Γαλλία συγκοινωνιες Παρισι

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
chatelet les halles λεγετε η σταση?ειναι εκει που εχει και τους υπογειους σιδηροδρομικους σταθμους?το nachtellien ειναι λεωφορειο και εχει σταση κι αυτο εκει?
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
chatelet les halles λεγετε η σταση?ειναι εκει που εχει και τους υπογειους σιδηροδρομικους σταθμους?το nachtellien ειναι λεωφορειο και εχει σταση κι αυτο εκει?
τωρα ειδα οτι υπαρχει και η σταση μετρο chatelet στη RUE DE RIVOLI.πια απ τις 2 ειναι αυτη που θελω?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
το ίδιο είναι.

τωρα ειδα οτι υπαρχει και η σταση μετρο chatelet στη RUE DE RIVOLI.πια απ τις 2 ειναι αυτη που θελω?
η στάσεις μετρο που αναφέρεισ είναι οι ίδιες απλά έχουν πολλές εισόδους και μεγαλη υπόγεια διάβαση. απο τη σταση chatellet περνάν σχεδόν όλες οι γραμμές μετρό, αν χρειαστεισ ξενοδοχείο κοντα ανοιξε το booking και γράψε στον προορισμό landmark:chatellet-les halles βάλε απόσταση 1 km. και την ημ/νία που θέλεις θα σου βγάλει όλα τα κοντινά ξεν/χεία αν χρειαστείς και μπορώ να βοηθήσω θα χαρώ, συγγνωμη αν αυτά που σου εγραψα τα γνωρίζεις ήδη.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
τελικα εκλεισα ξενοδοχειο ακριβως εξω απο τη σταση του μετρο gare de lyon καπου εκει κοντα πιστευω θα ειναι και η σταση του nochtelien.ευχαριστω παιδια για τη βοηθεια
 

Angeliki

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή (ξανά)
τελικα εκλεισα ξενοδοχειο ακριβως εξω απο τη σταση του μετρο gare de lyon καπου εκει κοντα πιστευω θα ειναι και η σταση του nochtelien.ευχαριστω παιδια για τη βοηθεια
Δεν ξέρω πόσο αργά απάντησα στην απορία σου σχετικά με τις συγκοινωνίες στο Παρίσι...

Απλα ήθελα να επιβεβαιώσω ότι το νυχτερινό λεωφορείο Ν120 πάει Ορλι και περναέι από Βαστίλη καθε 1 ώρα περίπου. Με τα πόδια είναι 7 λεπτά από το σταθμό της Gare de Lyon.

ΑΛΛΑ: ΠΡΟΣΟΧΗ στα δρομολόγια που δίνει το σάιτ της RATP, γιατι την πάτησα εγώ πρόσφατα... άλλη ώρα έλεγε στην ιστοσελίδα και άλλη στη στάση, έξω από την Όπερα!!!:shock:

Πήγα με τη μητέρα μου 5 λεπτά πριν την "αναμενόμενη" ώρα και τελικά το λεωφορείο είχε περάσει 15 λεπτά νωρίτερα... οπότε πήραμε ταξί (Βαστίλη - Ορλί = περιπου 35 ευρώ, στις 4 το πρωί Κυριακής...)

Καλό ταξίδι!
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
καλησπερα.θα ηθελα παλι τη βοηθεια σας για παρισι.εκλεισα σε λιγες μερες με την απιστευτη προσφορα της ολυμπιακης να παω τη μικρη μου αδερφη στη disneyland.ποση ωρα ειναι απο το κεντρο?που θα βολευε να μεινουμε και ποια συγκοινωνια βολευει?
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
καλησπερα.θα ηθελα παλι τη βοηθεια σας για παρισι.εκλεισα σε λιγες μερες με την απιστευτη προσφορα της ολυμπιακης να παω τη μικρη μου αδερφη στη disneyland.ποση ωρα ειναι απο το κεντρο?που θα βολευε να μεινουμε και ποια συγκοινωνια βολευει?
efi καλησπέρα. ένας είναι ο κεντρικός σταθμός "opera". γύρω στη μια ώρα για το πάρκο. θα βγάλεις εισιτήριο ειδικά για disneyland. να πάτε όσο πιο πρωί μπορείτε και να είστε εκεί κατά τις 0900. απόφυγε ΠΣΚ. εισιτήρια για την disneyland ίσως να έχει και το χοτελ σου να σου δώσει αν και δεν πρέπει να έχει ουρές αυτή τη εποχή.ΚΛΤαξίδι
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
ευχαριστω πολυ σουδιανε.θα κοιταξω να βρω λοιπον ξενοδοχειο κοντα στο σταθμο οπερα.μηπως εχει καποις υπ οψην καποιο?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom