περι κινήτρων.....

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Ειστε απιθανη παρεα!!!:clap::clap::clap:
Babaduma, σε προκαλω,μιλα!! Και με αναλυτικους χαρτες,οπως ξερεις μονο εσυ,κοκκινησε μας τις περιοχες της χολερας!!:D
Vagantos,βαλε 23 ειμαι γερη σαν ταυρος!!:bleh::bleh::bleh:
Renata,τι να πω πια με σενα??? Εχω πεσει κατω απο τα γελια!!! :haha::haha::haha:
Και θα σου προτεινα να πιεις ζουμι απο ουρα λεπρου!!:cool:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Κάντε το 28 πλήηηηζ! (τινές εκ των 6, πλείονες της μιας φοράς)
Το κάνω 27.
Εσύ ως Λάζαρος δεν "πιάνεσαι" αφού έχεις την ευχέρεια της ανάστασης ( με τους κολλητούς που διαθέτεις)...
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Επειδή είμαστε και ορθολογιστές που λεγε και κάποιος νωρίτερα, ας μιλήσουν οι αριθμοί στο πολύ απλό:

  • Πόσα απο τα μέλη του φόρουμ ( και τους συνταξιδιώτες ή τους γνωστούς τους) που ταξίδεψαν στην Ινδία αρρώστησαν;
Δεν θυμάμαι να παθε κάτι κάποιος απ τους 21 συνταξιδιώτες μου (Προσωπικά ειχα κάνει την προηγουμενη χρονια ενα εμβόλιο, έπαιρνα χάπια για τη μαλάρια,πήρα και ενα ιμοντιουμ μια μέρα, έτρωγα κυρίως σε ξενοδοχεία, και έπαιρνα και τις συνήθεις προφυλάξεις).


  • Αρα το δείγμα για τους πρώτους 22 λέει 0 περιστατικά.
Συνεχίστε.
συγνώμμη αλλά βρίσκω ανώφελη εως επικίνδυνη αυτή την άτυπη σφυγμομέτρηση....νομίζω ότι εφόσον υπάρχουν συγκεκριμενες κατευθυνσεις και ταξιδιωτικές οδηγίες από αρμόδιους φορεις καλό θα είναι να μη γίνεται αυθαίρετα καταμέτρηση των ιατρικών κινδυνων ...καλύτερα θα ήταν να παραθεσει κάποιος ένα site ή ένα κείμενο(του υπουργειου υγιειας ή της υγειονομικής υπηρεσίας?)που μπορεί να ενδιαφέρει τους ταξιδιώτες προς χώρες του τριτου κόσμου,στα thread που αφορουν τα εμβόλια και τα φάρμακα....φυσικά ο καθένας μπορεί να τις λάβει υπόψιν ή οχι ...αλλά ας μην προσπαθουμε να επηρρεάσουμε ....
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Σοβαρά τώρα παιδιά!
κανένας δεν έχει πεθάνει απο επίσκεψή του στην ινδία ή σε άλλη τριτοκοσμική χώρα.
σίγουρα τα ρίσκα είναι μεγαλύτερα,αλλα με την κατάλληλη προσοχή απολαμβάνεις ακόμα και τα δικά τους μαγειρεμένα γεύματα.
το πόσο μπορεί να κινδυνεύσει κάποιος μπορεί να το πεί μόνο αυτός που έχει επισκεφθεί τέτοιες χώρες.οι υπόλοιποι κινδυνολογούν και βρωμολοχούν ασκόπως!
οι στατιστικές ειναι αρνητικές και δεν είναι τυχαίο που γίνονται ταξίδια καθ όλο τον χρόνο στις χώρες αυτές και μάλιστα έχουν περίσια ζήτηση!!
το πρόβλημα είναι στον εγκέφαλο και το πόσο σιχασιάρικα είναι τα άτομα που αποστρέφονται τέτοιους προορισμούς(δικαίωμά τους).
Δεν ανέχομαι υποδείξεις απο άσχετους,δεν είμαι μικρά και αθώα,ούτε δίνω λάθος κίνητρα για μελλοντικούς επισκέπτες...
Να λείπουν οι κινδυνολογίες και οι τρομοκρατίες απο αυτους που δεν ξέρουν κατα που πέφτει η κάθε χώρα απο αυτές,να κρατούν τις περιγραφές για τους εαυτούς τους και να ξαπλώσουν στους μεταξωτούς και βολικους καναπέδες ήσυχοι ...
Α! και τέλος στα υπονοούμενα,χλευασμούς και μισόλογα...
αυτοί που καταλαβαίνουν τι λέω,να απευθύνονται στην renata --έχω όνομα!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
συγνώμμη αλλά βρίσκω ανώφελη εως επικίνδυνη αυτή την άτυπη σφυγμομέτρηση....νομίζω ότι εφόσον υπάρχουν συγκεκριμενες κατευθυνσεις και ταξιδιωτικές οδηγίες από αρμόδιους φορεις καλό θα είναι να μη γίνεται αυθαίρετα καταμέτρηση των ιατρικών κινδυνων ...καλύτερα θα ήταν να παραθεσει κάποιος ένα site ή ένα κείμενο(του υπουργειου υγιειας ίσως?)που μπορεί να ενδιαφέρει τους ταξιδιώτες προς χώρες του τριτου κόσμου,στα thread που αφορουν τα εμβόλια και τα φάρμακα....φυσικά ο καθένας μπορεί να τις λάβει υπόψιν ή οχι ...αλλά ας μην προσπαθουμε να επηρρεάσουμε ....
Αυθαιρετείς αγαπητή
Μα καλά αυτό που κατάλαβες ειναι οτι προσπαθώ με ψευτοστατιστική να επηρεάσω τους φίλους να μη λάβουν υπόψη τις ταξιδιωτικές οδηγίες των αρμόδιων φορέων;
Το γραψα και παραπάνω:
Και τα εμβόλια έκανα, και τις προφυλάξεις μου πήρα και πήγα και ήταν και υπέροχα...
Α... και τα αντίστοιχα θρέντ κλπ κλπ υπάρχουν στο φόρουμ ( και ειναι και πολύ ενημερωμένα)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.911
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
γεια σου ρενάτα με τα λόγια τα σταράτα!!!:haha:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Τι λές dafni ? τώρα ειναι η ώρα του παιδιού μη μας το χαλάς ...
ελα στην παρέα μας και σύ...σε λίγο θαρθει και ο sporos!!!:bleh:
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Τι λές dafni ? τώρα ειναι η ώρα του παιδιού μη μας το χαλάς ...
ελα στην παρέα μας και σύ...σε λίγο θαρθει και ο sporos!!!:bleh:

Ο sporos θα αργήσει.Τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν οτι προσπαθεί να συμφιλιώσει το ζεύγος Μενεγάκη-Λάτσιου(για να μην προβούν κ σε ανάλογες μηνύσεις),αφού το πραγματικό αίτιο διαζυγίου,ήταν το ταξίδι της πρώτης στην Ινδία μετά από threads που διάβασε στο travelstories.
(πηγή ΑΠΕ)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.264
Μηνύματα
885.587
Μέλη
38.944
Νεότερο μέλος
ΑγγελοςΑθ.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom