Βέλγιο Γαλλία Γερμανία 14 μέρες στην Αλσατία, Μέλανα Δρυμό, Κολωνία, Βέλγιο…

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Πατέρας και κόρη, μας ανάψατε μεγάλη φωτιά:xmas_confused:

Η μικρή μου ονειρεύεται,συντριβάνια που χορεύουν.χρωματιστά ντουζάκια,
πλατσουρίσματα στο ποτάμι,σοκολατοσουβλάκια,και τσουλήθρα σε λόφους.

Τι κάνουμε τώρα?εν μέσω οικονομικής κρίσης?
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Πολύ όμορφη η ιστορία σου και οι εικόνες που την έντυσαν είναι υπέροχες...
 
Last edited by a moderator:

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
H ιστορία σου ήταν υπέροχα γραμμένη και επενδυμένη με καταπληκτικές φωτογραφίες! Thank you!!!
Όλοι αναμένουμε αλπικές οικογενειακές περιπέτειες!
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Τρελαινομαι για φωτογραφιες μεσα στις ιστοριες! Μπραβο σου και χαρα στο κουραγιο σου να παρεις και τη μικρη μαζι!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Παραμυθενια και κουκλιστικα σπιτια!Στα υποψιν,η περιοχη.:xmas_lol:

Aρα στην περιοχηρης Αλσατιας,εχουμε,με βαση το Στρασβουργο μπορεις να πας Colmar+Eguisheim+Leclerc.Aλλα γνωστα χωρια σε αυτο το στυλ? H' ολα εκει κοντα ειναι παρομοια αλλα σιγουρα αξιζουν επισκεψη?
 

Phanton

Member
Μηνύματα
77
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
Aρα στην περιοχηρης Αλσατιας,εχουμε,με βαση το Στρασβουργο μπορεις να πας Colmar+Eguisheim+Leclerc.Aλλα γνωστα χωρια σε αυτο το στυλ? H' ολα εκει κοντα ειναι παρομοια αλλα σιγουρα αξιζουν επισκεψη?
Leclerc είναι supermarket με φτηνή βενζίνη ! Είναι γεμάτη η Γαλλία !
Eguisheim & Riquewihr τα συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Άκουσα καλά λόγια για το Ribeauville, Barr, Turckheim (γραφικά οινοποιεία) & Kayersberg.
Colmar & Strasbourg είναι πόλεις. Από το Strasbourg για τα χωριά θέλεις τουλάχιστον 1 ώρα. Εγώ θα έμενα στα χωριά και θα πήγαινα αυθημερόν στο Στρασβούργο, αλλά θέλαμε να δούμε τα συντριβάνια που χορεύουν οπότε έμεινα μια νύχτα στο Στρασβούργο και 3 στο Colmar. θα υπάρχουν παιδιά στο ταξίδι ?
Γιατί τότε το πρόγραμμα πρέπει να διαμορφωθεί, βάζοντας το ecomusee και το Εuropa Park. Άσε που δίπλα είναι το Freiburg για το οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα. Για αυτό μείναμε Colmar για να είμαστε πιο κοντά σ'αυτά.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.884
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Όλη η διαδρομή από Κολμάρ μέχρι Στρασβουργο μέσα από τα χωριά (δρόμος του κρασιού) πρέπει να είναι υπέροχη. Έχω κάνει ένα μέρος της και μπορώ να σε βεβαιώσω γι αυτό. Η διαμονή σε χωριό προϋποθέτει αυτοκίνητο. Κατά τη γνώμη μου ότι καλύτερο. Το Φράϊμποργκ υπέροχο. Η πλατεία του καθεδρικού αλλά και άλλες μικρότερες με εκείνα τα περίεργα αυλάκια-μικρά κανάλια δίνουν πολλούς πόντους στην πρωτεύουσα του Μελανα Δρυμού. Τις καλύτερες όμως εντυπώσεις έχω από τις "ορεινές" διαδρομές. Αλλά αυτό έχει να κάνει με το τι ευχαριστεί καθέναν.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Χωρις παιδια.Αλλα μια βαση και οι εκδρομες μονο με τρενο.
 

Phanton

Member
Μηνύματα
77
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Καταπληκτικος

Συνάδερφε τι ωραία ιστορία Σε ευχαριστώ όση ώρα την διάβαζα σκεφτόμουν πόσο θαθελα να σαι ο μπαμπάς μου!!!Τυχερή η κορούλα σου ..
Θα θελα και γω να προσφέρω ανάλογες εμπειρίες στα παιδιά μου (6 και 8)
Το μόνο που έχω καταφέρει ειναι 2 ταξίδια στην Ιταλία με δικό μας αυτοκίνητο Το χρωστάω στους φίλους μου travelstorήτες μέσα απο τις ιστορίες τους κατάλαβα οτι μπορούσα να το κάνω και τα κατάφερα ...Και εγώ στην αρχή έπαιρνα τα παιδιά μαζί απο ανάγκη γιατί δεν υπήρχαν διαθέσιμοι παπούδες αλλά τώρα δεν θα τα αφηνα ακόμα και αν μπορούσα ...Πιστεύω πως το πιο πολύτιμο δώρο μου .
σε αυτά είναι οι ταξιδιωτικές τους εμπειρίες ..Απο δω και στο εξης δηλώνω fan σου Νασαι καλα ...Καλές γιορτές:xmas_smile:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom