το ταξίδι είναι νοοτροπία είναι ταξιδιωτική παιδεία? τί είναι τελικά?

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
ρε παιδι μου να θελεις να διαθεσεις μιση ή μια ωρα για φαι γιατι σε πιεζει το προγραμμα της ημερας ...και να εχεις τον αλλο να τρωει αργα ..να μιλαει ..μπλα μπλα μπλα και να καθεστε 2 ωρες αντι για 1.Ή να ειναι 2 ατομα απο τις 3 φιλεναδες που να ειναι πολυ του μπλα μπλα και να σου λενε: ενταξει δε θα πεθανουμε κιολας για να μας βγει το προγραμμα ....ταξιδι παμε και για να χαλαρωσουμε κ να ευχαριστηθουμε κ να μην τρεχουμε οπως τρεχουμε με αγχος στην Αθηνα.Ε...εμενα αυτο μου τη δινει
Παμε ρε κοριτσια για φαγητο στην Αθηνα και ας κατσουμε ολη μερα να μιλαμε

Αυτα εγιναν σε ενα ταξιδι στο Μοναχο ..εννοειται δεν επελεξα παλι τη συγκεκριμενη παρεα.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.759
Likes
15.284
Καλώς όρισες και καλά ταξίδια.Σε εμένα και στον αρραβωνιαστικό μου μας αρέσουν και στους δύο τα ταξίδια αλλά εκείνος έχει ταξιδέψει σε πολύ περισσότερα μέρη.Το μόνο θέμα είναι η επιλογή προορισμών καθώς λόγο περιορισμένου χρόνου και χρημάτων πρέπει να διαλέγουμε προσεκτικά τον επόμενο προορισμό.Πάντως μπορεί να μεταδώσεις εσύ ταξιδιωτική παιδεία στον άντρα σου και στο μέλλον να θέλει περισσότερα ταξίδια.Εγώ πάντως όσο περνάει ο καιρός τόσο περισσότερο μου αρέσει να ταξιδεύω.:clap:
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
μέχρι να πάω κανένα μακρινό ταξιδάκι με την mfish (σουπερ οργάνωση) και να τα βρω όλα έτοιμα θα συνεχίσω να τα κάνω όλα μόνη μου.
σε βλεπω να τα κανεις ολα μονη σου γιατι η mfish μεχρι να βρει λεφτα θα σε συνοδευει στα βαλκανια μονο...:haha::haha::haha:

εγω προσωπικα ημουν τυχερη , ο συνταξιδιωτης μου τα τελευταια 3 χρονια ειχε μεγαλη διαθεση για ταξιδια μακρινα και πολυημερα και πεζοποριες στα βουνα και στη φυση , κατι που μου ταιριαζει πολυ.....απο οργανωση ομως αναγκαστηκα αναλαμβανα,γιατι αλλιως θα βρισκομασταν χαμενοι σε τπτ βουνα στην Ινδια ακομα, εχει την αποψη φορτωνω ενα backpack και παμε...

νομιζω γενικα η διαθεση για ταξιδια δεν ειναι θεμα γονιων αλλα θεμα προτεραιοτητων και αναγκων που αποκτας μεγαλωνοντας...μεγαλο ρολο πιστευω παιζει και η παρεα , αν ολοι ειναι ταξιδιαρηδες σε ξεσηκωνουν περισσοτερο...και σιγουρα ενα ωραιο ταξιδι που θα περασεις καλα γινεται το εναυσμα για ενα δευτερο και τριτο κ.τλ

Επισης ο καθενας εχει τα γουστα του, αλλος θελει πολυτελεια, αλλος να χανετε στη φυση, αλλος ψωνια..Για να λατρεψει καποιος τα ταξιδια ισως πρεπει να διαλεγει μερη και δραστηριοτητες στα εδιαφεροντα του...Αλλου θα παω με την αδερφη μου και αλλου με το φιλο μου που τρεχει στα βουνα γιατι αλλιως κανεις δε θα περασει καλα και ισως αυτο ειναι ανασταλτικος παραγοντας για μελλοντικα ταξιδια.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Το ταξιδι εκτός από νοοτροπία... είναι βασικά βίτσιο...:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.805
Μέλη
39.003
Νεότερο μέλος
Emalin

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom