Πολωνία Ρουμανία πολωνία ή ρουμανία?

Valantiss

Member
Μηνύματα
34
Likes
15
Παιδιά σκέφτομαι με τηβ κοπελα μου για ταξίδι τέλη Γενάρη. Βασικά είμαστε ανάμεσα σε Βαρσοβία ή Κρακοβία και βουκουρεστι. Για 4 διανυκτερευσεις. Τι προτείνετε;;
 
Last edited:

apos

Member
Μηνύματα
198
Likes
528
Μεταξύ Βαρσοβίας και Κρακοβίας θα σου έλεγα Κρακοβία , δεν έχω πάει όμως Βουκουρέστι. Κρακοβία μικρές αποστάσεις σε σχέση με Βαρσοβία και το κρύο θα είναι πιο υποφερτό, πιο φτηνή και μπορείς να κάνεις και καμία βόλτα Αλατορυχεία ή Άουσβιτς.
 

Valantiss

Member
Μηνύματα
34
Likes
15
Στην κρακοβια φτάνουν 3 ολόκληρες μέρες; ; γιατι κοιτάμε μήπως το συνδιασουμε και με αλλον προορισμό εκτός Πολωνίας
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Στην κρακοβια φτάνουν 3 ολόκληρες μέρες; ; γιατι κοιτάμε μήπως το συνδιασουμε και με αλλον προορισμό εκτός Πολωνίας
3 μερες κρακοβια ειναι οτι πρεπει σε συνδιασμο με αουσβιτς και αλατωρυχεια,δε θα βαρεθεις και δεν αξιζει να φυγεις.Αν θες να το συνδυασεις με κατι αλλο σκεψου το Βροτσλαβ με τους νανους που ειναι πανεμορφο.Βουκουρεστι ειχα παει 5 μερες.Εμεινα τρεις εκει και δυο στο μπρασοβ.Αξιζει η εσωτερικη εκδρομη στην Ρουμανια για να δεις το καστρο Sinaia και του Κόμη Δρακουλα.
 

lekond

Member
Μηνύματα
85
Likes
418
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για Βουκουρέστι είναι πολλές οι 4 διανυκτερεύσεις, αλλά συνδυάζεται άψογα όπως αναφέρθηκε με επίσκεψη στο Μπράσοφ.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Στην Ρουμανία αυτό που αξίζει είναι η Τρανσυλβανία κατα την γνώμη μου, το Βουκουρέστι σκετο δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο!Αν πας λοιπόν Ρουμανία αξίζει να πας Μπρασοβ,σιαναία , Σιγκισοαρα.
Όσο για την Πολωνία, εμένα μου άρεσε πολύ η Βαρσοβία,απλα στην Κρακοβια έχεις την ευκαιρία να πας σε δύο αξιολογα μέρη...το Άουσβιτς και τα άλατορυχεια.στην Τρανσυλβανία θα δείτε φύση και Δράκουλα!
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Για κρακοβια, ακομα και να μην πας αλλου, 3 μερες ειναι μια χαρα για να ευχσριστηθεις αυτην την υπεροχη πολη.Ειμαι σιγουρος οτι αν ηταν σε πιο δημοφιλη χωρα (μπορω να σκεφτω μερικες...) δεν θα μπορουσες να την περπατησεις.Ευτυχως ομως δεν ειναι!
Για το Βουκουρεστι επισης εχω να πω καλα λογια, αλλα ειναι αλλο στυλ, εχει πιο πολλη διασκεδαση και νυχτερινη ζωη. 3 μερες και εκει ειναι καλα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom