στη γη του Amon Raa...

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
σέ όλα τα παραπάνω που πολύ σωστά τσεκάρατε,προσθέτω και την κοιλάδα των βασιλέων! την γυρισα με 45 βαθμούς και λίγο έλλειψε να γίνω μούμια και εγώ!
μου έχει μείνει το ξενοδοχείο old cataract,και το τασάκι που "πήρα" απο εκεί και που ακόμα εκεί σβήνω τα τσιγάρα μου!!
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
Ανέβασα μερικές φωτό. Enjoy!
δεν αντεξες... εβγαλες και τις μουμιες...:shock:! τις θυμαμαι σαν τωρα... μπρρρρρ!!! αλλα οι αλλες, ειναι τρομερές! παντα να ταξιδευεις ξαφνικα και αυθορμητα σου ευχομαι και να περνας τοσο καλα..!!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Δεν έχω πάει στην Αίγυπτο αλλά μετά τις 2 συνεχόμενες εκπομπές του Μαμαλάκη για την Αλεξάνδρεια και το Κάιρο θέλω να πάω όσο γίνεται πιο γρήγορα!



 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
Δεν έχω πάει στην Αίγυπτο αλλά μετά τις 2 συνεχόμενες εκπομπές του Μαμαλάκη για την Αλεξάνδρεια και το Κάιρο θέλω να πάω όσο γίνεται πιο γρήγορα!



τις ειδες κι εσυ, ετσι??? θα το ερωτευτεις το μερος, πιστεψε με! κανονισε το μολις μπορεσεις. βεβαια μην ξεχασεις τον Νειλο.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
τις ειδες κι εσυ, ετσι??? θα το ερωτευτεις το μερος, πιστεψε με! κανονισε το μολις μπορεσεις. βεβαια μην ξεχασεις τον Νειλο.
Μια βόλτα με φελούκες στο Νείλο νομίζω ότι επιβάλλεται.
Την κρουαζιέρα θα την αφήσω για την επόμενη φορά.
Προς το παρόν το ψάχνω, το σχεδιάζω στο μυαλό μου, το συζητάω με τη sister μου και θα αποφασίσουμε από κοινού για το πότε.

Επί της αναζήτησης βρήκα το βιντεάκι του Μαμαλάκη για την Αλεξάνδρεια για να το δει και η αδερφή μου, είπα να το ποστάρω και εδώ αλλά δεν γίνεται.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Θα γράψω το Top 6 μου δηλαδή αυτό που λάτρεψα περισσότερο σε κάθε πόλη.
Πάντως το Top 6 άνετα θα μπορούσε να είναι Top 60!:clap::clap::clap:

1. Ο Νείλος είναι Έρωτας! (απ' άκρη σε άκρη της Αιγύπτου).



2. Η αγορά του Αλ Χαλίλι (Κάιρο).



3. Η βιβλιοθήκη της Αλεξάνδρειας (Αλεξάνδρεια φυσικά).



4. Το ιδιωτικό μας νησάκι στο Ασουάν (Ασουάν βεβαίως)
.



5. Η Δυτική όχθη στο Λούξορ (Είναι απλά ένας πίνακας ζωγραφικής- Λούξορ).



6. Το Μοναστήρι της Αγίας Αικατερίνης και η μοναδική θέα των βουνών από την κορυφή του Όρους του Μωϋσή στο Σινά (Σινά).




 

vasso

Member
Μηνύματα
136
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Καλώς όρισες... μας ταξίδεψες ξανά με τις φωτογραφίες σου !Απο θερμικρασίες πως ήταν?
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
marydim, 1) φανταστικές οι φωτο σου!!!!!!! ειδικα -για μενα- ο νειλος και η αλεξανδρεια top of the top :)
2) μην νομιζεις οτι δεν περιμενουμε την ιστορια και τα tips σου, δεν σε ξεχασαμε οκ?????
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
marydim, πολύ ωραίες οι φωτο !

Και όπως λέει και η Βαρσαμία, περιμένουμε τη δική σου ιστορία, αναλυτική...όπως μας έχεις καλομάθει !...:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.257
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom