Γενικά ψάχνω προορισμό!!!

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Εγω προτεινω Μαδριτη !:xmas_biggrin:
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
θεωρω πως η ιδανικη πολη για 5-6 ημερες, που συνδυαζει ιστορια, πολιτισμό, αξιοθεατα, ατελειωτες βολτες και υπεροχο φαγητο και σας παρεχει τη δυνατοτητα να προσαρμοσετε τις επιλογες σας τοσο οσον αφορα στο καταλυμα οσο και στο φαγητο αναλογα με τα οικονομικα σας ειναι η μια και μοναδικη Ρωμη!!
επειδη μαλιστα η περιοδος που θελετε να ταξιδεψετε θεωρειται χαμηλη, αν αρχισετε το ψαξιμο απο τωρα μπορειτε να πετυχετε φτηνα αεροπορικα εισιτηρια και ξενοδοχεια..


τα υπολοιπα ομως ειναι αρκετα τσιμπιμενα:xmas_rolleyes:
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
τα υπολοιπα ομως ειναι αρκετα τσιμπιμενα:xmas_rolleyes:
Δεν νομιζω..Αν αποφυγει κανεις τις tourist traps που αλλωστε υπαρχουν παντου, οι τιμες στη Ρωμη ειναι μια χαρα :xmas_wink:

1) καταρχην η Ρωμη ειναι απο τις ελαχιστες πρωτευουσες που ολο της το ιστορικο κεντρο περπατιεται ευχαριστα οποτε γλυτωνει κανεις τα εξοδα αστικης συγκοινωνιας αν μενει καπου κεντρικα
αλλωστε τα αστικα,το μετρο και τα ταξι ειναι απο τα φτηνοτερα της Ευρωπης
2) οσον αφορα στο φαγητο υπαρχουν απειρες επιλογες για ολα τα βαλαντια, απο την πιτσα με το μετρο και τα υπεροχα panini του campo di fiori, τις τρατοριες-πιτσαριες του trastevere και της navona, μεχρι τα πιο ακριβα ristoranti. Το σημαντικο ειναι οτι μπορει κανεις χωρις πολυ ψαξιμο να φαει πολυ καλα χωρις να δωσει μια περιουσια
3) ο καφες απο 1,5 - 3 ευρω, τα ποτα και τα aperitivo ειναι φτηνοτερα απο ο,τι στην Ελλαδα
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τους προτεινω και εγω Ρωμη για πρωτο ταξιδακι.
Κοντα, ο καιρος κοντα στα δικα μας δεδομενα ...πολυ ομορφη πολη να την περπατησεις με ωραια μνημεια -πλατειες κλπκλπ και με οικονομικες προτασεις για φαγητο
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τα υπολοιπα ομως ειναι αρκετα τσιμπιμενα:xmas_rolleyes:
αυτό δεν το κατάλαβα κι εγώ..η erminathess τα είπε τέλεια, όπως πάντα.
ιεροσυλία θεωρώ να πρετείνουμε άλλους προορισμούς στην Ευρώπη ως 1ο ταξίδι. Ρώμη φυσικά ειδικά με τις τιμές των αεροπορικών που έχει τώρα.
49 Ε με την ευκολη, 130 με τη γνωστή κλασσάτη εταιρεία. πραγματικά αχτύπητες που κάνουν μονόδρομο την επιλογή.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Νομίζω ότι φτηνός προορισμός για νέους και για γεμάτες 5-6 μέρες είναι ότι πρέπει η Βαρκελώνη (και λίγο τα γύρω). Τα εισητήρια και η διαμονή είναι σε καλές τιμές και από εκεί και μετά κανονίζεις.
Προς tripakia, όπως πας σε λίγο θα μας πεις και γερμανοτσολιάδες, πρόσεξε γιατί θα το πω στην Άγκελα.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Για τη Μεγαλη βδομαδα,Αlitalia,στη Ρωμη βρισκω περιπου με 220 και βαλε.Υπαρχει περιπτωση να ειναι πιο φτηνα?Για κεινες τις μερες.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Όπως είπαν και τα άλλα παιδιά καλό είναι να γράψεις σε ποιο μέρος μένεις και τι θεωρείς οικονομικό γιατί κάποιοι προορισμοί που είναι σχετικά οικονομικοί έχουν ακριβά αεροπορικά από Θεσσαλονίκη πχ.Αν μένεις Θεσσαλονίκη πάντως σου έχω αρκετές προτάσεις...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για τη Μεγαλη βδομαδα,Αlitalia,στη Ρωμη βρισκω περιπου με 220 και βαλε.Υπαρχει περιπτωση να ειναι πιο φτηνα?Για κεινες τις μερες.
δεν ξέρω τι ημερομηνίες βάζεις. 20, 21-25/4 πχ έχει 161. 17-25/4 146. λογικότατες να μην πω ευκαιρία αν σκεφτείς ότι είναι Πασχα κ για τους καθολικούς κι αυτό σημαινει μεγα-έξοδος κ από κει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom