15 χρόνια - Τι σημαίνει Travelstories για σας;

mariath

Member
Μηνύματα
2.210
Likes
5.677
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Travelstories είναι...
η χαλάρωση μετά από μια δύσκολη μέρα,
το ξεσήκωμα μετά από το τέλμα,
το καλοκαίρι μέσα στον χειμώνα,
τα όνειρα που στηρίζουν τη ζωή,
η χαρά και ο ενθουσιασμός της ανακάλυψης,
η φόρα για να ξεκινήσεις το ταξίδι...
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Travelstories είναι...
η χαλάρωση μετά από μια δύσκολη μέρα,
το ξεσήκωμα μετά από το τέλμα,
το καλοκαίρι μέσα στον χειμώνα,
τα όνειρα που στηρίζουν τη ζωή,
η χαρά και ο ενθουσιασμός της ανακάλυψης,
η φόρα για να ξεκινήσεις το ταξίδι...
Με κάλυψες απόλυτα !!! :)
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Στον αστερισμο της παρθενου το αγαπημενο μας travelstories ? Δεν το ηξερα.
Για μενα ειναι πολυτιμος συμβουλος σε καθε μου ταξιδι,μικρο ή και μεγαλο...
το ανακαλυψα μονη μου σε μια δυσκολη φαση της ζωης μου,που ηθελα να φυγω κι οπου με βγαλει,μονη κι οπου βγει...εψαχνα σε ταξιδιωτικα γραφεια,φωτια και λαβρα...λεω θα παω,αλλα πως θα παω;ψαχνοντας το βρηκα,εγινα μελος,και απο τοτε οποιος με ρωταει βρε κοπελια μου πως πας παντου;μονη σου,χωρις ανεση οικονομικη,χωρις γκρουπ,χωρις να ξερεις τιποτα....μα αυτη δεν ειναι η ομορφια του ταξιδιου;
παντου το συστηνω παντως κι οπου μπορω βοηθαω κι εγω πλεον αν καποιος χρειαστει πληροφοριες για το μερος που μενω,την Πατμο,αλλα κι αλλου αν μπορω.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Είμαι 11 χρόνια εδώ επομένως δεν μπορώ να πάρω μέρος στον εορτασμό για τα 15 χρόνια :(

Αλλά γενικά καλά περνάμε....:)
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
9 χρόνια παρέα με κάτι ημίτρελους που γυρνάνε τον κόσμο με όποιο τρόπο υπάρχει!
Πως να νοιώθω; Φανταστικά!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δύσκολα μας βάζεις. Δέκα χρόνια εδώ κι άλλα δυο τρία που το παρακολουθούσα χωρίς να είμαι μέλος. Η εξέλιξη στους ανθρώπους σε δέκα χρόνια μπορεί να είναι μεγάλη. Προσωπικά το επιδίωξα και κομμάτι της εξέλιξης μου οφείλεται στο travel stories.
Έμαθα τόσα πράγματα που δεν ήξερα, ανακάλυψα πως μπορώ κι εγώ να ταξιδεψω στα μέρη που μέχρι προτεινος έβλεπα μόνο σε ντοκιμαντέρ. Δοκιμασα τα προσωπικά μου όρια φεύγοντας μοναχικά ταξίδια, κάθε φορά και πιο μακριά. Έμαθα πως η γνώση είναι δύναμη μα και πως όλοι όσοι ταξιδεύουν δεν είναι απαραίτητα και ανοιχτόμυαλοι. Γνώρισα ανθρώπους με τους οποίους συναντήθηκαν οι δρόμοι μας κι άλλοι με τους οποίους συναντήθηκαν οι απόψεις μας. Παραδειγματίστηκα από τολμηρούς ταξιδιώτες, τόλμησα κι εγώ, είχα κίνητρο να μάθω κάτι παρά πάνω, να πάω κάπου πιο μακριά.
Η ζωή μου δε θα ήταν ίδια χωρίς το travel stories. Ούτε τόσο γεμάτη χωρίς την αγάπη της χούφτας των ανθρώπων που γνώρισα κι αγάπησα εδώ μέσα. Ούτε χωρίς την εκτίμηση των πολλών ανθρώπων που γνώρισα κι εκτίμησα εδώ μέσα. Κι ευτυχώς είστε πολλοί.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.964
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Γράψτε στο παρόν θέμα τί σημαίνει Travelstories για σας.... "Travelstories είναι...."?????
Travelstories είναι:
η αγαπημένη μου συνήθεια, η καθημερινή μου παρέα :)

Είναι πολύ δύσκολο να περιγραφεί σε λίγα μόνο λόγια, το σίγουρο είναι ότι τα 8 χρόνια που βρίσκομαι εδώ και τα τελευταία 3-4 πιο ενεργά, έγινα καλύτερος ταξιδιώτης, συνεπώς καλύτερος άνθρωπος.

Οφείλω πολλά στη κοινότητα του travelstories, κυριότερα τη ταχύτατη ταξιδιωτική μου εξέλιξη και τη προοπτική για ταξίδια και προορισμούς μου μέχρι πρότινος φάνταζαν άπιαστο όνειρο. Άλλαξε ο τρόπος που βλέπω και προσεγγίζω τα πράγματα και βγήκαν στην επιφάνεια καινούριες πτυχές που ούτε εγώ ο ίδιος περίμενα.
Το καλό είναι ότι αυτή η εξέλιξη συνεχίζεται. Όσο μάλιστα υπάρχει αυτή η αλληλεπίδραση μεταξύ ανθρώπων δε θα σταματήσει να υφίσταται.

Ετσι δεν είναι άλλωστε η περίεργη φύση του ταξιδιώτη; ;)

Χρόνια πολλά παρέα!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.717
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom