2018 Που πάμε;

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Απρίλιος στο Λουξεμβούργο,Ιούνιος σε Τσεχία-Δρέσδη και Οκτώβρης σε Λονδίνο-Μπαθ-Cotswolds. Μέχρι στιγμής είναι όλοι προορισμοί που έχω επισκεφτεί παλαιότερα,απλά προσθέτω κάποιες καινούριες πόλεις ή χωριά.Ελπίζω και σε κάποια ευρωπαϊκή πόλη για τα Χριστούγεννα,Γερμανία ή Γαλλία...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Γενάρης: Ισραίλ, Παλαιστίνη, Εδινβούργο, Δουβλίνο, Σόφια
Φλεβάρης: Λβιβ, Βαλένθια και πέριξ
Μάρτιος:Βιέννη, Γκντανσκ, Κωσταντινούπολη
Απρίλιος: Αθήνα, Κίεβο, Κόσοβο
Μαιος: Αλβαία, Γκντανσκ, Ουκρανία
Ιούνιος: Λονδίνο
Ιούλιος: Γκρόντνο
Αυγουστός: Σλοβενία
Σεπτέμβρης: Μόναχο
Οκτώβρης: Ομάν
Νοέμβρης: Τανζανία

Αυτά...
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.722
Likes
7.849
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Τέλη Αυγούστου με τέλη Νοέμβρη τουλάχιστον, Μαδρίτη. Όλο και κάτι θα προκυψει απο κει(τα πέριξ σίγουρα και ελπίζω και Μαρόκο). Το μόνο κανονισμένο αλλά ελπίζω σε (θετικές) εξελίξεις.
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
539
Likes
2.777
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Έγω ελπίζω να φύγει το 2018, να μαζέψουμε κάνα φράγκο και να κάνουμε κάποιο μακρινό ταξίδι τον επόμενο Φεβρουάριο... :D Μέχρι τότε, το πολύ πολύ, μια μικρή βόλτα Αθήνα!
 
Last edited:

vagar78

Member
Μηνύματα
1.388
Likes
2.068
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
χαχα και εγώ @Grtraveler για αυτό το σκ θα πάω Σόφια έτσι για να πω ότι κάπου πήγα.Μέχρι και αρχές Ιουνίου θα βρεις κάποιο ταξίδι, σίγουρα όχι κάποια ευκαιρία αλλά ίσα να ξεσκάσεις..Μετά θα απογειωθούν οι τιμές λόγω και του καλοκαιριού όπως καταλαβαίνεις γιατί η Ελλάδα αποτελεί ένα από τους ιδανικούς προορισμούς για καλοκαιρινές διακοπές.
 
Last edited by a moderator:

Grtraveler

Member
Μηνύματα
338
Likes
383
Προσπαθώ να βάλω σε μια σειρά τις σκέψεις μου γιατί κακά τα ψέμματα αλλιώς είναι να γράφεις για ένα μέρος που το έχεις φρέσκο και αλλιώς μετά από 4 μήνες.Θα γράψω αρκετά πράγματα για την Πάντοβα γιατί δεν είναι από τα μέρη που είναι διαφημισμένα έτσι ώστε να την επισκεφθεί κάποιος.

χαχα και εγώ @Grtraveler για αυτό το σκ θα πάω Σόφια έτσι για να πω ότι κάπου πήγα.Μέχρι και αρχές Ιουνίου θα βρεις κάποιο ταξίδι, σίγουρα όχι κάποια ευκαιρία αλλά ίσα να ξεσκάσεις..Μετά θα απογειωθούν οι τιμές λόγω και του καλοκαιριού όπως καταλαβαίνεις γιατί η Ελλάδα αποτελεί ένα από τους ιδανικούς προορισμούς για καλοκαιρινές διακοπές.
Έχεις ένα δίκιο, και να φανταστείς οτι λόγω κάποιον σημαντικών θεμάτων, εδώ και 3-4 μήνες δεν είχα τη δυνατότητα να πάω πουθενά και έχασα και 2 ταξίδια......
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.388
Likes
2.068
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
900 ευρώ σκάσαμε 4 άτομα για Κωνσταντινουπολη και πήγαμε στο γκισε κ δεν με άφησαν να ταξιδέψω επειδή το διαβατήριο μου έληγε σε 3 μήνες και ήθελαν να έχω αέρα 5 μηνών...Οπότε μπορώ να σε καταλάβω :(
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Προσπαθώ να βάλω σε μια σειρά τις σκέψεις μου γιατί κακά τα ψέμματα αλλιώς είναι να γράφεις για ένα μέρος που το έχεις φρέσκο και αλλιώς μετά από 4 μήνες.Θα γράψω αρκετά πράγματα για την Πάντοβα γιατί δεν είναι από τα μέρη που είναι διαφημισμένα έτσι ώστε να την επισκεφθεί κάποιος.

χαχα και εγώ @Grtraveler για αυτό το σκ θα πάω Σόφια έτσι για να πω ότι κάπου πήγα.Μέχρι και αρχές Ιουνίου θα βρεις κάποιο ταξίδι, σίγουρα όχι κάποια ευκαιρία αλλά ίσα να ξεσκάσεις..Μετά θα απογειωθούν οι τιμές λόγω και του καλοκαιριού όπως καταλαβαίνεις γιατί η Ελλάδα αποτελεί ένα από τους ιδανικούς προορισμούς για καλοκαιρινές διακοπές.
Και γω φίλοι μου τάσεις φυγής έχω,
αντί να δουλεύω σκέφτομαι που θα μπορούσα να πάω διακοπές ή έστω ένα τριημεράκι για λίγη ξεκούραση.
Η αλήθεια είναι ότι περιμένω πως και πως να πάω για 5 μέρες στην Κρήτη τέλος Μάιου, αφού έχει ορκωμοσία η κόρη μου και με την ευκαιρία σκεφτόμαστε μιας μαι θα πάμε οικογενειακός να το εκμεταλλευτούμε και να κάνουμε ένα περασματάκι σ΄αυτό το υπέροχο νησί.
.:rolleyes-80::icon_redface::rolleyes-80: Θέλω επειγόντως διακοπές....που λέει και το τραγουδάκι... :bleh::bleh::bleh:
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
900 ευρώ σκάσαμε 4 άτομα για Κωνσταντινουπολη και πήγαμε στο γκισε κ δεν με άφησαν να ταξιδέψω επειδή το διαβατήριο μου έληγε σε 3 μήνες και ήθελαν να έχω αέρα 5 μηνών...Οπότε μπορώ να σε καταλάβω :(
Πλάκα κάνεις ?
Αλήθεια δεν ταξίδεψες?
Καλά , πως και συ που είσαι πολύ ενημερωμένος δεν το ήξερες ότι θέλει 5 μήνες ?
Ρωτάω γιατί εγώ δεν είμαι σχετική και σίγουρα δε θα το γνώριζα.
Θεωρώ ότι είναι πολύ δύσκολο να έχεις όλη την καλή διάθεσή για να πας ένα ταξίδι και τελευταία στιγμή να σου λένε ''βλακείες '' και να μην μπορείς να το πραγματοποιήσεις.
Αλλά σκέψου...τα Καλύτερα έρχονται ...
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.388
Likes
2.068
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις λένε, κοιμήθηκα ήσυχος γιατί η αεροπορική μου ζήτησε στοιχειά διαβατηρίου και δεν μου έστειλε κάποιο μήνυμα ή να το απορρίψει το σύστημα τους όταν έβαλα ότι λήγει σε 3 μήνες..Πάμε για άλλα , τελείωσα και την Πάντοβα και μένει η τελευταία μέρα στην Βενετία με βόλτα με γόνδολα και επιτέλους καιρό για περπάτημα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.222
Likes
41.718
για αυτό το σκ θα πάω Σόφια έτσι για να πω ότι κάπου πήγα.Μέχρι και αρχές Ιουνίου θα βρεις κάποιο ταξίδι, σίγουρα όχι κάποια ευκαιρία αλλά ίσα να ξεσκάσεις..Μετά θα απογειωθούν οι τιμές λόγω και του καλοκαιριού όπως καταλαβαίνεις γιατί η Ελλάδα αποτελεί ένα από τους ιδανικούς προορισμούς για καλοκαιρινές διακοπές.
Φετος ειδικα που οι τιμες για και απο Σοφια ειναι αστειες, μπορει ανετα καποιος να κανει σταση εκει και να φυγει για αλλου σε απιστευτα χαμηλες τιμες. Καλυτερα τα πραγματα απο αλλες χρονιες, αν το δει κανεις ετσι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.593
Μέλη
38.998
Νεότερο μέλος
Gio_Kar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom