ταξίδι με δίχρονο στην Αφρικη (κ.α.)

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Γιατί όταν αγαπάς κάποιον τον θέλεις μαζί σου, τέλος. Και γιατί το ταξίδι είναι χαρά και θέλεις να τη μοιραστείς μαζί του.
Πολύ εγωιστικό μου ακούγεται αυτό... ειδικά όταν αυτός ο κάποιος που θέλεις μαζί σου για να περνάς καλά, μπορεί να μην έχει τη δυνατότητα να εκφραστεί αν θέλει ή όχι να ταξιδέψει μαζί σου ή αν ζεσταίνεται ή αν τον πειράζει το αεροπλάνο ή αν αν...
 

pmaria

Member
Μηνύματα
90
Likes
44
φιλε north66 αν τα ταξιδια ειναι ο τροπος ζωης σου και αν πιστευεις οτι το παιδι δεν ειναι βαλιτσα να το αφησεις καπου να μην σε βαραινει, τοτε ναι το παιρνεις μαζι και προσπαθεις να προστατευσεις το ιδιο και τους αλλους απο την οποια ταλαιπωρια.
αλλωστε αν τρως μετα μανιας λαδερα, ε, θα δοκιμασεις να μαθεις και το παιδι σου να τα τρωει. ετσι και με τα ταξιδια, θελεις και το παιδι σου να μαθει να ταξιδευει.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
φιλε north66 αν τα ταξιδια ειναι ο τροπος ζωης σου και αν πιστευεις οτι το παιδι δεν ειναι βαλιτσα να το αφησεις καπου να μην σε βαραινει
Θα αντιστρέψω αυτό που λες γιατί πιστεύω ότι πολλοί γονείς μάλλον πιστεύουν ότι το παιδί τους είναι βαλίτσα ή κάποιο είδος αξεσουάρ και το σέρνουν μαζί τους από τη μικρότερη ηλικία με τα γνωστά αποτελέσματα που βλέπουμε όλοι μας στις διακοπές μας (παιδάκια να κοιμούνται σε καρέκλες αεροδρομίων, παιδάκια να κλαίνε σε αεροπλάνα κτλ)... το καθολικό φταίξιμο είναι φυσικά των γονιών, αφού δε λογαριάζουν τις φυσικές αντοχές ενός εύθραυστου οργανισμού, μπροστά στην ταξιδιωτική τους μανία.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Θα αντιστρέψω αυτό που λες γιατί πιστεύω ότι πολλοί γονείς μάλλον πιστεύουν ότι το παιδί τους είναι βαλίτσα ή κάποιο είδος αξεσουάρ και το σέρνουν μαζί τους από τη μικρότερη ηλικία με τα γνωστά αποτελέσματα που βλέπουμε όλοι μας στις διακοπές μας (παιδάκια να κοιμούνται σε καρέκλες αεροδρομίων, παιδάκια να κλαίνε σε αεροπλάνα κτλ)... το καθολικό φταίξιμο είναι φυσικά των γονιών, αφού δε λογαριάζουν τις φυσικές αντοχές ενός εύθραυστου οργανισμού, μπροστά στην ταξιδιωτική τους μανία.
έχεις παιδιά? Ε και τι που το παιδι θα κοιμηθεί μια στο τοσο στην καρεκλα του αεροδρομίου? Ε και τι που θα κλαψει μεσα στο αεροπλάνο? εισαι λιγο υπερβολικος. τα παιδια δεν ειναι και τοσο ευθραυστα οσο νομιζεις. δηλαδη ειναι καλυτερο οταν καποιοι γονεις τραβοσερνουν τα παιδια τους στις καφετεριες όπου η τσιγαριλα ειναι ανυποφορη, ή τα εχουν και ξενυχτανε μαζι τους? Γιατι εγω προσωπικα όταν δεν εχω που να αφησω τα παιδια μου για να βγω εξω καθομαι στα αυγα μου. Όμως το να παρεις τα παιδια σου σε ενα ταξιδι μαζι σου ειναι δωρο για αυτα. Πρωτον γιατι περνας χρονο μαζι τους ειδικά οταν δουλευεις ολον τον χρονο. Δευτερον γιατι δεν επιβαρυνεις τον παππου και τη γιαγια ό οποιον αλλον αγκαζαρεις να στα βλεπει όταν εσυ περνας καλα (μιλαω γενικα ετσι? δεν εννοω εσενα προσωπικα). Τριτον τα παιδια ανοιγουν τους οριζοντες τους, βλεπουν διαφορετικα πραγματα. και τεταρτον οσο παραξενο και αν φαινεται, περνουν καλα. Όσο για την παιδική αμνησια απο τεσσαρων χρονων και μετα τα παιδια θυμουνται μια χαρα. Και προσωπικα δεν δινω δεκαρα για τον οποιοδήποτε με στραβοκοιταξει αν το παιδι μου κλαψει στο αεροδρόμιο ή στο αεροπλανο. Γιατι ο ιδιος θα σε σταβοκοιταξει και στο σουπερ μαρκετ και στην παραλια και στο δρομο και παντου. Παιδι ειναι και θα κλαψει. Με συγχωρεις αν ακουγομαι κάπως αλλα αυτα που λες τα εχω ξανακουσει και απο ατομα που τον λιγο καιρο που εχουν για να περασουν με τα παιδια τους στις διακοπες, τα παρατανε και κοιτανε τον εαυτουλη τους. Αυτο ειναι το εγωιστικο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.498
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom