Ηνωμένο Βασίλειο ψωνια λονδινο

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Δεν ξέρω αν αξίζει να ποδοπατηθείς για τα primark. Πολύ χάλια ποιότητα. Εν πάσει περιπτώσει πήγαινε οπωσδήποτε πρωί, την ώρα που ανοίγει.
 

martek

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
kanel28 thanks again. :) hummingbird η αληθεια ειναι πως δν εχω ξαναψωνισει απο primark. παρολαυτα θα ηθελα να εχω την επιλογη οταν θα παω.σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση.:)
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
hummingbird η αληθεια ειναι πως δν εχω ξαναψωνισει απο primark. παρολαυτα θα ηθελα να εχω την επιλογη οταν θα παω.σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση.:)
Ναι κάν' του μια επίσκεψη, έχει τόσα πράγματα, θα τα δεις κι από κοντά και θα κρίνεις την ποιότητα.
Άντε καλά ψώνια! Ζηλεύω shopping στο Λονδινάκι :)
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
kanel28 thanks again. :) hummingbird η αληθεια ειναι πως δν εχω ξαναψωνισει απο primark. παρολαυτα θα ηθελα να εχω την επιλογη οταν θα παω.σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση.:)
Εντάξει δεν είναι και η πρώτη ποιότητα όπως λέει και η hummingbird, αλλά επειδή βλέπω ότι είσαι αποφασισμένη να ψωνίσεις από εκεί, να ξέρεις είναι τόσο τεράστιο σαν κτήριο και έχει τόσο μεγάλη ποικιλία (τουλάχιστον αυτό της Oxford str. - υπάρχουν πολλά σε διάφορα σημεία του Λονδίνου) που θα κουραστείς από τον πολύ κόσμο και τις ουρές στα ταμεία ,αλλά σίγουρα θα βρεις και αυτά που θα σου αρέσουν. Πέρυσι πήγα για πρώτη φορά, επέμεναν οι κυρίες της παρέας και κάπου ζαλίστηκα.
Αλλά επιμένω (δεν ξέρω αν πηγαίνεις για πρώτη φορά στο Λονδίνο) ότι περπατώντας στους δρόμους και στις γειτονιές του Λονδίνου άλλα καλύτερα καταστήματα θα σε κερδίσουν.
 

martek

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
vasnorth εχω παει αρκετες φορες λονδινο αλλα δυστηχως ποτε σε περιοδο εκπτωσεων. γνωριζω οτι εχει πολυ ωραια καταστηματα αλλα ρωταω για τα primark γιατι καθε φορα περνουσα απο μπροστα κ δεν εχω μπει ουτε μια φορα μεσα λογω της παρεας μου η οποια απεφευγε τις ουρες στα ταμεια.εχω πληρη αγνοια για το τι συμβαινει στις εκπτωσεις εκει κ δεν θα θελα να παω και να μην εχω επιλογες επειδη μπορει να μην υπαρχει διαθεσιμοτητα στα πραγματα. γι αυτο ψαχνω και τις ημερομηνιες. παντως σας ευχαριστω ειλικρινα πολυ. θελω να οργανωσω το ταξιδι μου καλα και ποτε δεν περιμενα οτι θα εβρισκα απνατησεις τοσο γρηγορα.... ειστε ολοι ολες φοβεροι φοβερες!!!

Ναι κάν' του μια επίσκεψη, έχει τόσα πράγματα, θα τα δεις κι από κοντά και θα κρίνεις την ποιότητα.
Άντε καλά ψώνια! Ζηλεύω shopping στο Λονδινάκι :)
σ ευχαριστωωωωω...
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για δες σουξε τα primark. Δηλαδη αν τελειωναν τα ρουχα τις πρωτες μερες θα αλλαζες ημερομηνιες ταξιδιου; Τοσο μεγαλη σημασια δινεις στα ρουχα λαικης των primark;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.034
Αν κρινω απο αυτη τη σελιδα,η μανα μου δεν θα τα φοραγε...αλλα απο εγγλεζικη μοδα,τι αλλο να περιμενεις....
http://www.primark.com/en/whats-new

Αυτο ειδικα το φορεματακι,για τα καρναβαλια...:D
article-5053446e-86a3-4724-8313-e700989daf7e.jpg
 
Last edited by a moderator:

THALIAL

Member
Μηνύματα
296
Likes
862
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Ε, εσείς οι έμπειροι του Λονδίνου, για προτείνετε άλλο μαγαζί που αξίζει να επισκεφτούμε στις εκπτώσεις! Θα είμαι και' γω στο boxing day :)
 

martek

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
ρε παιδια δεν ξερω τι εστι primark... οπως και να το κανεις ομως ακουγεται γενικα... θα ηθελα να παω αυτη τη φορα. θα αλλαζα ημερομηνιες tripakia αν γενικοτερα τις ημερες που θα πηγαινα δεν θα εβρισκα ποικιλια ..οχι μονο στα primark αλλα γενικα στην αγορα του λονδινου. οπως ξαναειπα εχω παει λονδινο αλλα ποτε στις μεγαλες εκπτωσεις των χριστουγεννων. παρολαυτα αν εχετε κατι καλυτερο να προτεινετε ειμαι ετοιμη να το διαβασω. :) anyway thank you
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Θα τα δεις και μόνη σου κι από κοντά. Απευθύνονται κυρίως σε ηλικίες 15-17 που συνήθως φοράνε τα ρούχα μία σεζόν και μετά δεν τα θέλουν άλλο. Άλλωστε δεν φτουράνε παραπάνω. Μπορεί να βρεις βασικά κομμάτια σε πολύ χαμηλές τιμές, αλλά οι ραφές, το ύφασμα, οι βαφές, είναι όλα πολύ χαμηλής ποιότητας. Το καλοκαίρι είχα βρει μάξι φούστα με 6 λίρες (κανονική τιμή) και μία μίντι με 4, αλλά ήταν η πιο άθλια βισκόζη, είχαν ήδη ξέμπαρκες κλωστές πέρα δώθε, προτίμησα να τα χαλάσω σε καφέ και γλυκάκια στο Soho. Αλλά εγώ είμαι και κάποιας ηλικίας πλέον και προτιμώ ένα καλό ρούχο από μία ντουλάπα γεμάτη φτηνόρουχα.
Να πάρεις καλλυντικά που δεν βρίσκεις εδώ, πχ soap and glory, lush, nars, urban decay. Αν σε ενδιαφέρουν δηλαδή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Τα primark είναι μια χαρά για να γεμίσεις μια βαλίτσα με φόρμες, φούτερ και κάλτσες των παιδιών για το σχολείο. Για γυναικεία, μόνο τα καλσόν αξίζουν τα λεφτά τους. Για ψώνια σε ρούχα ενηλίκων και καλά παιδικά κοίτα αλλού.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.399
Διαφωνώ, διαφωνώ και ξαναδιαφωνώ!
ότι ρούχο έχω πάρει από εκεί, είτε για δώρο είτε για εμένα δεν έχει πάθει τίποτα απολύτως.
Τι φούτερ, τι τζιν, εσώρουχα, μπουφάν, τσάντες, παπούτσια μέχρι και κουβερτάκι έχω πάρει!
Εντάξει δεν είναι και η καλύτερη ποιότητα, στυλ zara/pull and bear, αλλά ας μην είμαστε υπερβολικοί ούτε για μέχρι 15/17 είναι και στην τελική ποιος βάζει όριο τι θα φορέσεις και μέχρι ποια ηλικία.
Για όλες τις ηλικίες έχει πράγματα, έχει και για το σπίτι και ο καθένας κρίνει και αγοράζει. Κάναμε και θέμα τα primark στο travelstories!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.622
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom