ποιο πρακτορειο να προτιμησω για νεα υορκη?

candygirl20

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΑΛΙ
θα το συζητησω τοτε γτ ολοι μου εχετε πει τα ιδια! ελπιζω να τους πεισω γτ χωρις γκρουπ θα μπορω να κατσω κ περισσοτερες μερες και να ξοδεψω τα χρηματα μου σε περισσοτερα μερη!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αν καταλάβα καλά όλοι εσεις οι "έξυπνοι" - "έμπειροι" ταξιδιώτες συμβουλεύετε δύο κορίτσια δεκαοκτώ ετών να γράψουν στα παλαιότερα των υποδημάτων τους την γνώμη των γονιών τους και να πάνε εντελώς ανεξάρτητες μόνες τους στην Ν.Υ... μιλάμε για δυό κορίτσια μικρά, χωρίς καμιά πείρα, που δεν ξέρουν που πάνε τα τέσσερα... απλά είστε όλοι σας απίστευτοι!!

Επί του συγκεκριμένου... κορίτσια τα γραφεία ταξιδίων κανένα δεν κοροιδεύουν και είναι ιδανική περίπτωση για σας... διαλέξτε ένα πρόγραμμα μιάς εβδομάδας και χαρείτε την Ν.Υ που είναι υπέροχη... η πείρα που θα αποκτήσετε θα σας βοηθείσει ώστε να οργανώσετε μόνες σας το επόμενο ταξίδι...
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
849
Likes
773
Αν καταλάβα καλά όλοι εσεις οι "έξυπνοι" - "έμπειροι" ταξιδιώτες συμβουλεύετε δύο κορίτσια δεκαοκτώ ετών να γράψουν στα παλαιότερα των υποδημάτων τους την γνώμη των γονιών τους και να πάνε εντελώς ανεξάρτητες μόνες τους στην Ν.Υ... μιλάμε για δυό κορίτσια μικρά, χωρίς καμιά πείρα, που δεν ξέρουν που πάνε τα τέσσερα... απλά είστε όλοι σας απίστευτοι!!

Επί του συγκεκριμένου... κορίτσια τα γραφεία ταξιδίων κανένα δεν κοροιδεύουν και είναι ιδανική περίπτωση για σας... διαλέξτε ένα πρόγραμμα μιάς εβδομάδας και χαρείτε την Ν.Υ που είναι υπέροχη... η πείρα που θα αποκτήσετε θα σας βοηθείσει ώστε να οργανώσετε μόνες σας το επόμενο ταξίδι...
Κ έλεγα θα το πει κάποιος...
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Είστε πολύ μικρές για να πάτε μόνες και χωρίς εμπειρία στην οργάνωση ταξιδιών.Κι εγω είμαι υπέρ του ανεξάρτητου αλλά προς θεού κάθε πράγμα στον καιρό του και ως μανούλα μπαίνω στα παππούτσια των γονιών σας που έχουν απόλυτο δίκιο και να τους ακούσετε.Δεν είστε σε θέση να αντιμετωπίσετε όποιους κινδύνους προκύψουν και μην βάλετε τον εαυτό σας σε τέτοια θέση.Όπως και να το κάνεις είναι μια τεράστια πόλη και δεν είναι όλα αθώα για δυο 18χρονα κοριτσάκια.Διαλέξτε το πρόγραμμα που σας καλύπτει περισσότερο και θα περάσετε μια χαρά.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αν καταλάβα καλά όλοι εσεις οι "έξυπνοι" - "έμπειροι" ταξιδιώτες συμβουλεύετε δύο κορίτσια δεκαοκτώ ετών να γράψουν στα παλαιότερα των υποδημάτων τους την γνώμη των γονιών τους και να πάνε εντελώς ανεξάρτητες μόνες τους στην Ν.Υ... μιλάμε για δυό κορίτσια μικρά, χωρίς καμιά πείρα, που δεν ξέρουν που πάνε τα τέσσερα... απλά είστε όλοι σας απίστευτοι!!

Επί του συγκεκριμένου... κορίτσια τα γραφεία ταξιδίων κανένα δεν κοροιδεύουν και είναι ιδανική περίπτωση για σας... διαλέξτε ένα πρόγραμμα μιάς εβδομάδας και χαρείτε την Ν.Υ που είναι υπέροχη... η πείρα που θα αποκτήσετε θα σας βοηθείσει ώστε να οργανώσετε μόνες σας το επόμενο ταξίδι...

Αν τώρα δε μ'άφηναν οι γονείς μου, θα πήγαινα κάπου αλλού που να σηκώνει περισσότερο πρακτορείο.
Εγώ πάντως θα έκανα αυτό...
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Δεν ήθελα να πω το παρακάτω, γιατί δεν μου αρέσουν τα ποστ που αποτρέπουν κάποιον από εκεί που θέλει να πάει, αλλά θα το κάνω. Δεν θεωρώ καλό προορισμό τη Νέα Υόρκη για δύο κορίτσια 18 χρονών. Για πολλούς και διάφορους λόγους...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Δεν ήθελα να πω το παρακάτω, γιατί δεν μου αρέσουν τα ποστ που αποτρέπουν κάποιον από εκεί που θέλει να πάει, αλλά θα το κάνω. Δεν θεωρώ καλό προορισμό τη Νέα Υόρκη για δύο κορίτσια 18 χρονών. Για πολλούς και διάφορους λόγους...
πιστεύω πως το Λονδίνο για αρχή θα είναι καλύτερο ;)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.302
Likes
5.037
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
18 χρονών κάποιος θεωρείται και πρέπει να είναι ενηλίκας. Αν θα έπρεπε να προτείνω ταξίδι στη ΝΥ με πρακτορείο σίγουρα δε θα το έκανα για να προσφέρει babysitting σε δύο 18χρονες.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Έτσι κι αλλιώς τα πρακτορεία έχουν πολλές ελεύθερες μέρες, οπότε όποιος θέλει κάνει ότι γουστάρει.
Αλλά θα πάει με ασφάλεια από το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο, θα κάνει με ασφάλεια και ξεκούραστα μια πανοραμική ξενάγηση και μετά έχει όλο το χρόνο να αποφασίσει που να πάει τις άλλες μέρες.
Και κυρίως θα πάει σε αξιοπρεπές ξενοδοχείο, γιατί η ΝΥ δεν φημίζεται για τα καλά της ξενοδοχεία - όσα είναι κάτω από 3 αστέρια.
Και στη χειρότερη περίπτωση, αν συμβεί κάτι κακό, θα υπάρχει κάποιος που θα καταλάβει ότι λείπετε.
Κατά τα άλλα, η ΝΥ μπορεί να είναι ασφαλέστερη από παλιότερα, αλλά σίγουρα είναι μια πόλη που θέλει ΠΟΛΛΗ προσοχή.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.476
Likes
28.924
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πάντως αυτό το "2 κορίτσια 18 ετών" μου ακούγεται πολύ κάπως. Αν μη τι άλλο, δεν τα ξέρουμε, δεν ξέρουμε πόσο υπεύθυνα, σοβαρά, προσεκτικά κλπ μπορεί να είναι ή να μην είναι. Αλλά κι αυτό δεν έχει και πολλή σημασία καθώς δεν ξέρουμε πόσο θεωρούν οι γονείς τους (που στο κάτω κάτω πληρώνουν) ότι μπορούν να τα εμπιστευθούν. Επίσης, δεν ξέρουμε τι τα ενδιαφέρει σε ένα ταξίδι στη ΝΥ...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αν μη τι άλλο, δεν τα ξέρουμε, δεν ξέρουμε πόσο υπεύθυνα, σοβαρά, προσεκτικά κλπ μπορεί να είναι ή να μην είναι.
Τα άλλα σχετικά ποστ σε άλλα θέματα τα διάβασες?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.490
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom