Βέλγιο ταξίδι βρυξέλλες-προτάσεις?

paefstra

Member
Μηνύματα
13.222
Likes
41.718
μια χαρα το σκεφτεσαι! φυγε μια λογικη ωρα απο Αμστερνταμ για Μπρυζ μιας και θα χρειαστει να αλλαξεις κ τρενο για Μπρυζ! πχ θα ναι καλα να φτασετε 1-2 το μεσημερι... την αλλη μερα φευγετε οταν χορτασετε την πολη μιας και μετα θα εχετε μιαμιση γεματη μερα για Βρυξελλες!:cool:
Είδα ότι η Eurolines έχει και λεωφορείο από Αμστερνταμ για Μπριζ απευθείας. Στοιχίζει μόνο 18 ευρώ, αλλά υποψιάζομαι ότι δεν συμφέρει χρονικά σε σύγκριση με τις τα τρένα.
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Εγω που εχω μονο 3 μερες να αφιερωσω 2 στις βρυξελλες και μια στην μπρυζ?τι λετε παιδια?ειναι καλα?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.222
Likes
41.718
Ακόμη δεν πήγα, αλλά φαίνεται να βολεύει να μείνεις το πρώτο βράδυ Μπριζ φεύγοντας με το τρένο κατευθείαν από το αεροδρόμιο και τα 2 επόμενα να γυρίσεις στις Βρυξέλλες.
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Το μονο μου θεμα ειναι οτι θελω να φυγω πεμπτη απογευματακι ετσι ωστε να φτασω βραδυ και να ξεκινησω παρασκευη πρωινο αφου φαω πρωινο δεν το συζηταμε του σκασμου..βραδυ εκει θα τα βγαλω περα για μπρυζ η θα φτασω πουθενα αλλου??χααχαχαχχα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.222
Likes
41.718
Ε, αν νιώθεις ανασφάλεια φύγε πρωί Παρασκευής από Αθήνα. Πρωινό τρως και στο σπίτι σου.
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Απο αεροδρομιο βρυξελλων πωα παω μπριζ?μιλανε καθολου αγγλικα εκει??.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
μια χαρα το σκεφτεσαι! φυγε μια λογικη ωρα απο Αμστερνταμ για Μπρυζ μιας και θα χρειαστει να αλλαξεις κ τρενο για Μπρυζ! πχ θα ναι καλα να φτασετε 1-2 το μεσημερι... την αλλη μερα φευγετε οταν χορτασετε την πολη μιας και μετα θα εχετε μιαμιση γεματη μερα για Βρυξελλες!:cool:
@maria blue: Συμφωνώ με την elenara! Αν δε σε απασχολεί πόσο θα μείνεις Βρυξέλλες είναι η καλύτερη επιλογή γιατί θα φύγεις και χαλαρά από Αμστερνταμ χωρίς βιασύνες και θα'χεις και μια μέρα/νύχτα στη Μπριζ..

@carouzos: από το αεροδρόμιο φευγει τρένο που σε πάει με μια μετεπιβίβαση κατευθείαν στη Μπριζ αν θες (και γω αυτό είχα πάρει). Δε ξέρω μεχρι τι ώρα λειτουργεί αλλά είχε συχνά δρομολόγια. Μπορείς να κάνεις αυτό που σου λέει η Paefstra, το πρώτο βράδυ Μπριζ, την επόμενη γνωρίζεις την πόλη και αργά το απόγευμα φεύγεις για Βρυξέλλες..
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572

maria blue

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ευχαριστώ παιδιά .. Μια άλλη εκδοχή που σκέφτομαι είναι να μείνω 4 βραδια Άμστερνταμ την Πέμπτη μέρα να φύγω χαλαρά πρωί να πάω μπριζ για ένα βράδυ ξυπνάμε χαλαρα και το απογεύματακι πάμε Βρυξέλλες και την έβδομη μέρα πετάμε αργά... Λέω να αφιέρωσε λιγότερο στις Βρυξέλλες .. Τι λέτε άμα δεν βαριεστε γιατί σας έχω κάνει ματσο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.617
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom