φοβος για τα αεροπλανα

ko_ve

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
εγω γενικα δεν εχω θεμα με τα αεροπλανα.αλλα τωρα που θα παω νεα υορκη και ειναι 10 ωρες και ταξιδι αρχιζω να αγχωνομαι και να φοβαμαι παρα πολυ.κυριως επειδη ειναι μεγαλο ταξιδι και ταξιδευω με τουρκικη και φοβαμαι να μην πεσει.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
εγω γενικα δεν εχω θεμα με τα αεροπλανα.αλλα τωρα που θα παω νεα υορκη και ειναι 10 ωρες και ταξιδι αρχιζω να αγχωνομαι και να φοβαμαι παρα πολυ.κυριως επειδη ειναι μεγαλο ταξιδι και ταξιδευω με τουρκικη και φοβαμαι να μην πεσει.
Να μην τα ξαναλεω, καλα κανεις και φοβασαι...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
εγω γενικα δεν εχω θεμα με τα αεροπλανα.αλλα τωρα που θα παω νεα υορκη και ειναι 10 ωρες και ταξιδι αρχιζω να αγχωνομαι και να φοβαμαι παρα πολυ.κυριως επειδη ειναι μεγαλο ταξιδι και ταξιδευω με τουρκικη και φοβαμαι να μην πεσει.
Είσαι στα καλά σου ανθρωπέ μου που θα πας με αεροπλάνο στη ΝΥC? Καταρχήν μάλλον θα πέσει γιατί σε κόβω για γκαντέμη αλλά και να μην πέσει θα έχεις πρόβλημα με την είσοδο στη χώρα... όσοι πετάνε με Τούρκους δεν τους αφήνουν εύκολα να μπουν... πάρε ένα καράβι να κάνεις την δουλειά σου εύκολα και απλά...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αμάν πια με τους Τούρκους ρε παιδιά
2 υπεραντλαντικα έχω κάνει μαζι τους και έχω περάσει φινα στη πτήση!
( σου μιλάει άνθρωπος που φοβάται τα αεροπλάνα )
 

Earl

Banned
Μηνύματα
31
Likes
15
εγω γενικα δεν εχω θεμα με τα αεροπλανα.αλλα τωρα που θα παω νεα υορκη και ειναι 10 ωρες και ταξιδι αρχιζω να αγχωνομαι και να φοβαμαι παρα πολυ.κυριως επειδη ειναι μεγαλο ταξιδι και ταξιδευω με τουρκικη και φοβαμαι να μην πεσει.
Να πέσει έξω η εταιρεία με τη φόρα που έχει πάρει και πετάει οπου βρει διαθέσιμο αεροδρόμιο είναι μια σοβαρή πιθανότητα, ιδίως αν η κρίση πλήξει και το τουρκικό κράτος. Να πέσει το αεροπλάνο είναι στατιστικά λίγο πιο δύσκολο. Πήγαινε στη Ν.Υόρκη κι απόλαυσε το ταξίδι σου...
 

Earl

Banned
Μηνύματα
31
Likes
15
Μην κόβεις, παρακαλώ, τα μηνυματα μου εκεί που σε συμφέρει, διότι αλλάζει όλο το νόημα του σχολίου. Αν ήθελα να κάνω σοβαρή κουβέντα για τα οικονομικά της εταιρείας, θα την έκανα στο σχετικό τόπικ. ( όπου έχει ήδη γίνει νομίζω) Αν δεν καταλαβαίνεις απο λογοπαίγνια, δεν φταίω εγώ.

Υ.Γ. Πάντως , ας είμαστε καλά μετά από 5-6 χρόνια και να κάνουμε τη σχετική συζήτηση...Θα έχει πολύ ενδιαφέρον νομίζω...σόρρυ για το οφ τόπικ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Να πέσει έξω η εταιρεία με τη φόρα που έχει πάρει και πετάει οπου βρει διαθέσιμο αεροδρόμιο είναι μια σοβαρή πιθανότητα, ιδίως αν η κρίση πλήξει και το τουρκικό κράτος. ..
Μην κόβεις, παρακαλώ, τα μηνυματα μου εκεί που σε συμφέρει, διότι αλλάζει όλο το νόημα του σχολίου.
αλλάζει όλο το νόημα? είπες οτι ειναι σοβαρη πιθανοτητα. και προσθεσες "ιδιως αν.."
καταλαβα. μια απλή υπόθεση που δεν βασιζεται πουθενά και χωρίς καμμία απολύτως γνωση των οικονομικών της εταιρείας. προσεξε τη διατύπωση όσων λες όταν αναφερεσαι ειδικά σε νουμερα και επώνυμες εταιρείες.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ανθρωπο που φοβαται τα αεροπλανα και καθε τρεις και λιγο πεταει πρωτη φορα βλεπω...
Ναι έχεις δίκιο ! Η ψυχούλα μου το ξέρει καθε φορα ( και οι φίλοι συνταξιδιώτες)!
Αν και οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι πολυ αξιοπρεπής εν πτησει
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
αλλάζει όλο το νόημα? είπες οτι ειναι σοβαρη πιθανοτητα. και προσθεσες "ιδιως αν.."
καταλαβα. μια απλή υπόθεση που δεν βασιζεται πουθενά και χωρίς καμμία απολύτως γνωση των οικονομικών της εταιρείας. προσεξε τη διατύπωση όσων λες όταν αναφερεσαι ειδικά σε νουμερα και επώνυμες εταιρείες.
Αν δεν καταλαβαίνεις απο λογοπαίγνια, δεν φταίω εγώ.
Samion, ξαναδιάβασε τι γράφηκε ως απάντηση σε τι. Το ενδεχόμενο να "πέσει έξω" αναφέρθηκε ως απάντηση στο ενδεχόμενο να "πέσει", και συγκρίθηκε μ' αυτό. Να υποθέσω, επειδή μόνο αυτό αμφισβήτησες, ότι θεωρείς πιο πιθανό το να "πέσει" (το αεροπλάνο)?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.250
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom