Ζιμπάμπουε πληροφορίες για ζιμπάμπουε

Samion

Member
Μηνύματα
10.362
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Καλα μια χαρα αξιζουν και οι πολυτελειες αν το οικονομικο δεν ειναι θεμα, μη λεμε οτι θελουμε. Απλα ο καθενας προσαρμοζεται στα δεδομενα του.
2.Το rest camp παραειναι στρατιωτικου τυπου για μενα προσωπικα.
1. Στο χωριο αυτο μιλαμε, οχι στο Παρισι. Τα χοτελς δεν αξιζουν τις τιμες που εχουν. Το restcamp με ξυπνητηρια warthogs, μαιμουδες,πουλια, ελεφαντες κλπ τα αξιζει 100%. Υπαρχει κ χοτελ που παιζουν Μπετοβεν το πρωι. Γουστα.
2. Στρατιωτικου τυπου; Ειδες καλα τις φωτο των σαλε, μπανγκαλοους; Σωστα, για οποιον εκανε στρατο στο ΓΕΣ.
 
Last edited:

panlek30

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
1. Στο χωριο αυτο μιλαμε, οχι στο Παρισι. Τα χοτελς δεν αξιζουν τις τιμες που εχουν. Το restcamp με ξυπνητηρια warthogs, μαιμουδες,πουλια, ελεφαντες κλπ τα αξιζει 100%. Υπαρχει κ χοτελ που παιζουν Μπετοβεν το πρωι. Γουστα.
2. Στρατιωτικου τυπου; Ειδες καλα τις φωτο των σαλε, μαπνγκαλοους; Σωστα, για οποιον εκανε στρατο στο ΓΕΣ.
Οπως ειπα, ο καθεις με τα δεδομενα του κ τα γουστα του.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
5.251
Ας το βάλω εδώ να το γνωρίζουν για το συγκεκριμένο κατάλυμα. Έκανα κράτηση με δωρεάν ακύρωση στο shongwe, οι κύριοι την αμέσως επομένη δοκιμάσαν να κρατήσουν όλο το ποσό (2350), όχι δέσμευση άλλα κανονική πληρωμή. Σε ερώτηση μου γιατί; η απάντηση ήταν ότι ο τύπος της κράτησης παρόλο που έχει δωρεάν ακύρωση τους επιτρέπει να πάρουν οποιοδήποτε ποσό. Τους απάντησα ότι δεν είμαι διατεθειμένος να τους δανείσω χρήματα άτοκα για 12 μήνες, δεν μου απάντησαν.
Φυσικά ακύρωσα.
Τρέχει άλλη μια κράτηση σε άλλο κατάλυμα, δεν έχουν δοκιμάσει ακόμα τίποτε.
Και έκλεισα και ένα δωμάτιο με δωρεάν ακύρωση επίσης στο μέρος που σύστησε ο @panlek30.
Φυσικά για οποίον έχει να διαθέσει πολλά χρήματα υπάρχουν λύσεις εξαιρετικές. Αλλά θεωρώ εξωπραγματικό όλο αυτό το πανηγύρι με τα σαφάρι στη συγκεκριμένη περιοχή.
Στο κρουγκερ όλα αλλάζουν και γίνονται πολύ πιο προσιτά Νότιο Αφρική φυσικά.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
5.251
Δραστηριότητες και τιμές στους καταρράχτες Βικτωρία.
Οι τιμές είναι του ξενοδοχείου άλλα δεν νομίζω να υπάρχει και μεγάλη διάφορα από έξω.
Είναι ανά άτομο.

Please also be advised that there is a SEVERE cash shortage in Zimbabwe so we advise you bring smaller denominations of USD with you.

Please note: All Credit Card Transactions attract a 3% Admin Fee.All Bank Transfer costs are for the account of the Client/Guest.

Please ensure you are aware of your visa requirements for Zimbabwe, if any.


;;;.png

ΣΣΣ.png

ΕΕΕ.png

ΡΡΡ.png
 
Last edited:

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Πωωωω, εμείς με ένα 20δολαρο είχαμε πάει (μόνοι μας, δώσαμε το μπαξισι βέβαια), αλλά ήμασταν στη Ζάμπια.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.107
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom