οινοποιία, Ανοιχτές Πόρτες, 17 - 18 Μαΐου 2008

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
έσενα σίγουρα κάποιος σε έβαλε να μου κάνεις πλάκα:D δε πειράζει καλά να περνάς
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
μαλλον καποιος δεν μπορεσε να παει και τωρα "βραζει στο ζουμι "του:haha::haha:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
με πρόλαβε κι απάντησε το ζωάκι του δάσους:D (Γεροβασιλείου ο αγαπημένος μου μακράν)
 

ikons

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κιουρκα
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
με πρόλαβε κι απάντησε το ζωάκι του δάσους:D (Γεροβασιλείου ο αγαπημένος μου μακράν)
to (καινουργιο) μουσειο με τα ανοιχτηρια το εχεις δει? Σουπερ... κι ενας εξαιρετικος οινολογος εκει, ο Θρασος!.. (Γιαντσιδης)
 

ikons

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κιουρκα
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΠΟΡΤΕΣ 2009 Προς όλους τους φίλους του Οίνου και του Αττικού Αμπελίου:

Τα Οινοποιεία όλης της Ευρώπης ανοίγουν τις πόρτες τους
το Σαββατοκύριακο 16-17 Μαϊου 2009 από τις 11:00 - 18:00 και σας περιμένουν.

Για τέταρτη συνεχή χρονιά τα 16 Οινοποιεία της ΕΝ.Ο.Α.Α. ανοίγουν τις πόρτες τους στους φίλους του κρασιού.
Φέτος οι Ανοιχτές Πόρτες περιλαμβάνουν δωρεάν ξενάγηση στα Οινοποιεία, Γευστική Δοκιμή κρασιών και έντονη Φιλανθρωπική Δράση. Παρέχεται έκπτωση 20% για κάθε αγορά φιάλης κρασιού ενώ 1 ευρώ από κάθε πώληση φιάλης θα δοθεί για τους σκοπούς της Εταιρείας Προστασίας Σπαστικών.

Περισσότερα νέα για τις επιμέρους εκδηλώσεις των Οινοποιείων σε λίγες ημέρες.
Το αγαπημενο μου στην αττικη ειναι του Παπαγιαννακου (μεταξυ Μαρκοπουλου και Πορτο-Ραφτη). Εκπληκτικο κτιριο -ανοιχτο οινοποιειο και (ειδικα τα λευκα) κρασια με σπουδαια σχεση ποιοτητας/τιμης.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
to (καινουργιο) μουσειο με τα ανοιχτηρια το εχεις δει? Σουπερ... κι ενας εξαιρετικος οινολογος εκει, ο Θρασος!.. (Γιαντσιδης)
το μουσείο με τα ανοιχτήρια το έχω δει σε φώτο μόνο;) ο Θράσος ποιος είναι? Ο Ευάγγελος δεν ήταν εκεί? Μαλαγουζιά ήπιες?
 

ikons

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κιουρκα
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
το μουσείο με τα ανοιχτήρια το έχω δει σε φώτο μόνο;) ο Θράσος ποιος είναι? Ο Ευάγγελος δεν ήταν εκεί? Μαλαγουζιά ήπιες?
δεν πηγα τωρα, ειχα παει πριν 2 μηνες για φωτογραφησω αυτο το μουσειο (απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο, στο ειδος του, στον κοσμο) για ενα βιβλιο. Η μαλαγουζια με αρεσει πολυ οπως λενε εκει πανω, τα λευκα του Βαγγελη ειναι παγκοσμιας κλασης κρασια, οπως βεβαια ξερεις.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
δεν πηγα τωρα, ειχα παει πριν 2 μηνες για φωτογραφησω αυτο το μουσειο (απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο, στο ειδος του, στον κοσμο) για ενα βιβλιο. Η μαλαγουζια με αρεσει πολυ οπως λενε εκει πανω, τα λευκα του Βαγγελη ειναι παγκοσμιας κλασης κρασια, οπως βεβαια ξερεις.
εγώ κυρίως λευκό πίνω οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται έχω και σε απόσταση βολής το νέο κτήμα που έκανε με τον κουμπάρο του δυτικά της καβάλας οπότε πάω εκεί βόλτα συχνά. αλήθεια το βιβλίο πιο είναι?
 

ikons

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κιουρκα
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
εγώ κυρίως λευκό πίνω οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται έχω και σε απόσταση βολής το νέο κτήμα που έκανε με τον κουμπάρο του δυτικά της καβάλας οπότε πάω εκεί βόλτα συχνά. αλήθεια το βιβλίο πιο είναι?
Βιβλια χωρα! Σπουδαια κι αυτη. Το βιβλιο ειναι για το ελληνικο κρασι και θα βγει το φθινοπωρο.

Φευγω για τους αμπελωνες της Τοσκανης σημερα!..
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Βιβλια χωρα! Σπουδαια κι αυτη. Το βιβλιο ειναι για το ελληνικο κρασι και θα βγει το φθινοπωρο.

Φευγω για τους αμπελωνες της Τοσκανης σημερα!..
  • θέλω το βιβλίο
  • καλό σου ταξίδι
  • λευκά στο san gimignano
  • ΖΗΛΕΥΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ:D
 

ikons

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κιουρκα
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
  • θέλω το βιβλίο
  • καλό σου ταξίδι
  • λευκά στο san gimignano
  • ΖΗΛΕΥΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ:D
ευχαριστω πολυ Leftris, θα τα εχω υπ'οψη μου. Θα γραψω εδω για τα καλυτερα. Easyjet σε 3 ωρες ακριβως απο τωρα....Οσο για τους κουμπαρους που ελεγες στη Β. Ελλαδα, ειδα το παρακατω. Λιγο ρατσιστικο βεβαια..

 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom