17 χρόνια Travelstories

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Αυτά που κλειδώνονται είναι πάντως αυτά που κάποιοι ειρωνευονται η κάνουν επιθέσεις επί προσωπικού. Ας σταματήσουμε να το κάνουμε να μην κλειδώνονται. Δεν είναι οι διαφορετικές απόψεις το πρόβλημα, ή τοξικότητα είναι.
Ο τοξικός μπορεί να πάει στην ενορία του για αποτοξίνωση.
Σε ένα καφενείο που έχουν μαζευτεί παρέες και συζητάνε αν κάποιος είναι ενοχλητικός
τον διώχνεις. Δεν διώχνεις όλη την παρέα.
 
Last edited:

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Όταν όμως οι ενοχλητικοί έχουν βαριά ταξιδιωτικά βιογραφικά δύσκολα τους δείχνεις την έξοδο...
Βέβαια κάποιοι την έκαναν μόνοι τους.
Άλλοι όμως όχι.
Γενικά όμως όλα αυτά τα χρόνια διαπίστωσα ότι τη λέξη διάλογος το κάθε μέλος την εννοεί και εντελώς διαφορετικά. Αυτό φέρνει συχνά και την τοξικότητα που προαναφερθηκε.
Αντέχουμε όμως και είμαστε ακόμη εδώ, για άλλα 17 χρόνια, τουλάχιστον, αρκεί να έχουμε την υγειά μας. 😎
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Μέλος της παρέας αυτής από το μακρυνό 2008 ή κάπου εκεί....

Κι για μένα κορυφαία στιγμή η πανελλήνια συνάντηση/ εορτασμός, υπερπαραγωγή, (βλ. κάτι σαν τα εγκαίνια της Αγίας Σοφιάς,, 😎😉) στο Ελατοχωρι Πιερίας.

Και γενικά οι συναντήσεις απανταχού της Επικράτειας ήταν απλά αξέχαστες και πολύ ωραίες, γεμάτες θετικά συναισθηματα. 😎
Αγαπημένη μου στιγμή: κάποια στιγμή έκανα μια ερώτηση για το πώς φτάνει κανείς στη Βεργίνα και κατέληξε σε meeting που νοικιάσαμε ολόκληρο λεωφορείο, ξεναγό, φαγομαζώξεις και με φιλοξένησαν και μέλη του φόρουμ (και τους ευχαριστώ πολύ!). Όλα αυτά από μια άσχετη ερώτηση.

Για τη βιωσιμότητα του φόρουμ (που για όσους δεν το ξέρουν είναι ζημιογόνο και ο Δευκαλίων πληρώνει αρκετές χιλιάδες ευρώ από την τσέπη του κάθε χρόνο για να το απολαμβάνουμε εμείς), νομίζω ότι μια μικρή συνδρομή θα ήταν αποδεκτή κι έχουμε συζητήσει και το θέμα αγγλόφωνης έκδοσης με στόχο την παροχή πληροφοριών σε ξένους που θέλουν να επισκεφθούν την Ελλάδα, υπάρχει φοβερός όγκος πληροφοριών εδώ.
Και στην Πορταριά άλλη μια αγαπημένη υπερπαραγωγή!

Συμφωνώ με Yorgos για τη συνδρομή, αποδεκτή και απαραίτητη για την κοινότητα.

:grouphug:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Όταν όμως οι ενοχλητικοί έχουν βαριά ταξιδιωτικά βιογραφικά δύσκολα τους δείχνεις την έξοδο...
Στο χωριό μου λένε Κόβω το άρρωστο δέντρο για να γλυτώσω το δάσος.
Βέβαια κάποιοι την έκαναν μόνοι τους.
Και βλέπεις το φόρουμ είναι πιο ήρεμο και πιο κοινωνικό. Σε κανένα δεν λείπει ο τοξικός ,
ο ενοχλητικός, ο ξερόλας κλπ και ας έχει πάει χίλια ταξίδια.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
862
Likes
1.909
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Η ταβέρνα ανήκει στο ταβερνιάρη και αυτό το μενού έχει, επιπλέον μην πυροβολείτε τον πιανίστα.
Keep travelling!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Η ταβέρνα ανήκει στο ταβερνιάρη και αυτό το μενού έχει,
Φυσικά και του ανήκει. Αλλά είδα ότι έχει κάποιες σκέψεις πάνω στο μενού και είπα τον προβληματισμό
μου. Τίποτα παραπάνω.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Συμφωνω με @panpan .. ειμαστε κοινότητα με κοινο καημό τα ταξίδια αλλά θελουμε και μια επικοινωνια και σε γενικά θεματα που μας αφορουν, μας απασχολούν και μας ενδιαφερουν πέρα απο τα ταξίδια... τωρα για αυτούς που ξεφευγουν τι αλλο εκτος απο banαρισμα μετα απο μια προειδοποίηση και οχι banαρισμα του θέματος..
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.942
Χρονια πολλα αγαπημενο travelstories!!!
Ειμαι μελος απο το 2008 κ εχω ωριμασει ταξιδιωτικα μεσα απο το φορουμ. Ομως δεν ειναι μονο αυτο…εχω περασει τοσο ωραια, τα πρωτα χρονια ειδικα, ξενυχτωντας και γελωντας μεχρι δακρυων στο οφ τοπικ, πηγαινοντας στις συναντησεις και γνωριζοντας πολλα αξιολογα ατομα… τοσες στιγμες… Κι αν ηρθε καποια στιγμη που σταματησα να πολυ μπαινω στο φορουμ γιατι σταματησα να ταξιδευω, η αγαπη μου δεν σταματησε να υπαρχει… Και στα επομενα 17!!!
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Δεν καταλαβαίνω σε τι βοηθάει το κλείδωμα των θεμάτων όταν οποιοδήποτε μέλος μπορεί να ανοίξει νέο ίδιο θέμα. Τι εμποδίζει κάποιο μέλος να ανοίξει ένα οφτοπικ πχ; Τα κλειδωμένα θέματα απλά ξεχνιούνται κλειδωμένα. Μέχρι και το πολύ ενδιαφέρον θέμα χώρες που ξεπέρασαν τις προσδοκίες/απογοήτευση είχε κλειδωθεί για κάποιο διάστημα. Απ'την στιγμή που υπάρχει η δυνατότητα να γίνει αναφορά σε ποστ που ενοχλεί και να διαγραφεί ενώ μπορεί και να μπλοκάρει ένα μέλος κάποιο άλλο, το κλείδωμα των θεμάτων απλά ξενερωνει κόσμο.

ΥΓ: χρόνια πολλά!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
(Δεν) νιώθω την ανάγκη να δικαιολογήσω το τελευταίο κλείδωμα.

Ένα τριήμερο έχουμε καλά μου μέλη. Γιατί να το φάμε παρακολουθώντας ένα οφ τόπικ που παρεκτρέπεται συνεχώς; Ας ξενερώσουμε και λίγο. Peace, Love ❤☮
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom