαλλιασ???
Κοιτα στη Γαλλια ξεκινας μ' ενα Bonjour, απο την προφορα σου καταλαβαινουν πως δεν ξερεις γρι γαλλικα (αλλα κανεις μεγαλες προσπαθειες να μιλησεις) και μετα σου μιλουν με οσα αγγλικα ξερουν και μπορουν (στα περισσοτερα μαγαζια μιλουν αγγλικα παντως).
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Eχει δικιο ο Τριπακιας. Μαθε ενα ''γεια'' και ενα ''ευχαριστω'' και θα το εκτιμησουν.
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.036
Likes
1.605
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
... Οι παπούδες με τους παπούδες, τα εγγόνια με τα εγγόνια. Αυτό είπα! Προτιμώ να είμαι ανεξάρτητος στο πρόγραμμα και να το διαμορφώνω μόνος μου ...
Πως ταιριάζει αυτό με το "έχω καλές επιδόσεις στην κοινωνικότητα" που ισχυρίζεσαι στο #19 ;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.161
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Προτιμώ να είμαι ανεξάρτητος στο πρόγραμμα και να το διαμορφώνω μόνος μου. Εκτός και αν είμαι μαζόχας και βαριέμαι να ψάχνω στο Ιντερνετ.
Εγω που και παω μονος αλλα βαριεμαι και να ψαχνω στο ιντερνετ τι ειμαι;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.161
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πως ταιριάζει αυτό με το "έχω καλές επιδόσεις στην κοινωνικότητα" που ισχυρίζεσαι στο #19 ;
Πως δεν ταιριαζει μιλα μονο σε οσους εχουν την ιδια ηλικια... οι αλλοι ας μιλησουν με τους συνομηλικους τους... Αμα πια κουτσοι σταβοι ολοι στου κασιδη το κεφαλι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.918
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom