Γενικά ταξίδι με μωρό στην ευρωπη

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Διαβάζοντας ήδη τα σχόλια σας, μου άνοιξε η όρεξη για Ιταλία, με ενοικιαζόμενο αυτοκίνητο από Βενετία – Φλωρεντία και επιστροφή Αθήνα από Ρώμη.

Τσεκάρω αρκετά χαμηλές τιμές για τα ενοικιαζόμενα, πως μπορώ να αιτηθώ και για παιδικά καθισματάκια? Υπάρχει αυτή η επιλογή μέσα από τα site ?
Αν τα παιδιά σας έχουν θέση στο αεροπλάνο μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα δικά σας καθίσματα πάνω στη θέση για να καθίσουν τα παιδιά. Αυτό ισχύει για πολλούς τύπους καθισμάτων. Μπορείτε να το τσεκάρετε με την αεροπορική. Εμείς είχαμε ταξιδέψει έτσι αρκετές φορές και δεν χρειάστηκε να πληρώσουμε κάτι ούτε στην ενοικίαση αυτοκινήτου ούτε στην αεροπορική. Και κυρίως είστε σίγουροι για την ποιότητα του καθίσματος που χρησιμοποιείτε.
 
D

Delmem38110

Guest
έχω αγοράσει κάτι καταπληκτικά ακουστικά με ακύρωση θορύβου... δεν ακούγεται τίποτε ακόμα και αν το μωρό δίπλα ουρλιάζει όλη την ώρα. ακόμα και ο θόρυβος από το αεροπλάνο είναι σχεδόν ανύπαρκτος.
όποιος/α θέλει να τους στείλω την μάρκα σε ΠΜ για να μην περαστεί σαν διαφήμιση.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
έχω αγοράσει κάτι καταπληκτικά ακουστικά με ακύρωση θορύβου... δεν ακούγεται τίποτε ακόμα και αν το μωρό δίπλα ουρλιάζει όλη την ώρα. ακόμα και ο θόρυβος από το αεροπλάνο είναι σχεδόν ανύπαρκτος.
όποιος/α θέλει να τους στείλω την μάρκα σε ΠΜ για να μην περαστεί σαν διαφήμιση.
βάλτα εδώ - χάρη μας κάνεις, και όχι μόνο για τα μωρά ;) .
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
845
Likes
761
έχω αγοράσει κάτι καταπληκτικά ακουστικά με ακύρωση θορύβου... δεν ακούγεται τίποτε ακόμα και αν το μωρό δίπλα ουρλιάζει όλη την ώρα. ακόμα και ο θόρυβος από το αεροπλάνο είναι σχεδόν ανύπαρκτος.
όποιος/α θέλει να τους στείλω την μάρκα σε ΠΜ για να μην περαστεί σαν διαφήμιση.
Υπαρχουν πολλες μαρκες και προκειται για προιοντα που, ειδικα στην remote εργασια, χρησιμοποιουμε ολοι μας καθημερινα.. Αλλα αναρωτιεμαι αν επαρκει το internet μεσα στο αεροπλανο για να κανετε video calls για την εργασια σας..;
 
D

Delmem38110

Guest
βάλτα εδώ - χάρη μας κάνεις, και όχι μόνο για τα μωρά ;) .
τα αιρποντς προ τα 2 από την αππλ. έχει μικρόφωνα που σου επιτρέπουν αν ακούς όλους τους θορύβους κανονικά και την μουσική ταυτόχρονα, όπως και σχεδόν ολική απομόνωση και άλλα καλούδια.. δοκιμασμένα σε αρκετές πτήσεις. και όχι μόνο.
ο θόρυβος από το αεροπλανο είναι σαν ένα πολύ ελαφρύ θρόισμα και οι φωνές δεν ακούγονται.
AirPods Pro (2ης γενιάς)
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Αν τα παιδιά σας έχουν θέση στο αεροπλάνο μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα δικά σας καθίσματα πάνω στη θέση για να καθίσουν τα παιδιά. Αυτό ισχύει για πολλούς τύπους καθισμάτων. Μπορείτε να το τσεκάρετε με την αεροπορική. Εμείς είχαμε ταξιδέψει έτσι αρκετές φορές και δεν χρειάστηκε να πληρώσουμε κάτι ούτε στην ενοικίαση αυτοκινήτου ούτε στην αεροπορική. Και κυρίως είστε σίγουροι για την ποιότητα του καθίσματος που χρησιμοποιείτε.
@kirmis αυτό που σου προτείνει η @mariath μου φαίνεται ιδανικό!!
Να πάρεις τα δικά σου καθίσματα μαζί. Ειδικά για το βρέφος σου που θέλει ειδικό κάθισμα.
Το 3 ετών θα βολευτεί με ένα καλό μπούστερ με πλάτη, αλλά το θέμα είναι τι διαθέτουν οι εταιρείες ενοικίασης.
Εγώ πάντως δεν θα πήγαινα σε πόλη όπως η Βιέννη (που είναι όντως επίπεδη, αλλά χωρίς ιδιαίτερα πάρκα), η Βουδαπέστη ή η Πράγα με τόσο μικρά παιδιά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
τα αιρποντς προ τα 2 από την αππλ. έχει μικρόφωνα που σου επιτρέπουν αν ακούς όλους τους θορύβους κανονικά και την μουσική ταυτόχρονα, όπως και σχεδόν ολική απομόνωση και άλλα καλούδια.. δοκιμασμένα σε αρκετές πτήσεις. και όχι μόνο.
ο θόρυβος από το αεροπλανο είναι σαν ένα πολύ ελαφρύ θρόισμα και οι φωνές δεν ακούγονται.
AirPods Pro (2ης γενιάς)
Αχά ευελπιστούσα σε τίποτα πιο λοου κοστ. Ευχαριστώ πάντως.
 
D

Delmem38110

Guest
Αχά ευελπιστούσα σε τίποτα πιο λοου κοστ. Ευχαριστώ πάντως.
αυτά θεωρούνται τα καλύτερα λοου κοστ ακουστικά με ενεργή ακύρωση θορύβου φέτος... αν τα βρεις κάπου και μπορέσεις να τα δοκιμάσεις για να δεις αν σου κάνουν. είναι μια Καλή λύση για αντροιντ χρήστες.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
εγω καταρχην θα προτεινα οπωσδηποτε αν ειστε με αεροπλανο ξεχωριστες θεσεις για τα παιδια και να παρετε τα καθισματακια αυτοκινητου μαζι.
Βεβαια δεν ειναι τοσο απλο.
Υπαρχουν καποια που ειναι εγεκριμμενα για αεροπλανο αλλα οχι. Καποιες εταιρειες το ζητανε καποιες οχι. Εκτος αυτου θα πληρεστε κατι παραπανω απο το να εχετε τα μικρα αγκαλια αλλα....
Το καναμε δυο φορες για Γερμανια Ελλαδα και το καλυτερο ηταν οτι ειχαμε τα δικα μας καθισματακια για το ενοικιαζομενο αυτοκινητο

Οσον αφορα τον προορισμο. Εγω δεν θα πηγαινα με μικρο παιδι/μωρο σε ΜΙΚΡΟ ελληνικο νησι.
Τηα προτιμουσα εντος ελλαδας καπου που υπαρχει μια σχετικα καλη προσβαση σε νοσοκομειο κλπ που.χ. Κρητη αλλιως καπου Ευρωπη αλλα κατα πασα πιθανοτητα οχι που.χ. Νοτια Ιταλια
ισως τιποτα Ολλανδια? Γερμανο Αυστριες κλπ

αλλα απο την αλλη δεν ξερω πως ειναι η κατασταση αν χρειαστεις παιδιατρο στην παρο κλπ.
Ισως δεν υπαρχει προβλημα.

Δυο φορες χρειαστηκε στην Αυστρια να παμε σε παιδιατρο / νοσοκομειο για τα μικρα (ευτυχως δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο) αλλα καταλαβα ποσο σημαντικο ειναι οταν ταξιδευεις με παιδια να εισαι κοντα σε αξιοπρεπη υγ. περιθαλψη

και οπωσδηποτε αν πατε εξωτερικο την καρτα ευρωπαικης ασφαλισης , αν δεν εχετε ηδη
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Αχά ευελπιστούσα σε τίποτα πιο λοου κοστ. Ευχαριστώ πάντως.
Χρονια χρησιμοποιει η ανθρωποτητα τα πιο low cost που απλα ειναι πιο ογκωδη. Δεν παριμεναμε την apple να βγαλει κατι.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
292
Likes
921
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
έχω αγοράσει κάτι καταπληκτικά ακουστικά με ακύρωση θορύβου... δεν ακούγεται τίποτε ακόμα και αν το μωρό δίπλα ουρλιάζει όλη την ώρα. ακόμα και ο θόρυβος από το αεροπλάνο είναι σχεδόν ανύπαρκτος.
όποιος/α θέλει να τους στείλω την μάρκα σε ΠΜ για να μην περαστεί σαν διαφήμιση.
Αχαχαχα σε μια πτήση με ποοοοολλες αναταράξεις απο Μάλτα είχαμε εναν 4 χρονο συνεπιβάτη που φωναζε "ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕ"...Μακάρι να είχε δει το μήνυμα τοτε! :haha: :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.669
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom