Κίνα ψηνεται ταξιδακι για κινα!!!

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ετσι ακριβώς..... Αυτό ειναι που μου αρέσει στα ταξίδια, μπορείς να είσαι χαρούμενος/ενθουσιασμένος για οσο καιρό το σχεδιάζεις, να το ζεις τις μέρες που θα είσαι εκεί και να το αναπολείς για ενα χρονικό διαστημα μετά!!
Φυσικά και θα σου δωσω όσες πληροφορίες χρειαστείς όταν γυρίσω! Τι σκεφτεσαι να κάνεις; Εμεις θα πάμε Σαγκάη-ΓκουελΊν-Λάσα-Σιαν-Πεκίνο!!!
Πάρε με κι εμένα μαζί σου :klaps::klaps::klaps:!
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Ετσι ακριβώς..... Αυτό ειναι που μου αρέσει στα ταξίδια, μπορείς να είσαι χαρούμενος/ενθουσιασμένος για οσο καιρό το σχεδιάζεις, να το ζεις τις μέρες που θα είσαι εκεί και να το αναπολείς για ενα χρονικό διαστημα μετά!!
Φυσικά και θα σου δωσω όσες πληροφορίες χρειαστείς όταν γυρίσω! Τι σκεφτεσαι να κάνεις; Εμεις θα πάμε Σαγκάη-ΓκουελΊν-Λάσα-Σιαν-Πεκίνο!!!
Εμεις λεμε να ξεκινησουμε απο Ρωσια με τον υπερσιβηρικο,Μογγολια και στη συνεχεια Πεκινο-Λασα.Χρειαζεται καλη οργανωση γι αυτο αρχισα να ψαχνομαι απο τωρα σιγα σιγα.
Το σταδιο της προετοιμασιας ειναι τοσο συναρπαστικο παντα!!!
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Εμεις λεμε να ξεκινησουμε απο Ρωσια με τον υπερσιβηρικο,Μογγολια και στη συνεχεια Πεκινο-Λασα.Χρειαζεται καλη οργανωση γι αυτο αρχισα να ψαχνομαι απο τωρα σιγα σιγα.
Το σταδιο της προετοιμασιας ειναι τοσο συναρπαστικο παντα!!!
Μμμμ ενδιαφέρον!! Θα εχετε πολύ χρόνο στη διάθεση σας;Θα κατεβαίνεις και στις ενδιάμεσες πόλεις; Ωραια εδω εχει 3-4 θεματα που αφορουν στον υπερσιβηρικό πιστευω θα τα διάβασες! :reading:
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Λεμε να μεινουμε λιγες μερες στο Ιρκουτσκ,στο Ουλαν Μπατορ και Πεκινο, με προορισμο τη Λασα.
Διαβασα καποιες πληροφοριες απο αλλους ταξιδευτες στο φορουμ, αλλα με εναν καλο ταξιδιωτικο οδηγο(δυο, τρεις) φανταζομαι οτι θα κατατοπιστω αρκετα.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Επειδή διαβάζω τα post για την Ινδια και ζήλεψα με τις ωραίες/χρήσιμες πληροφορίες που γράφετε για εκεί, θα ξαναρωτήσω για το δικό μου θέμα: Μηπως εχει χρησιμοποιήσει κάποιος κινέζικο γραφείο και εχει καμία ενδιαφέρουσα πρόταση;
Επίσης υπάρχει καποιος τρόπος να να επιβεβαιωσουμε οτι ενα γραφείο ειναι εγκυρο; Με αναζητήσεις στο tripadvisor κλπ δεν έβγαλα ακρη. Για καποια γραφεία μαλιστα δεν υπάρχει καμία αναφορά, σα να μην εχει γράψει/σχολιάσει ποτέ κανένας τίποτα. Αν υπάρχει καμία ιδέα θα περιμένω να την διαβάσω.... Ευχαριστώ
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Και για να εχουν προσβαση ολοι σε σελιδες με ενδιαφέρον ας ποστάρω εδω 2-3 link
για αεροππορικά εισιτηρια:
www.chinatouronline.com
www.tickets.china-sss.com
www.chinaspringtour.com
www.chinahighlights.com
και άλλα διάφορα site.Οποιος ξέρει κανενα καλό ας το προσθέσει.
Και προσοχή!!!!!! Απ΄οτι καταλαβα στην Κινα μπορεις να βρεις φτηνο εισιτηριο μεχρι 40 μερες πριν.Πιο νωρις ειναι πολύ δυσκολο (ειναι απιστευτα ακριβά αν ψαχνεις π.χ απο τώρα για καλοκαιρι) Δηλαδη αντι να ακριβαινουν οσο πλησιαζει ο καιρος τα εισιτηρια γινονται πιο φθηνα!!

 
Last edited by a moderator:

atrapos

Member
Μηνύματα
51
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Βιετναμ
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβικη

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Επικοινωνία
Και μια ακόμη ερώτηση: ¨Οταν θα είμαστε Κίνα με ποιο τροπο συμφέρει να επικοινωνούμε; Αγοράζουμε ενα κινητό/κάρτα απο εκεί; Ξέρει κανένας περίπου το κόστος επικοινώνιας με διάφορους τρόπους;
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Λοιπόν το ταξίδι στην Κίνα-Θιβέτ πραγματοποιήθηκε!!!! Αφού ξεπεράσαμε διάφορες δυσκολίες τα καταφέραμε! Θέλω να πω "ευχαριστώ" σε όλους όσους με βοήθησαν με συμβουλές- πληροφορίες-προτάσεις. Ευχαριστώ λοιπόν και καλα ταξίδια .... Αντε στα επόμενα τώρα.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.090
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Λοιπόν το ταξίδι στην Κίνα-Θιβέτ πραγματοποιήθηκε!!!! Αφού ξεπεράσαμε διάφορες δυσκολίες τα καταφέραμε! Θέλω να πω "ευχαριστώ" σε όλους όσους με βοήθησαν με συμβουλές- πληροφορίες-προτάσεις. Ευχαριστώ λοιπόν και καλα ταξίδια .... Αντε στα επόμενα τώρα.
Kαλως ορισες skoumpi. Πως τα περασες? Αντε και γρηγορα το επομενο ταξιδι.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Λοιπόν το ταξίδι στην Κίνα-Θιβέτ πραγματοποιήθηκε!!!! Αφού ξεπεράσαμε διάφορες δυσκολίες τα καταφέραμε! Θέλω να πω "ευχαριστώ" σε όλους όσους με βοήθησαν με συμβουλές- πληροφορίες-προτάσεις. Ευχαριστώ λοιπόν και καλα ταξίδια .... Αντε στα επόμενα τώρα.


Δεν την γλιτώνεις με ένα απλό "το ταξίδι πραγματοποιήθηκε"!!! Θέλουμε ιστορία!:D
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.438
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom