2018 Που πάμε;

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
ένα 3μερακι Σεβίλλη μέσα Μαρτίου με μονοημεράκια Βαρσοβία μπρος-πίσω..
είμαι και εν αναμονή μπας και βγάλει τα 40%αρια της η Aegean για κάνα 5ημερο Στουτγάρδη Μάιο-Ιουνιο...
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.189
Likes
4.046
Σε δύο βδομάδες φεύγουμε για Άμστερνταμ. Η διαμονή σε φιλαράκι στο Χάαρλεμ. Το πρόγραμμα θα είναι λίγο εκτός των γούστων μου με αρκετές εκδρομές, καθότι θα είναι εκδρομή-επίσκεψη-βόλτα. Ναιμέγκεν και Ουτρέχτη τη πρώτη μέρα, Αμβέρσα και Γάνδη(;) τη δεύτερη, Ρότερνταμ ίσως και ένα μικρό πέρασμα από Χάγη για την τρίτη μέρα και οι άλλες δύο γεμάτες μέρες αφιερωμένες στο Άμστερνταμ. Να δω πώς θα βολτάρουμε και στο Χάαρλεμ για το οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα. Με αυτό το ταξίδι κλείνει μία από τις δύο μεγάλες μου ευρωπαϊκές εκκρεμότητες.:xalara: Μένει η Πορτογαλία. :bleh:
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Συμφωνώ απόλυτα! Πριν λίγες μέρες γύρισα και νιώθω ότι έχω αφήσει ανοιχτούς λογαριασμούς εκεί...
 

Viewmaster

Member
Μηνύματα
80
Likes
316
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί-Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Έχουμε κλείσει μέχρι στιγμής μόνο το Αθήνα Σιγκαπούρη Σιγκαπούρη Αθήνα με 325 ευρώ! Θεωρώ ότι μαζί με τις ενδιάμεσες θα βγει ένα πακέτο 550-600 ευρώ
 
Μηνύματα
138
Likes
937
Ταξίδι-Όνειρο
EBC Nepal
Αφού επισκέφτηκα πριν μια βδομάδα το Ματσου Πιτσου με κόστος ταξιδιού για γέλια εχω κλείσει για Βιετνάμ και Καμπότζη να δούμε και το Ανγκορ Βατ σε μια χρόνια και τα δυο!Για μένα τα καλύτερα landscape του πλανήτη!Τιμη εισιτηρίου 460€ συνολικά πέντε πτήσεις για τέλη Αυγούστου.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Αφού επισκέφτηκα πριν μια βδομάδα το Ματσου Πιτσου με κόστος ταξιδιού για γέλια εχω κλείσει για Βιετνάμ και Καμπότζη να δούμε και το Ανγκορ Βατ σε μια χρόνια και τα δυο!Για μένα τα καλύτερα landscape του πλανήτη!Τιμη εισιτηρίου 460€ συνολικά πέντε πτήσεις για τέλη Αυγούστου.
κι εγω περου και βιετναμ μεσα στο 18, καμποτζη δεν εβαλα για να δω οσο περισσοτερο βιετναμ μπορω (μαλλον και παλι λιγο). δυστυχως δεν ειμαι τοσο ευελικτη σε ημερομηνιες για να βρισκω και πιο φτηνα εισιτηρια, θα πρεπει ομως να γινω πιο ευελικτη σε προορισμους. καλα ταξιδια :)
 
Μηνύματα
138
Likes
937
Ταξίδι-Όνειρο
EBC Nepal
κι εγω περου και βιετναμ μεσα στο 18, καμποτζη δεν εβαλα για να δω οσο περισσοτερο βιετναμ μπορω (μαλλον και παλι λιγο). δυστυχως δεν ειμαι τοσο ευελικτη σε ημερομηνιες για να βρισκω και πιο φτηνα εισιτηρια, θα πρεπει ομως να γινω πιο ευελικτη σε προορισμους. καλα ταξιδια :)
Και γω ήμουν σε δίλημμα αλλά τελικά αποφάσισα έστω και για 2 μέρες να πάω στο Ανγκορ Βατ μια γεύση θα τη παρω!Όσο για την ευελιξία είναι σημαντικό πράγμα για φτηνά εισιτήρια και γι αυτό σε αρκετούς προορισμούς παω μόνος που δε με χαλάει καθόλου ομως απλά εγω δεν εχω το χρόνο που θέλω με μέγιστο τις δυο βδομάδες :(
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Και γω ήμουν σε δίλημμα αλλά τελικά αποφάσισα έστω και για 2 μέρες να πάω στο Ανγκορ Βατ μια γεύση θα τη παρω!Όσο για την ευελιξία είναι σημαντικό πράγμα για φτηνά εισιτήρια και γι αυτό σε αρκετούς προορισμούς παω μόνος που δε με χαλάει καθόλου ομως απλά εγω δεν εχω το χρόνο που θέλω με μέγιστο δυο βδομάδες :(
κι εγω δυο εβδομαδες εχω καθε φορα που μεχρι να πας και να ερθεις στα μακρινα χανεις μερες και εκει τιθεται το διλημμα αν θα βρεις φτηνα εισιτηρια απο αλλες πολεις χανοντας επιπλεον μερες..
περου επελεξα να παω γαμηλιο επειδη εχω την μια επιπλεον εβδομαδα για να το χαρω οσο περισσοτερο μπορω. σκεφτηκα να παω και βολιβια, αλλα ειπα αλλη φορα, ας απολαυσω περου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αφού το έπιασα με τα υψόμετρα το 2017 και έφτασα στα 4950 μέτρα στις Άνδεις, είπα φέτος να σπάσω το ρεκόρ και να πάω στα 5200, στο Everest base camp (Tibet). Ε, κι αφού θα πάω που θα πάω στα Ιμαλάια, να μη βάλω κι ένα Bhutan, λίγο "κυρίως" Θιβέτ και λίγο Νεπάλ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom