Τουρκία οδικως στην κωνσταντινουπολη

fotoole

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΚΑΓΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α , ΚΑΝΑΔΑ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
καλησπερα .ειναι να παω κωνσταντινουπολη με το αυτοκινητο το οποιο δεν ειναι στο ονομα μου . τι γινεται σε αυτη την περιπτωση ? βρηκα αυτο http://users.ntua.gr/ch90033/eksousiodotisi tr.pdf . θα ισχυει κατι τετοιο η θα εχω προβλημα ? Μου ειπαν να κανω μια εξουσιοδοτηση στα αγγλικα , που γινεται αυτο γιατι απο οσο ξερω σε αστυνομικο τμημα και σε κεπ δεν γινεται σε ξενες γλωσσες .
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος
Αυτό που βρήκες είναι μια χαρά. Το συμπληρώνεις και το υπογράφει σε ΚΕΠ η σε αστυνομικό τμήμα ο κάτοχος του αυτοκινήτου και είσαι ΟΚ.
 

fotoole

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΚΑΓΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α , ΚΑΝΑΔΑ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
εχεις παει οδικως ? η ετσι πιστευεις ?
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος
Εχω πάει οδικώς πολλές φορές με αυτοκίνητο σε άλλο όνομα και κάθε φορά έχω μαζί αυτό το χαρτί το οποίο σημειωτέον κάθε φορά κάνω καινούργιο (δηλ με πρόσφατη ημερομηνία κάθε φορά)
 

fotoole

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΚΑΓΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α , ΚΑΝΑΔΑ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
σε ευχαριστω παρα πολυ .
 

BestSeller

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαϊάμι
Ίσως εδώ είναι πιο ταιριαστό το ερώτημά μου:

Σχεδιάζουμε με σύζυγο και μωρό να πάμε ένα 2ήμερο Κωνσταντινούπολη οδικώς! Έχω πολλές απορίες, αλλά για να μη σας ζαλίζω, ξεκινώ από την εξής:

Έχει πάει κανείς για μπάνιο στην παραλία Florya για να μου πει εντυπώσεις; Είναι κατάλληλη για παιδιά; Δηλαδή είναι ρηχή, καθαρή και αμμώδης;

Ένας Τούρκος φίλος μου (που ζει όμως στην Σμύρνη) μου είπε οτι, απ' οτι ξέρει, στην Κωνσταντινούπολη δεν είναι κατάλληλες οι παραλίες για μπάνιο επειδή είναι βρώμικες, αλλά στην γύρω περιοχή ίσως είναι καλύτερα, όπως Kirklareli και Tekirdağ. Ισχύει;
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Σχεδιάζουμε με σύζυγο και μωρό να πάμε ένα 2ήμερο Κωνσταντινούπολη οδικώς! Έχω πολλές απορίες, αλλά για να μη σας ζαλίζω, ξεκινώ από την εξής:

Έχει πάει κανείς για μπάνιο στην παραλία Florya για να μου πει εντυπώσεις; Είναι κατάλληλη για παιδιά; Δηλαδή είναι ρηχή, καθαρή και αμμώδης;
Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλον λόγο γιατί να θέλεις να κάνεις μπάνιο στην Κωνσταντινούπολη σε 2ήμερο ταξίδι, παρά μόνο ότι το ξενοδοχείο που κλείσατε είναι δίπλα στην παραλία. Όπως και να ΄χει ΜΗΝ κάνεις μπάνιο στην Κωνσταντινούπολη. Έχεις και μωρό παιδί...
 

kchristo

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Koker καλησπέρα,
Πρόκειται να ταξιδέψω οδικώς απο Κήπους έως το διεθνές Αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης. Μήπως γνωρίζεις αν θα συναντήσω κάποιο σταθμό διοδίων εως εκεί?
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ονειρεμένο Ταξίδι
μαυρικιος
Koker καλησπέρα,
Πρόκειται να ταξιδέψω οδικώς απο Κήπους έως το διεθνές Αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης. Μήπως γνωρίζεις αν θα συναντήσω κάποιο σταθμό διοδίων εως εκεί?
Ναι έχει διόδια αλλά εμείς δεν έχουμε πληρώσει ποτέ ούτε εκεί ούτε σε άλλα διόδια στην Τουρκία... άλλωστε δεν υπάρχουν μπάρες, ούτε άνθρωπος, είναι ελεύθερα να περάσεις. Ολο σκεφτόμαστε ότι θα μας ζητήσουν να τα πληρώσουμε στην έξοδο από τα σύνορα αλλά δεν μας έχουν ζητήσει ποτέ. Πέρσι γυρνούσαμε από Τσόρλου προς Ανδριανούπολη και βρήκαμε διόδια και είχε και ένα περιπολικό της αστυνομίας , σταματήσαμε πριν τα διόδια για να ρωτήσουμε τους αστυνομικούς που θα πληρώσουμε -δεν ξέρω βέβαια αν καταλάβανε τι θέλαμε αλλά μας λέγανε χαμογελαστά περάστε περάστε..Βέβαια σε άλλες συζητήσεις στο forum λένε ότι είναι μια κάρτα για τα διόδια που την αγοράζεις από κάποιο βενζινάδικο μετά τα σύνορα αλλά δεν το έχω κάνει για να σου πω.
 

BestSeller

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαϊάμι
μετα τα συνορα στο πρωτο βενζιναδικο Shell παιρνεις HGS και εισαι οκ
Κι εμείς αυτό κάναμε, μάλιστα ο υπάλληλος μάς είπε οτι θα μας έφτανε για να πάμε Κων/πολη και να γυρίσουμε 4 φορές!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom