2016. Πού πάμε;

underwater

Member
Μηνύματα
2.717
Likes
11.331
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
Έτσι! :)
Κι εγώ έκλεισα ένα 3ημεράκι Τρανσυλβανία με κοριτσοπαρέα συναδέλφων τον Μάιο! :p

Ε ναι. Και να φανταστείς συνήθως φοβάμαι να κλείνω ταξίδια 8 μήνες πριν αλλά δεν βαριέσαι....
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.717
Likes
11.331
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ε ναι. Και να φανταστείς συνήθως φοβάμαι να κλείνω ταξίδια 8 μήνες πριν αλλά δεν βαριέσαι....
Καλά, εγώ εδώ και 2-3 χρόνια το έχω καθιερώσει! :p

11 μέρες Λιθουανία,Λετονία ,Εσθονία και μια μικρή γεύση από Ελσίνκι τον Ιούλιο! :)
Αγαπημένη Βαλτική! Καταπληκτικό ταξίδι θα είναι! :)
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Καλά, εγώ εδώ και 2-3 χρόνια το έχω καθιερώσει! :p


Αγαπημένη Βαλτική! Καταπληκτικό ταξίδι θα είναι! :)
Mην ξεχνάς πόσο με είχαν μαγέψει οι χειμωνιάτικες εικόνες σου...ενίσχυσε και η δική σου ιστορία την επιθυμία μου... :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.048
Likes
41.147
Ε ναι. Και να φανταστείς συνήθως φοβάμαι να κλείνω ταξίδια 8 μήνες πριν αλλά δεν βαριέσαι....
Καλά, εγώ το έχω καθιερώσει. Παίζει ρόλο και το ότι οι άδειές μου είναι συγκεκριμένες και γνωστές, αλλά έχω σκεφτεί και ότι ο λόγος να ακυρώσω ένα ταξίδι θα είναι πάρα πολύ σοβαρός. Αν μου συμβεί κάτι σοβαρό, το τελευταίο που θα σκεφτώ θα είναι το ποσό ενός εισιτηρίου που θα χάσω. Πολύ συχνά, δε, κλείνω με μίλια και τα χρήματα και τα μίλια επιστρέφονται.
Για να είμαι on topic, εκτός της Μάλτας και της Β. Ιταλίας, έκλεισα και τη μετάβαση Αγγλία και τώρα το σκέφτομαι για την επιστροφή αν θα κανονίσω ένα stopover σε καμιά πόλη που δεν έχω πάει για ένα βράδυ έτσι για τη φάση ή θα γυρίσω απ'ευθείας Ελλάδα.
 
Last edited:

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.055
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο !!!!
Μάλτα πήγα τον Φεβρουάριο και μου άρεσε πολύ. Δυστυχώς για εμένα το καλοκαιρι πήγα στο αντιστοιχο νησι των ιπποτών, την Ροδο και με απογοήτευσε η συγκριση. Οσο για την επιστροφή σου από την Αγγλία @paefstra ...μήπως να το σκεφτείς καλύτερα....θες πραγματικά να επιστρέψεις;;)

Για το καλοκαιρι σκεφτόμαστε να πάμε Βαρκελωνη. Για να δουμε γιατι συνηθως αλλα σχεδιάζουμε και αλλα κανουνε τελικα...
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.048
Likes
41.147
Οσο για την επιστροφή σου από την Αγγλία @paefstra ...μήπως να το σκεφτείς καλύτερα....θες πραγματικά να επιστρέψεις;;)
Εγώ δεν θέλω. Αλλά θα πρέπει να μπορώ να πάρω μαζί μου και όσους ανθρώπους με χρειάζονται, κι αυτό είναι αδύνατον....
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Γιά τον Μάρτιο έχω κλείσει οκτώ μέρες Ισλανδία.
Είκοσι μέρες τον Μάϊο γιά Καταλονία-Ανδόρα-Πυρηναία-Νότια Γαλλία.
Οκτώ μέρες τον Οκτώβριο γιά Μαρόκο.
Καί αν το επιτρέψουν τα οικονομικά μου, κανένα "περίεργο" ταξίδι γιά το καλοκαίρι.
Μια ερώτηση μόνο από εμένα.. Πόσο στοίχισαν τα αεροπορικά για Ισλανδία, με ποιες εταιρείες; Είμαι σχεδόν έτοιμος να κλείσω για Πάσχα εκεί, βρίσκω με Austrian και Icelandair με 440 το άτομο. Πολλά, λίγα, καλά; (Κλίνω προς το τελευταίο :) )
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.107
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom