τετοια διαφορα στα 2 sites?

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Βρηκα ενα ξενοδοχειο στο Παρισι και συγκρινα τιμες στο booking.com και στο travelplanet24.com και ειδα τεραστια διαφορα δεν μιλαμε για 10-20 ευρώ μιλάμε 200 ευρω διαφορά περιπου, γιατί έτσι; και το booking δεν εχει πρωινο παραπανω για να πεις οτι για αυτο ειναι τοση η διαφορα...στο booking εχει 440 ευρώ και στο travelplanet24 εχει 246.92...γιατι τοσο μεγαλη διαφορα?και γενικα απ'ότι ειδα με συμφερει πολυ απο το Travelplanet μολις το ανακαλυψα και ειδα οτι εχει πολυ φτηνα ξενοδοχεια και αξιοπρεπη σε αντιθεση με το booking στο οποιο αυτα με 0 έως 49 ευρω ειναι τρωγλες:D
Παρόμοια περίπτωση είχα κι εγώ. Και όταν τους ΄στειλα εμαιλ για ερώτηση σχετικά με το δωμάτιο μου απάντησαν ότι το δωμάτιο δεν είναι διαθέσιμο και συνεπώς δεν ισχυεί η τιμή.
Βέβαια στη δικιά σου πρίπτωση είναι πολύ μεγάλη η διαφορά. Μπορεί να οφείλεται είτε στην πιο πάνω περίπτωση είτε λάθος στο site είτε το ένα να έχει χαμηλότερη τιμή λόγω προπληρωμής του δωματίου εν αντιθέση με το άλλο που το πληρώνεις την ώρα του check out.
Όπως και να έχει μια επικοινωνία με το travelplanet24.com για περισσότερες διευκρινήσεις θα ήταν ότι καλύτερο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.405
Likes
14.370
Το travelplanet στέλνει voucher αμέσως μετά τήν κράτηση.΄Οποτε δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.
 

viks

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
υπάρχει κανείς που έχει κάνει κράτηση ξενοδοχείου από agoda?
ζητάω Παρίσι γιά 21/10 για 2 διανυκτερεύσεις hotel opera cadet και μου δίνει το booking 356? και το agoda 191,47?.γιατί να χει τόσο μεγάλη διαφορά?
 

viks

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
sorry,ακυρη η ερώτηση.
το agoda απ ότι καταλαβαίνω δίνει τιμή ανά διανυκτέρευση
 

LouiTraveller

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Βρηκα ενα ξενοδοχειο στο Παρισι και συγκρινα τιμες στο booking.com και στο travelplanet24.com και ειδα τεραστια διαφορα δεν μιλαμε για 10-20 ευρώ μιλάμε 200 ευρω διαφορά περιπου, γιατί έτσι; και το booking δεν εχει πρωινο παραπανω για να πεις οτι για αυτο ειναι τοση η διαφορα...στο booking εχει 440 ευρώ και στο travelplanet24 εχει 246.92...γιατι τοσο μεγαλη διαφορα?και γενικα απ'ότι ειδα με συμφερει πολυ απο το Travelplanet μολις το ανακαλυψα και ειδα οτι εχει πολυ φτηνα ξενοδοχεια και αξιοπρεπη σε αντιθεση με το booking στο οποιο αυτα με 0 έως 49 ευρω ειναι τρωγλες:D
Μαρία, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να επικοινωνήσεις κατευθείαν με την Εξυπηρέτηση Πελατών της travelplanet24 και να το επιβεβαιώσεις ;) Οι διαφορές έχουν να κάνουν με το πόσα χρήματα θέλει να κερδίσει η κάθε εταιρεία από μια κράτηση.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.296
Likes
1.394
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.057
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom