ταξιδι ονειρο

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ναι δίκιο έχεις, σιγά σιγά να της το πούμε και με τρόπο. Και εσύ που είσαι και του νοσηλευτικού κλάδου, φέρε και τα απαραίτητα, Lexotanil, Vallium, Tavor, λάβδανο και οτι άλλο σε φωτίσει ο θεός. Σε ενέσιμη μορφή φέρε τα για άμεση αποτελεσματικότητα.
:roll:ειμαι ένα πειραχτήρι αλλα και σύ......δεν παίζεσαι!!!!!!:bleh::bleh::bleh:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ηρεμήστε!!!! το κάνουν πολλα πρακτορεία ...δυστυχώς όμως μονο για 7 νύχτες ...οι τιμές γύρω στα 3000. ανάλογα το ξενοδοχείο...τώρα σε πανε σε νησιά οπως bora bora ,tahiti,moorea ,που ειναι και τα πιό γνωστα΄...μάλον ειναι ακριβά εκεί και η ζωή επίσης λογω τουρισμου..φανταστειτε παιδιά να έχεις χρόνο ,να μην πάς οργανωμένα και να καθίσετε τρίμηνο !!!!! τους δυο μήνες στην αιώρα και τον υπόλοιπο χρόνο κολυμπώντας ...αυτό για την go2 ..γιατί εγώ δεν μπορώ τον ήλιο...περιμένομε να μας πεις λεπτομέρειες efi!!!!!
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
λοιπον παιδια θα σας τα πω ολα.κατ αρχην εχω γελασει και συγκινηθει επισεις απο την ανταποκριση στο να συζητησουμε το ονειρο μου!!!ειμαι τρελαμενη και ενθουσιασμενη αλλα δεν το συζητω και πολυ με τους γνωστους μου γιατι στο τελος φοβαμαι μην πεσει το εαροπλανο....δυστυχως!!!φαντασου να χεις τετοια χαρα και να μην θελεις να το λες!!
any way...λοιπον χρονια ψαχνω για τον συγκεκριμενο προορισμο αλλα μου φαινοταν απροσιτο απο 3000 το πιο οικονομικο πακετο για μια εβδομαδα χωρις τους φορους.εψαχνα ανα διαστηματα και για μεμονομενα εισητηρια και ηταν γυρω στα 3000-4000 η και 5500 αρα ειχα δεχτει οτι θα μεινει για παντα ενα ΟΝΕΙΡΟ οσπου......
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Για λέγε, για λέγε, να μαθαίνουμε και εμείς, μπας και έχουμε και καμιά ελπίδα!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
μη μας πεις οτι θα σε φιλοξενήσουνε!!!!!!!
αν υποψιαστώ!!!!!θα......
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
ως που...λοιπον μου ρθε η ιδεα να το ψαξω απο γαλλια λογο ΓΑΛΛΙΚΗΣ πολυνησιας.ειχε απιστευτες τιμες!!μιλαω για εισητηρια μονο,μετα η απληστη ηθελα ακομα καλυτερη τιμη και σκεφτηκα οτι απο Λονδινο εχει παντα καλες προσφορες.για να καταληξω λοιπον βρηκα απο λονδινο->παπεττε κρατηθητε.....1116e για ιανουαριο.μπηκα τρεχοντας στο μπανιο που εκανε μπανιο ο φιλος μου και του λεω τα καταπληκτικα νεα!!!!μου λεει (ξερει απο τη μερα που γνωριστικαμε το ονειρο μου)οκ κλεισ'τα!!!απο εκεινη τη μερα αρχισα να το ψαχνω με λεπτομεριες.σκεφτηκα οτι 18 μερες ειναι καλα........!!!!!!!!!!!ολα καλα κι εγω ευτυχισμενη μεχρι να μαθω τι παιζει μ αυτα τα overwater γραφικα καλυβακια με το τραπεζακι με γυαλινη επιφανεια που βλεπεις τα ψαρακια να κολυμπουν κατω απ τα ποδια σου
 
Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
Κατ΄αρχήν Έφη συγχαρητήρια για το ταξίδι και πες μας βρήκες σπιτάκι και πόσο την ημέρα? Έχω ακούσει απίστευτες τιμές για Moorea ή Bora Bora.
Zωή μην στενοχωριέσαι γι αυτό είναι οι φίλες, δεν θα σε αφήσω να μου πάθεις κάτι.. θα θυσιαστώ και θα σε πάω Γαλλική Πολυνησία ....(μόλις γυρίσω από τον Μαυρίκιο οκ?)
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
ετσι οπως τα λες fellow οι τιμες ειδικα bora bora παιζουν γυρω στα 600 τη μερα ως και 3500...ρε παιδια απιστευτο!αλλη απογοητευση....αντε παλι λεω ονειρο απροσιτο θα μεινει.α!!και εσωτερικη πτηση παπετε μπορα μπορα σα να λεμε χανια αθηνα τρια τεταρτα δρομος..300e.γενικα απο ξενοδοχεια και αεροπορικα καταλαβαινεις τι παιζει απο τιμες γενικα σε καθε μερος.ξενερωσα αλλα δεν το βαλα κατω συνεχισα πυρετοδως να ψαχνω και να σκεφτομαι λυσεις και εκδοχες.εν το μεταξυ μαθαινω οτι γεναρη μηνα οι βροχοπτωσεις στην περιοχη ειναι 14ιντσες με καλυτερη εκδοχη το 2 τον αυγουστο και 14 το χειροτερο.ομως παλι δεν το βαλα κατω.α! θελει και αμερικανικη βιζα και μονο το αεροδρομιο (lax) να πατησεις
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
γεια σας ειμαι η Εφη απο τα χανια και εχω βαλει στοχο να γνωρισω οσο πιο πολλα μερη του κοσμου !!!επιτελους πριν απο δυο μερες εκλεισα τα εισητηρια για τον παραδεισο ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ!!!!!ψαχνω καποιον που να εχει παει να πει εντυπωσεις και εμπειριες
βρε καλωστο????????:clap::clap::clap: καλως μας βρηκες εφη....καλα να περασεις και περιμενουμε
αγωνιωδως τα νεα σου.....δεν μιλανε για γαλλικη πολυνυσια οκτωμβρη μηνα....λυπησου μας
μας εφαγε η ζηλια.......
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Fellow-traveler επρεπε να μου θυμισεις οτι φευγεις για μαυρικιο σε δυο εβδομαδες?ποσα χαστουκια να αντεξω!:shock:

Efi υποθετω οτι δεν εχεις κλεισει τιποτα απο δωματιο ε? Ωραια κι εγω ετσι θα πηγαινα :lol: η παραλια ναναι καλα!
Η Μπορα-μπορα ειναι πανακριβη , αλλα αν προσπερασεις τα overwater μπανγκαλοουζ και μεινεις καπου αλλου στο νησι οι τιμες πεφτουν..θελω να πω εχεις κι αλλες επιλογες αν θελεις πιο οικονομικα.

Η Ταιτη που θα προσγειωθεις επισης ειναι πανακριβη, αλλα μπορεις να περασεις στη Μουρεα -15 λεπτα με φερυ- που ειναι πιο οικονομικη ενω σε πολλα σαιτ λενε οτι ειναι καλυτερη απο την τουριστικη μπορα μπορα.

Εχεις κανενα αλλο νησι υποψιν σου που σκοπευεις να πας?18 μερες ειναι πολλες για 1-2 νησακια.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
μη βιαζεσαι,οι 18 μερες λιγοστεψαν αλλα δεν λιγοστεψε το ταξιδι.εφ'οσον λοιπον επρεπε να μπω στην ταλαιπωρια και τα εξοδα να βγαλω βιζα ετσι κι αλλιως σκεφτικα δε μενω 2 μερες στο l.a...?ετσι κι αλλιως δεν ειχα στα αμεσα σχεδια και ονειρα να παω αμερικη απ τη στιγμη ομως που λογο ανταποκρισης θα εμενα γυρω στις 15 ωρες σκεφτηκα ευκαιρια ειναι να παρω μια γευση αμερικης που δεν θα το εκανα επι τουτου!ετσι ψαχνοντας για λος αντζελες αρχισε να με δελεαζει η ιδεα και οι 2 μερες σταση εγιναν 5 μετα λεω και το λας βεγγας διπλα ειναι ενα τσιγαρο δρομος να μην παω να δοκιμασω λιγο την τυχη μου?ετσι λοιπον οι 5 μερες εγιναν 8 επισεις στην αμερικη με μια προχειρη ματια βρηκα πολυ φθηνα ξενοδοχεια και ετσι θα γλιτωσω μερικα 600αρια.τελικα λοιπον το ταξιδι το εκλεισα ως εξης μισες μερες αμερικη(λος αντζελες χολιγουντ μπεβερλι χιλς ντιζνευλαντ και λας βεγγας)και οι αλλες μισες πολυνησια.ακομα το μετεφερα εναμιση μηνα μετα για δυο λογους πρωτον για καλυτερο καιρο 8 ιντσες βροχη και δευτερον γιατι κατι πηρε τ'αυτι μου για καταργηση βιζας τελος του χρονου(αν καποιος ξερει κατι γι αυτο παρακαλω να μ ενημερωσει)και ενας λογος ακομα και μαλιστα αρκετα σημαντικος να μπει κατι παραπανω στον κουμπαρα που υπαρχει απο το πασχα και γραφει πανω αυστηρα προορισμενος για ταξιδια.η αλλαγη βεβαια απο γεναρη σε τελος φλεβαρη πηγε στα 1350 απο λονδινο παντα, αλλα και παλι θεωρω οτι ειναι πολυ καλη τιμη.φυσικα θα μου πεις στην αμερικη με τοσσα πραγματα που εχεις να κανεις δε θα γλιτωσεις λεφτα μπορει να φας και πιο πολλα απ οτι στα ακριβα ξενοδοχεια της μπορα μπορα αλλα τουλαχιστο θα χεις κανει τοσα......πραγματα..........εξ'αλλου ταξιδι ονειρο ειναι αυτο.......
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
αυτες ηταν οι σκεψεις που απασχολουσαν παιδια το τελευταιο 15ημερο το μυαλο μου και το χρονο μου. που πως ποτε ποσες μερες εδω ποσες εκει να γινουν ολα οσο πιο σωστα και ταιριαστα σ εμενα στα θελω μου και οσο γινετε και στην τσεπη μου πολλες φορες απογοητευτηκα και ειπα δεν θα τα καταφερω δεν θα το αντεξω οικονομικα ισως, αλλα τελικα αποφασισα να το κανω και νομιζω οτι αν το οργανωσω καλα θα παει καλα το κανονιζω ολο το πακετο μονη χωρις γραφειο η την βοηθεια καποιου(ο καλος μου ειναι προθυμος να ξοδεψει τοσσο χρονο και χρημα για την τρελα μου αλλα δεν εχει χρονο ν ασχοληθει με την οργανωση το χει αφησει ολο πανω μου) αλλα εχω αρκετο χρονο μπροστα μου και το ιντερνετ και δε με φοβαμαι.μου λενε βεβαια οτι η αμερικη δεν ειναι ευρωπη που πας χυμα χωρις καν ξενοδοχειο αλλα παλι δεν φοβαμαι,ξενοδοχεια βεβαια ολα θα τα κλεισω απο δω,λεει βεβαια τη μερα ολα καλα αλλα μη σε βρει η νυχτα και δεν εχεις προλαβει να γυρισεις στο ξενοδοχειο(ευτυχως που ο καλος μου ειναι και super καρατεριστας).οσο γιατην πολυνησια σκεφτομαι απ τη μια να κλεισουμε ξενοδοχεια στα 3 βασικα νησια,σκεφτομαι απ την αλλη να παμε ψιλοχυμα και οσο θελουμε καθομαστε οπου θελουμε θα το ψαξω καλα αυτο για να μην βρεθουμε να κοιμομαστε κατω απο κανενα φοινικα με βροχοπτωση 8ιντσες.αυτες ειναι οι σκεψεις μου ως τωρα ελπιζω να μην σας κουρασα παρα πολυ.πραξη ως τωρα ειναι μονο τα εισητηρια οσο για τα οιπολοιπα σας ζαλισα γιατι μπορει καποιος που ξερει κατι παραπανω να χει να πει κατι πανω στις σκεψεις μου που ισως με βοηθησει .ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!!!!!και την ανταποκριση:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.928
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom