Ισπανία 10 ημερο ταξίδι στη β. Ισπανία

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
θα φτασω 12 ωρα το βραδυ το ξενοδοχειο μου ειναι κοντα στο γηπερδο της ρεαλ η σταση μετρο ειναι 100 μετρα οποτε με βολευει το μετρο
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
thespyros said:
θα φτασω 12 ωρα το βραδυ το ξενοδοχειο μου ειναι κοντα στο γηπερδο της ρεαλ η σταση μετρο ειναι 100 μετρα οποτε με βολευει το μετρο
Ναι αλλα δεν ξέρω αν θα εχει μετρό εκείνη την ώρα! Πρέπει να αλλάξεις γραμμές και ίσως δεν προλαβεις....θα το ψάξω και θα σου στείλω!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
vickokka said:
Ναι αλλα δεν ξέρω αν θα εχει μετρό εκείνη την ώρα! Πρέπει να αλλάξεις γραμμές και ίσως δεν προλαβεις....θα το ψάξω και θα σου στείλω!

Λοιπόν απο ότι είδα τα δρομολόγια απο το Barajas σταματούν στη 01:30 οπότε το προλαβαινεις,θα κατέχεις στη στάση Nuevos Ministerios και απο εκει θα αλλάξεις με την μπλε γραμμή ,με κατεύθυνση βόρεια δηλαδή προς Hospital Infanta Sofia θα κατέχεις στην επόμενη στάση που ειναι το Bernabeu. Αν εχει κλείσει το μετρό παίρνεις ένα ταξί γιατι ειναι κοντά!
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
σε ευχαριστω θα αλλα ξω γραμμη θα παρω την μπλε ειδα τον χαρτη ελπιζω να το προλαβω πεταω με ρυαναιρ απο θεσσαλονικη μεσου μπεργαμου ιταλιας ,,για πες μουνα τι αλλο εχω δω στην μαδριτη θα παω γκρα βια αλλο??/?.η μερα θα κανω ημερησια απο αοτκα για τολεδο με τρενο και μετα τι αλλο ???
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
τα εισητηρια τα βγαζω αποι το μηχανημα θελω εινα ειναι 24 ωρα εχει ξερεις???
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
thespyros said:
τα εισητηρια τα βγαζω αποι το μηχανημα θελω εινα ειναι 24 ωρα εχει ξερεις???
Εχει εισητηρια πολλών ειδών και σετ με μέρες! 3-5 -7 δεν θυμάμαι ακριβώς αλλα θα τα βρεις ειναι εύκολο. Εννοείται πως θα πας Gran Via , Puerta del Sol,Plaza Mayor και στο mercado de San Miguel δίπλα στην πλατεία Mayor. Δεν ξέρω πόσες μερες έχεις αλλα αν θες να πάρεις μια Γρηγόρη ματιά απο όλη σχεδόν την πόλη πάρε το hop on hop off bus που εχει δυο τρεις διαδρομές και κανε αυτή που σε ενδιαφέρει περισσότερο! Εγω είχα κάνει αυτή που περνάει απο το παλάτι και το πάρκο και το Μπερναμπεου φυσικά! Απο μουσεία αν σε ενδιαφέρουν βέβαια πήγαινε στο ελ Πραδο και το Reina Sofia αλλα εχει και πολλά αλλα ανάλογα με τα ενδιαφέροντα σου!
Μελετα λίγο πριν πας να μην ψάχνεται τελευταία στιγμή!
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
4 μερες θα ειμαι απο φαγητο τι λεει >>??? η παλι μακ ντονλατ θα τρωω
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
4 μερες θα ειμαι απο φαγητο τι λεει >>??? η παλι μακ ντονλατ θα τρωω
Σπύρο νομίζω ότι ετοιμάζεις πολύ καιρό το ταξίδι, αλλά δε διαβάζεις καθόλου τις πληροφορίες που υπάρχουν μέσα στο forum.
Προλαβαίνεις να ξεκινήσεις τη μελέτη, ακόμα και τώρα. :D
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
thespyros said:
4 μερες θα ειμαι απο φαγητο τι λεει >>??? η παλι μακ ντονλατ θα τρωω
Αν γυρίσεις και πεις ότι εφαγες μακ θα σε βρω και θα σε δείρω!!!μην τολμησεις και δεν φας ισπανικά πιάτα!! Αν έχεις όρεξη διάβασε την ιστορία μου ,Μιάμιση ανέμελη μέρα στη Μαδριτη!, ειναι ακόμα στην κατηγορία σε εξέλιξη!! Βέβαια δεν αφορά όσους πανε για πρώτη φορά γιατι δεν εχει πουθενά αξιοθέατα και μουσεία αλλα μόνο περατζαδα και φαγητό!!!
Να πιεις σοκολάτα με churros την σερβίρουν σχεδόν παντού αλλα την καλύτερη την εχει το cafe San gines σε ένα δρομάκι κάθετο στην calle Mayor θα το βρεις εύκολα!!!
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
κατι ακουσα για τα καλαμαρος ειιναι νοστιμα??και κατι αλλο απο ρουχα τιμες τι λεει αξιζει η ειναι σαν ελλαδα?
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
thespyros said:
κατι ακουσα για τα καλαμαρος ειιναι νοστιμα??και κατι αλλο απο ρουχα τιμες τι λεει αξιζει η ειναι σαν ελλαδα?
Δεν εχω φάει καλαμαρος αλλα μάλλον νόστιμα θα ειναι όπως κι εδώ!!
Απο ρούχα εχει για όλα τα πορτοφόλια!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom