περι κινήτρων.....

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αντί σχολίου περί "συμμετοχής"...

 
Last edited by a moderator:

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
ελπιζω να μην θαυμαζεις και τους αυτοκαταστροφικους...
αραγε το να πηγαινεις σε μια χωρα που μαστιζεται απο χολερα.. χωρις εμβολιο....ποσο τολμη ειναι και ποσο αυτοκαταστροφη....

εμ μετα μιλαω για διαταραχη και μουρμουρατε..
Eπαναλαμβάνεσαι και επαναλαμβάνεις και τις "έγκυρες" διαγνώσεις σου με θαυμαστή επιμονή.
Θα ΄χεις τους λόγους σου...
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Δεν είναι απαραίτητο σε τριτοκοσμικές χώρες να πάθεις και κάτι άν ξέρεις να φυλάγεσαι γενικά!

και πρεπει δηλαδη να παρω εναν κουβα φαρμακα και να κανω εμβολια για να δω
κατι διαφορετικο?Τις παρενεργειες τις σκεφτηκες?
Ναι περασα καλα ,ναι ειδα πολλα ,απλως σου ανεφερα οτι υπαρχη και το αναλογο
τιμημα.
Ο καθενας ας ακολουθηση την καρδια του αλλα εγω προσωπικα κατεθεσα την
εμπειρια μου
Σε καταλαβαίνω απόλυτα και για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους υπάρχουν συγκεκριμένες ταξιδιωτικές οδηγίες πρός ταξιδιώτες σε τριτοκ.χώρες και ανάλογα με τις εκεί ενδημιμές νόσους και τις κατά καιρούς επιδημίες αφορούν εμβόλια η χάπια που ΠΡΕΠΕΙ να πάρει ο ταξιδιώτης για να προστατευθεί!!
Τώρα αν κάποιος δε θέλει γουστο του και καπέλο του...παίρνει την ευθύνη του.
pan pan πολύ καλά κάνεις και μιλάς για ΤΙΜΗΜΑ,εγώ στην πρώτη μου ανάλυση είχα μιλήσει για επίγνωση,το ίδιο πάνω κάτω εννοούμε....,γιατί εκτός από τις ενδημικές γνωστές νόσους ΔΕΝ μπορούμε ναγνοούμε τις εστίες μόλυνσης για την Ινδία πχ μιά που κυρίως γιαυτήν μιλάμε που είναι φάτσα κάρτα παντού !!μη μας τρελλαίνετε οι φαν της Ινδίας ,μην το υποβιβάζετε!μη χειρότερα,θα ξεχάσουμε αυτά που μάθαμε...
σκατο παντού,κόκκινες ροχάλες απο δω κι απο κει,ούρα και κόπρανα στους δρόμους ανθρώπων ζωων κλπ,η βρώμα στο έπακρον!!και μη ενδημική νόσο να κολλήσει κάποιος οι εστίες μόλυνσης είναι παμπολες για πληθώρα κάθε λογής μόλυνσης,ευκαιριακής λοίμωξης κλπ!
Ας το ξέρει αυτο ο μελλοντικός ταξιδιώτης και αν το πάθος του και η αγάπη του για το ταξίδι βαρύνουν περισσότερο ,ας παει..
αλλά να ξέρει ,ΝΑ ΞΕΡΕΙ που παει
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Eπαναλαμβάνεσαι και επαναλαμβάνεις και τις "έγκυρες" διαγνώσεις σου με θαυμαστή επιμονή.
Θα ΄χεις τους λόγους σου...
εδώ δεν μιλάμε για επανάληψη,μιλάμε για παραλήρημα!!!!!:cool:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Κορίτσιααααα! Τα κίνητρα για να μην κάνετε ένα ταξίδι (στην Ινδία) μας τα είπατε, τα εμπεδώσαμε. Τα κίνητρα για να κάνετε ένα ταξίδι (οπουδήποτε) θα μας τα πείτε? ;)
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Eπαναλαμβάνεσαι και επαναλαμβάνεις και τις "έγκυρες" διαγνώσεις σου με θαυμαστή επιμονή.
Θα ΄χεις τους λόγους σου...
όταν έχω διαβάσει κι εγώ σε άλλο τόπικ μήνυμα μέλους που έλεγε...''α όταν ξαναπήγα μια φορά στην Ινδία επειδή τότε συνέπεσε νάχει επιδημία χολέρας έκανα και το σχετικό εμβόλιο..."σαν απάντηση σε μέλος που ρωτούσε πληροφορίες για εμβόλια...
Παιδιά έλεος και απο την πλευρά μας!!!
ημαρτον δηλ,
πας κάπου που έχει επιδημία χολέρας ;και το λες έτσι απλά;α ξέρεις τότε χρειάσθηκε και το εμβόλιο;

ε από κάτι τέτοια ορμώμενη και η FAMEK δεν αντέχει και σας τη λέει ,κι εγώ μαζι
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Panpan,μια απορια εχω μονο...επειδη δεν βλεπω στον χαρτη σου τριτοκοσμικες χωρες,που τα απεκτησες ολα αυτα? οχι τιποτα άλλο,γιατι βλεπω και τον αγιο δομηνικο κοκκινο,που των εχω στα υποψην μου..:cool:
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
κι εμείς μεταξύ μας οι 5,10 όσοι τέλος παντων μετέχουμε στη συζήτηση δε θαλλάξουμε σίγουρο είναι αυτό ό ένας τη γνώμη στόν άλλο ,αλλά μας διαβάζουν αρκετά άτομα ,και καλό είναι να λέμε σωστά τα πράγματα,
άκου κει δε χρειάζονται εμβόλια,
είμαστε περήφανοι για το επίπεδο υγείας που έχουμε κατακτήσει και για τις νόσους που έχουν εξαλειφθεί στη χώρα μας και θα πάμε φιρί φιρί να τις πάθουμε αυτές στην Ινδία;;
και όποιος ΡΙΣΚΑΡΕΙ ,τη βρίσκει με το ρίσκο καλώς να τη βρίσκει,αλλά αφήστε τον κόσμο τον υπόλοιπο να κανει το σωστό
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ωραία!!
την άλλη βδομαδα,θα είμαι στην αγαπημένη μου ινδία!
το πρωί θα κολυμπώ στον γάγγη να πάρω τα κωλοβακτηρίδια μου,για μεσημεριανό θα τρώω κόκκινες ροχάλες που είναι σπαρμένες παντού,ειναι και τσάμπα!
το βράδυ θα βολευτώ με σκατά και κόπρανα αγελάδων πατέ.
έ! και για επιδόρπιο θα τραβήξω και ένα ζελέ μυγιοφτίσματος.
ξέχασα κάτι???:bleh:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ας συγκρατηθώ, να μη μιλήσω, γιατί πάλι στον κουβά θα με στείλει ο Δευκαλίων!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
....μη μας τρελλαίνετε οι φαν της Ινδίας ,μην το υποβιβάζετε!μη χειρότερα,θα ξεχάσουμε αυτά που μάθαμε...
σκατο παντού,κόκκινες ροχάλες απο δω κι απο κει,ούρα και κόπρανα στους δρόμους ανθρώπων ζωων κλπ,η βρώμα στο έπακρον!!και μη ενδημική νόσο να κολλήσει κάποιος οι εστίες μόλυνσης είναι παμπολες για πληθώρα κάθε λογής μόλυνσης,ευκαιριακής λοίμωξης κλπ........
Επειδή είμαστε και ορθολογιστές που λεγε και κάποιος νωρίτερα, ας μιλήσουν οι αριθμοί στο πολύ απλό:

  • Πόσα απο τα μέλη του φόρουμ ( και τους συνταξιδιώτες ή τους γνωστούς τους) που ταξίδεψαν στην Ινδία αρρώστησαν;
Δεν θυμάμαι να παθε κάτι κάποιος απ τους 21 συνταξιδιώτες μου (Προσωπικά ειχα κάνει την προηγουμενη χρονια ενα εμβόλιο, έπαιρνα χάπια για τη μαλάρια,πήρα και ενα ιμοντιουμ μια μέρα, έτρωγα κυρίως σε ξενοδοχεία, και έπαιρνα και τις συνήθεις προφυλάξεις).


  • Αρα το δείγμα για τους πρώτους 22 λέει 0 περιστατικά.
Συνεχίστε.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ωραία!!
την άλλη βδομαδα,θα είμαι στην αγαπημένη μου ινδία!
το πρωί θα κολυμπώ στον γάγγη να πάρω τα κωλοβακτηρίδια μου,για μεσημεριανό θα τρώω κόκκινες ροχάλες που είναι σπαρμένες παντού,ειναι και τσάμπα!
το βράδυ θα βολευτώ με σκατά και κόπρανα αγελάδων πατέ.
έ! και για επιδόρπιο θα τραβήξω και ένα ζελέ μυγιοφτίσματος.
ξέχασα κάτι???:bleh:
Τι θα πιείς δε μας είπες! :haha::haha::haha:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.538
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom