2018 Που πάμε;

Μηνύματα
138
Likes
937
Ταξίδι-Όνειρο
EBC Nepal
Αφού το έπιασα με τα υψόμετρα το 2017 και έφτασα στα 4950 μέτρα στις Άνδεις, είπα φέτος να σπάσω το ρεκόρ και να πάω στα 5200, στο Everest base camp (Tibet). Ε, κι αφού θα πάω που θα πάω στα Ιμαλάια, να μη βάλω κι ένα Bhutan, λίγο "κυρίως" Θιβέτ και λίγο Νεπάλ;
Το έχω στο πρόγραμμα για Μάρτιο του 19 το EBC να το κάνω μόνος και απο τι είδα ειναι σχετικά εύκολο trek απλά χρειάζεται 10 με 12 μέρες απο lukla.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το έχω στο πρόγραμμα για Μάρτιο του 19 το EBC να το κάνω μόνος και απο τι είδα ειναι σχετικά εύκολο trek απλά χρειάζεται 10 με 12 μέρες απο lukla.
Υπάρχουν 2 EBC. Ένα στο Νεπάλ κι ένα στο Θιβέτ. Εσύ μιλάς για το Νεπαλέζικο, εγώ μιλάγω για το Θιβετιανό.
 
Μηνύματα
138
Likes
937
Ταξίδι-Όνειρο
EBC Nepal
Υπάρχουν 2 EBC. Ένα στο Νεπάλ κι ένα στο Θιβέτ. Εσύ μιλάς για το Νεπαλέζικο, εγώ μιλάγω για το Θιβετιανό.
Δε το ήξερα αυτό,διάβασα οτι πας και απο το Θιβέτ που είναι και ποίο δύσκολο αλλά θεώρησα οτι καταλήγουν στο ίδιο Base camp θα το κοιτάξω,ευχαριστώ για τη πληροφορία!Γι αυτο και 5200μ γιατί το αλλο στα 5364μ απο Νεπάλ.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.394
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καθώς το ταξίδι στην Ουτρεχτη πλησιάζει, κλείστηκε το επόμενο, τον Σεπτέμβριο για ένα 8 ήμερο στην αγαπημένη Σικελία.:xalara::xalara:
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
από κει που έλεγα ότι μάλλον δε θα πάω πουθενά τελικά μέχρι στιγμής κατέληξα ένα 5μερο Ναπολι Λισαβώνα τον Φεβρουάριο και ένα 4μερο στη Βηρυτό τον Μάρτιο. Δεν υπάρχει κάτι άλλο στο πρόγραμμα αλλά αν βρεθούν χρήματα όλο και κάτι θα προκύψει! Εξάλλου τα εκτακτα είναι και τα καλύτερα!!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Ξεκινήσαμε με 8 μέρες Ισλανδία τον Μάρτιο και ακολουθεί ένα 6μερο του Αγίου Πνεύματος στην Ιορδανία! Δυο ταξιδιωτικοί στόχοι (Βόρειο Σέλας & Πέτρα) θα πραγματοποιηθούν μέσα στο 2018!!!:clap:
 

Vicks

Member
Μηνύματα
643
Likes
1.927
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλημέρα στην παρέα!
το 2018 ξεκίνησε με ταξίδια σε Δρέσδη-Βερολίνο (καλά, με τρένο, καθότι ζω Φρανκφούρτη) και συνεχίστηκε με την πραγματοποίηση το Μάρτιο του ταξιδιού-ονείρου ζωής στην Ινδία. Άγκρα, Δελχί, Βαρανάσι και Τζαϊπούρ. Δεν υπάρχει κάτι προγραμματισμένο, αλλά θα παίξουν οπωσδήποτε καλοκαιρινές διακοπές πατρίδα και κατά το φθινόπωρο μίνι ταξιδάκι Ισλανδία ή Ιρλανδία (είπα πως φέτος θα κάνω χώρες από Ι)....Ζήλεψα εννοείται, τον panlek30.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλημέρα στην παρέα!
το 2018 ξεκίνησε με ταξίδια σε Δρέσδη-Βερολίνο (καλά, με τρένο, καθότι ζω Φρανκφούρτη) και συνεχίστηκε με την πραγματοποίηση το Μάρτιο του ταξιδιού-ονείρου ζωής στην Ινδία. Άγκρα, Δελχί, Βαρανάσι και Τζαϊπούρ. Δεν υπάρχει κάτι προγραμματισμένο, αλλά θα παίξουν οπωσδήποτε καλοκαιρινές διακοπές πατρίδα και κατά το φθινόπωρο μίνι ταξιδάκι Ισλανδία ή Ιρλανδία (είπα πως φέτος θα κάνω χώρες από Ι)....Ζήλεψα εννοείται, τον panlek30.
Χαχαχα! Ξεκίνα με Ισλανδία. Δε θα το μετανιώσεις! Η Ιρλανδία μπορεί να περιμένει... ;)
 

Vicks

Member
Μηνύματα
643
Likes
1.927
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Λες ε; άσε, οι πτήσεις από εδώ είναι όλες σύντομες σχετικά, απευθείας, και τα εισιτήρια μια χαρά...δεν ξέρεις που να πρωτοπάς, αλλά ας όψονται άδεια, χρήμα, παρέα και διάθεση που πρέπει να συγκλίνουν.
Και εμενα η Ισλανδία ήταν ο πρώτος στόχος, αλλά με Ινδία και καλοκαίρι Ελλάδα θα μου έχουν απομείνει λίγες μέρες άδειας κατά τον Οκτώβριο που λέω. Το πολύ εβδομάδα.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Λες ε; άσε, οι πτήσεις από εδώ είναι όλες σύντομες σχετικά, απευθείας, και τα εισιτήρια μια χαρά...δεν ξέρεις που να πρωτοπάς, αλλά ας όψονται άδεια, χρήμα, παρέα και διάθεση που πρέπει να συγκλίνουν.
Και εμενα η Ισλανδία ήταν ο πρώτος στόχος, αλλά με Ινδία και καλοκαίρι Ελλάδα θα μου έχουν απομείνει λίγες μέρες άδειας κατά τον Οκτώβριο που λέω. Το πολύ εβδομάδα.
Μια χαρά ειναι η βδομάδα. Και εγω τόσο πήγα, Κυριακή με Κυριακή και έκανα τον γύρο. Συγκλονιστικός τόπος!Και μια βδομάδα ακόμα να είχα θα την γεμιζα άνετα! Αλλά και όσο πήγα, καλά ήταν. Γεμάτος έφυγα!
Αυτά γιατί βγαίνουμε και off-topic!
 

Vicks

Member
Μηνύματα
643
Likes
1.927
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Με έπεισες! Αγοράζω (όχι ότι ήθελα πολύ)
back to the topic
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.402
Μέλη
38.937
Νεότερο μέλος
kyzas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom