ταξιδι ονειρο

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
κατι πηρε τ'αυτι μου για καταργηση βιζας τελος του χρονου(αν καποιος ξερει κατι γι αυτο παρακαλω να μ ενημερωσει)
δεν ισχύει αυτό τελικά, ανακοινώθηκε από τους αμερικάνους ότι η Ελλάδα δεν περιλαμβάνεται στη λίστα των χωρών για τις οποίες θα καταργηθεί η βίζα.
δυστυχώς!!
 
Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
Πράγματι η βίζα δεν καταργήθηκε πάλι φάγαμε πόρτα από τους "φίλους Αμερικάνους".
Μήπως Ζωή ξέρεις αν υπάρχουν κάμπινγκ στην Γαλλική Πολυνησία? Αν και είμαι σίγουρη ότι και τα κάμπινγκ, αν υπάρχουν, θα είναι πάνω από 100 ευρώ την ημέρα!!!
Δεν περιμένω και καμιά κληρονομιά....
Επίσης μπορείτε να μου πείτε τι διαφορά έχουν τα Bora-Bοra με τις Maldives? Γιατί δεν πας εκεί να σου έρθει πιο οικονομικά? Έχει και εκεί σπιτάκια με γιάλινο πάτωμα να βλέπεις τα ψαράκια και να σου φέρνουν το πρωινό με βαρκούλα, ή κάνω λάθος?
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Πράγματι η βίζα δεν καταργήθηκε πάλι φάγαμε πόρτα από τους "φίλους Αμερικάνους".
Μήπως Ζωή ξέρεις αν υπάρχουν κάμπινγκ στην Γαλλική Πολυνησία? Αν και είμαι σίγουρη ότι και τα κάμπινγκ, αν υπάρχουν, θα είναι πάνω από 100 ευρώ την ημέρα!!!
Δεν περιμένω και καμιά κληρονομιά....
Επίσης μπορείτε να μου πείτε τι διαφορά έχουν τα Bora-Bοra με τις Maldives? Γιατί δεν πας εκεί να σου έρθει πιο οικονομικά? Έχει και εκεί σπιτάκια με γιάλινο πάτωμα να βλέπεις τα ψαράκια και να σου φέρνουν το πρωινό με βαρκούλα, ή κάνω λάθος?

να πω την αληθεια το σκεφτηκα κι εγω αυτο αλλα αν δεις την πολυνησια απο ψηλα βλεπεις την οργιωδη βλαστηση ορεινες περιοχες καταρακτες.επισεις εχει ντοπιους ,κουλτουρα στην ταιτη εχει αγορα νυχτερινη ζωη.οι μαλδιβες εχουν μονο ατελειωτες παραλιες και υπερπολυτελεστατα ξενοδοχεια.ομως και στις μαλδιβες τα overwater ειναι παλι πανακριβα
Αλλα οπως και να χει ειναι αλλη η αισθηση να διασχισεις 2 ωκαιανους.σιγουρα κατι διαφορετικο θα χει να σαι στιν αλλη ακρη του κοσμου
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
δεν νομιζω οτι μπορουν να συγκριθουν οι μαλδιβες με την ευρυτερη περιοχη της γαλ. πολυνησιας ουτε για αστειο
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
δεν νομιζω οτι μπορουν να συγκριθουν οι μαλδιβες με την ευρυτερη περιοχη της γαλ. πολυνησιας ουτε για αστειο
ευχαριστω αθηνα χαιρομαι να τ ακουω και απο αλλους γιατι εκανα κι εγω τη συγκριση για μια στιγμη
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! Τελικά το κόβω το ταξίδι να γίνεται μόνο ΗΠΑ :lol:
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
αληθεια γιατι δεν αφιερωνετε και τις 18 μερες στα νησια του νοτιου ειρηνικου και να αφησετε την αμερικη για αλλη φορα?εγω αυτο θα εκανα καθως πιστευω οτι ειναι πολυ δυσκολο να ξαναβρεθει καποιος σε τοσο μακρινο μερος για δευτερη φορα στη ζωη του.εγω πριν παω στα νησια αυτα θα προσπσθησω να μαζεψω οσα περισσοτερα λεφτα γινεται για να τα γυρισω ολα ή εστω τα περισσοτερα
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! Τελικά το κόβω το ταξίδι να γίνεται μόνο ΗΠΑ :lol:
Κι εγω!:haha::haha:
Καμπινγκ υπαρχει στη Γαλλικη Πολυνησια , και στη Μπορα μπορα. Την τελευταια φορα που κοιταξα ηταν περιπου 45 ευρω η βραδια :shock: αλλα με καταπληκτικη θεα ε?:lol:

Ψαξε το και οργανωσου λιγο καλυτερα Efi , εχεις χρονο.Καλη η σκεψη να μεινεις στο Λ.Α. να κοψεις και το πολυωρο ταξιδι στη μεση , αλλα αν αρχισεις το ας δω κι αυτο , κι εκεινο , βλεπω να βγαινει αληθινος ο Def!

Στην περιοχη υπαρχουν και αλλα νησια με καλυτερες τιμες και πιο αυθεντικα σε κουλτουρα και παραδοσεις..σκεψου το λιγο αν δε βγαινεις οικονομικα. Αν θελεις καποια βοηθεια - δεν εχω παει , αλλα εχω μελετησει το θεμα:lol:
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
αληθεια γιατι δεν αφιερωνετε και τις 18 μερες στα νησια του νοτιου ειρηνικου και να αφησετε την αμερικη για αλλη φορα?εγω αυτο θα εκανα καθως πιστευω οτι ειναι πολυ δυσκολο να ξαναβρεθει καποιος σε τοσο μακρινο μερος για δευτερη φορα στη ζωη του.εγω πριν παω στα νησια αυτα θα προσπσθησω να μαζεψω οσα περισσοτερα λεφτα γινεται για να τα γυρισω ολα ή εστω τα περισσοτερα
κι εγω ετσι το ειχα φανταστει αρχικα οσο πιο πολλες μερες αλλα τελικα απ οσο το χω ψαξει πιστεψε με ειναι πραγματικα για λιγους.και για οσο παω και παλι ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη δεν αντεχεις 600 τη μερα χωρις καν πρωινο για 18 μερες.ετσι κι αλλιως μου αρεσε εν τελει η ιδεα να συνδιασω και δυτικη αμερικη που δε νομιζω να το εκανα σε αλλη φαση
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Και εγώ θα προτιμούσα να αφιερώσω όλο το χρόνο μου στα νησιά της Γαλλικής Πολυνησίας, εστώ και αν περιόριζα τις ημέρες μου. Περιττό να σου πω ότι η ηθική βλάβη που προκάλεσες στα περισσότερα μέλη του φόρουμ είναι ανυπολόγιστή! Γι αυτό περιμένουμε τουλάχιστον φώτο και ιστορίες από το το ταξίδι σου. Αλλιώς θα μαζέψουμε υπογραφές για τη διαγραφή σου από το φόρουμ!!!Έτσι def;
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δε σε υποχρεωνει καποιος να μεινεις σε συγκεκριμενο ξενοδοχειο που χρεωνει 600 ευρω τη βραδια..υπαρχουν πολλα μερη να μεινεις με λιγοτερα..Αν οπωσδηποτε θελεις να μεινεις σε ξενοδοχειο πανω απο το νερο , τοτε θα το πληρωσεις. Υπαρχουν καταπληκτικα garden view δωματια , πανσιον πιο μεσα απο την παραλια , μεχρι καμπινγκ..

Επισης υπαρχουν αμετρητα αλλα νησια να μεινεις και να αφησεις μονο 1-2 νυχτες στην ακριβη Μπορα μπορα.Εσυ επιλεγεις:)

Αθηνα123 συμφωνουμε απολυτα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom