ποσα θα δωσετε για τις καλοκαιρινες σας διακοπες

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αν μπορείτε να επισκεφθείτε την Ελληνική ιεραποστολή θα βγείτε πολλαπλά ωφελημένοι.
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
451
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
χαλασε mio...και εγω ετσι ελεγα...αλλα απο να μου τα φάει το δντ...θα τα φάω μονη μου...και τι καταλαβα που εκανα αποταμιευσεις...τώρα εχω αγχος τι θα γίνουν...θα ερθει η ώρα που δεν θα αξιζουν φράγκο...τουλαχιστον θα εχουμε περασει καλά...και που θα τα χαλάσεις τα ατιμα?:clap:
υπάρχει κόσμος που έχει αποταμιεύσεις;μπράβο, γιατί οσους ξέρω με δανεικά ζουνε.Εγώ τις εχω φάει τις αποταμιεύσεις προ πολλού και χρωστάω στις τράπεζες , αντισκηνάτο θα το βγάλουμε φέτος!!:clap:


οποτε ακουω να ρωτάνε "που θα πάτε φέτος;" θυμάμαι το ανέκδοτο με τους δυο πλούσιους που συζητάνε για τις διακοπές και λέει ο ένας
-"επειδή εχω πολύ δουλειά θα στειλω την γυναίκα μου διακοπές στις Μαλδίβες"
-απαντάει ο αλλος και λέει " και γω εχω πολλές δουλειές και θα την στείλω στον Αγ.Μαυρίκο.Εσυ Τακη που θα πας; λέει στον σωφέρ.
- "εγω λεφτά δεν έχω, θα την πη@%ξω μόνος μου την γυναίκα μου!!!"
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
υπάρχει κόσμος που έχει αποταμιεύσεις;μπράβο, γιατί οσους ξέρω με δανεικά ζουνε.Εγώ τις εχω φάει τις αποταμιεύσεις προ πολλού και χρωστάω στις τράπεζες , αντισκηνάτο θα το βγάλουμε φέτος!!:clap:

Αγαπητέ μου φίλε...κοντευω τα πρώτα ....ηντα και δεν εζησα ποτέ με δανεικά...δεν εβγαλα ποτέ τα πόδια μου εξω απο το πάπλωμα....και δεν ενεδωσα ποτέ σε πιεσεις τραπεζων για εορτοδανεια..διακοποδανεια...δανεια για αυτοκινητα....για καναπέ...για..για....
ημουν και ειμαι καλή υπουργός οικονομικων....αφου θέλω να δόσω το υπουργείο στον αφέντη και δεν θέλει...με τίποτα....
βεβαια..στην συγκεκριμμένη περίοδο..δεν ξερω αν ειναι καλο να εχεις αποταμιευσεις η να χρωστάς....
 

gabriel

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα-Μπόρα
Καλησπέρα και από μένα!
Εγώ Αγ. Πνεύματος πήγα Ρώμη για 5 μέρες (4 διανυκτερεύσεις).
Τα αεροπορικά μου κόστισαν κάτι λιγότερο από 150Ε με συνδυασμό Βlueair και Wizz (έμεινα και λίγες μέρες Βουκουρέστι με την ευκαιρία).
Η διαμονή κόστισε 120Ε το βράδυ σε κεντρικό ξενοδοχείο 3 αστέρων(με πρωινό).
Στο ταξίδι ξόδεψα άλλα 600Ε. Τελικό ποσό: 990Ε

Για καλοκαίρι το πρόγραμμα λέει Κρήτη για 10 ημέρες(Αρχές Αυγούστου).
Αεροπορικά 104Ε το άτομο με AEGEAN κλεισμένα από Σεπτέμβρη.
Διαμονή 3 μέρες Ηράκλειο (έξοδα πληρωμένα) και 7 Ρέθυμνο(Πλακιά) σε ξενοδοχείο 4 αστέρων με ημιδιατρφή με κόστος 110Ε το άτομο συνολικά,με δελτία κοινωνικού τουρισμού. Ενοικίαση αυτοκινήτου για 7 μέρες: 200Ε συνολικά.
Σύνολο μέχρι τώρα ανά άτομο:310Ε χωρίς να έχω υπολογίσει βενζίνη και προσωπικά έξοδα.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Σκεφτηκα να μην περιορισω για φετος ουτε στο ελαχιστο τις επιλογες των καλοκαιρινων προορισμων μου
γιατι ως γνωστον η φτωχεια θελει καλοπεραση :haha::haha:
Ετσι το καλοκαιρινο μενου περιλαμβανει ρωμη- κυανη ακτη τον Ιουλιο,χαλκιδικη στο πορτο καρρας με την οικογενεια,Κωνσταντινουπολη οδικως τον Αυγουστο, ισπανια, τριημερο στα χανια το Σεπτεμβριο
Το μονο που εκανα λογω κρισης ηταν να χαλασω για πρωτη φορα, τα μισα περιπου απο τα 100.000 μιλια που με τοσο κοπο εδω και χρονια αποταμιευα για τα αεροπορικα δυο ατομων στις βαλεριδες προκειμενου να γλυτωσω 850 ευρω συνολο πιστευω ομως οτι αξιζε τον κοπο..
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
απλά ζηλεύω :bleh::bleh:
καλά να περάσεις!!!!
εγώ θα τη βγάλω με 1 βδομάδα Αθήνα (μην σχολιάσετε παρακαλώ) :D
και ένα 3ήμερο Σαντορίνη αν τα καταφέρω!!!
το υπόλοιπο καλοκαίρι θα περιοριστώ στα εντός Χανίων :lol:


Σκεφτηκα να μην περιορισω για φετος ουτε στο ελαχιστο τις επιλογες των καλοκαιρινων προορισμων μου
γιατι ως γνωστον η φτωχεια θελει καλοπεραση :haha::haha:
Ετσι το καλοκαιρινο μενου περιλαμβανει ρωμη- κυανη ακτη τον Ιουλιο,χαλκιδικη στο πορτο καρρας με την οικογενεια,Κωνσταντινουπολη οδικως τον Αυγουστο, ισπανια, τριημερο στα χανια το Σεπτεμβριο
Το μονο που εκανα λογω κρισης ηταν να χαλασω για πρωτη φορα, τα μισα περιπου απο τα 100.000 μιλια που με τοσο κοπο εδω και χρονια αποταμιευα για τα αεροπορικα δυο ατομων στις βαλεριδες προκειμενου να γλυτωσω 850 ευρω συνολο πιστευω ομως οτι αξιζε τον κοπο..
 

tigerakos

Member
Μηνύματα
70
Likes
2
Καλησπέρα εγώ σήμερα τέλειωσα το κλείσιμο τον διακοπών μου.
Θα πάω 3 μέρες Σίφνο 300 ξενοδοχείο και 120 τα εισιτήρια για 2 άτομα. δεν νομίζω να νοικιάσουμε αυτοκίνητο εκεί. Και μετά θα πας ένα μικρό road trip Πελοπόννησο Άστρο Κυνουρίας 3 βράδια Μονεμβάσια 3 βράδια και Γύθειο αλλά 3 βράδια το κόστος για αυτό είναι σε διαμονή 200 το άτομο. Ο συντελεστής την βενζίνης άγνωστος ακόμα αφού είναι χρυσός ποια.
Το αρχικό σχέδιο μου ήταν για Σύρο που πήρα να ρώτησες τιμές μου λένε δίκλινο στα 100 και μετά από 2 μέρες παίρνω να κλείσω και ήταν η τιμή στα 240 εκνευρίστηκα τόσο πολύ που δεν ήθελα να πας τελικά καν σε αυτό το νησί.
Όποιος έχει πληροφορίες για Γύθειο η Μονεμβασιά ευπρόσδεκτες.
 

micmic

Member
Μηνύματα
178
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βotswana
Ταξίδι-Όνειρο
Trans-African Highways
Δεν έχω κάνει ακόμα την πρόσθεση... το αποφεύγω :D
 

micmic

Member
Μηνύματα
178
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βotswana
Ταξίδι-Όνειρο
Trans-African Highways
Κάνω αυτό που λένε "τα δίνω λίγα-λίγα και δε μου φαίνονται". Το οποίο είναι τόσο σοφό όσο και το γνωστό "δε με νοιάζει η τιμή της βενζίνης, εγώ 50 ευρώ έβαζα, 50 ευρώ θα βάζω" :haha:
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
Για να δουμε ποσα θα ξοδεψουμε φετος για διακοπες ,εχουμε και λεμε.
Δεκα νυχτες στην πορτογαλια απο 2-13 αυγουστου.
2 νυχτες σε ξενοδοχειο στη λισαβονα (http://www.hotelturimlisboa.com)και μετα 8 νυχτες σε σπιτι στο obidos Villa rental in Obidos, Silver Coast, Portugal. Book direct with private owner).
Αυτοκινητο για 11 μερες (ford focus 5d).
Ολα μαζι σουμα βγαινει 555 ευρω το ατομο για 5 ατομα (πολλα 5αρια :p ρε παιδι μου)
Τωρα ποσα θα χαλασουμε εκει :cool:

ΥΓ για οσους το σκεφτονται για πορτογαλια η TAP εχει εξαιρετικα ωραρια
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.709
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom