2018 Που πάμε;

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Εχεις ανοίξει πολλά μέτωπα μικρό γουρούνι και πολύ φοβάμαι ότι θα ηττηθείς. Η σημαία του Τσοπανιστάν θα κυματίσει σε καζάκικο έδαφος, θες δε θες:bleh:
Ιιιιιιιιι κήρυξις πολέμου! Γουρούνια εμπρός τα αμπέχονα

 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Στη δικιά μου περίπτωση, το ταξίδι του του '17 θα γίνει στις αρχές του 2018... και αυτό γιατί η τουριστική σαιζόν δεν έχει τελειώσει ακόμα εδώ στα πέριξ...! Ο χρόνος που μπορεί να διατεθεί είναι 4-5 εβδομάδες..Το θετικό είναι πως επειδή ταξιδεύω μόνη, μπορώ να κλείσω ανά πάσα στιγμή τα εισιτήρια(χιχι)..! Το ερώτημα μου είναι, δεδομένων των γοργά εναλλασσόμενων συνθηκών και στις 2 χώρες, ποια να επιλέξω?? Κούβα ή Κολομβία..?
Και οι δυο φυσικά, μου φαίνονται εξαιρετικά ενδιαφέρουσες από κοινωνική-ιστορική-πολιτισμική-ανθρωπολογική σκοπιά.. αλλά θαρρώ πως τελικά δεν μπορώ να καταλήξω...καμιά ιδέα κανείς???
Για να πάρεις απαντήσεις κάνε την ερώτηση σε κάποιο από τα θέματα εδώ ή άνοιξε καινούργιο εκεί. Δώσε και περισσότερες λεπτομέρειες ;)
 
Last edited:

nineta

Member
Μηνύματα
19
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
μάλι
Για να πάρεις απαντήσεις κάνε την ερώτηση σε κάποιο από τα θέματα εδώ ή άνοιξε καινούργιο εκεί. Δώσε και περισσότερες λεπτομέρειες ;)
ααα μάλιστα!! ευχαριστώ για την πληροφορία!!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Εγώ πάλι το 2018 θα πραγματοποιήσω ένα πολύχρονο όνειρό μου και θα πάω (μη γελάσετε) στην Κύπρο. Ειλικρινά το είχα απωθημένο πάρα πολλά χρόνια και δε μπορούσα να βρω την παρέα ή την ευκαιρία να πάω. Και μάλιστα για να αποδείξω την προσήλωσή μου στο στόχο θα πάω καταχείμωνο με σκοπό να ανακαλύψω το πολιτισμικό κομμάτι του νησιού και τον τρόπο ζωής των νησιωτών, μακριά από ορδές Ρώσων και Άγγλων τουριστών.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.051
Εγώ πάλι το 2018 θα πραγματοποιήσω ένα πολύχρονο όνειρό μου και θα πάω (μη γελάσετε) στην Κύπρο. Ειλικρινά το είχα απωθημένο πάρα πολλά χρόνια και δε μπορούσα να βρω την παρέα ή την ευκαιρία να πάω. Και μάλιστα για να αποδείξω την προσήλωσή μου στο στόχο θα πάω καταχείμωνο με σκοπό να ανακαλύψω το πολιτισμικό κομμάτι του νησιού και τον τρόπο ζωής των νησιωτών, μακριά από ορδές Ρώσων και Άγγλων τουριστών.
Γιατί να γελάσουμε; Προσωπικά νομίζω ότι εκτός από την ομορφιά της,η Κύπρος παρουσιάζει ενδιαφέρον ιστορικό και πολιτισμικό, πέρα από το ότι οι ντόπιοι μου φαίνονται εξαιρετικά συμπαθητικοί και ευγενικοί.
 

Arkoudou

Member
Μηνύματα
55
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Μπρυζ-Γάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Νορβηγικα Φιορδ - Ν.Υόρκη
Αρχές του 2018 προγραμματίζω ταξιδάκι για Βρυξέλλες, Μπρυζ, Γάνδη!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
μετα απο ενα εντελως αγονο 17 που το φερω βαρεως,λεω το 18 να κανω ενα τουρ στη γαλλια οπου εχω πολλους ανοιχτους λογαριασμους.Το βλεπω με πολλους τροπους,ο ιδανικος να βρω συνταξιδιωτη να μοιραστει οδηγηση και να παμε μεχρι παρισι,νοικιαζουμε διαμερισμα και κανουμε εκδρομες.Το ιδιο μπορει να γινει με τρενα βεβαια..Αν δεν βρω,επειδη θα ειναι πολλες μερες βασικα,θα το κανω μονη μου..
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
μετα απο ενα εντελως αγονο 17 που το φερω βαρεως,λεω το 18 να κανω ενα τουρ στη γαλλια οπου εχω πολλους ανοιχτους λογαριασμους.Το βλεπω με πολλους τροπους,ο ιδανικος να βρω συνταξιδιωτη να μοιραστει οδηγηση και να παμε μεχρι παρισι,νοικιαζουμε διαμερισμα και κανουμε εκδρομες.Το ιδιο μπορει να γινει με τρενα βεβαια..Αν δεν βρω,επειδη θα ειναι πολλες μερες βασικα,θα το κανω μονη μου..
Solo traveling!!!! Λατρεύω :clap:
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
δεν θα ειναι η πρωτη φορα...ελπιζω οχι κι τελευταια...συνηθως κανω ενα μεγαλο μερος μονη και μετα καπου ερχεται καποιος..η και οχι..αν υπαρξει υγεια και σχετικο χρημα,στο μυαλο μου το πλανο ειναι ετοιμο!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
δεν θα ειναι η πρωτη φορα...ελπιζω οχι κι τελευταια...συνηθως κανω ενα μεγαλο μερος μονη και μετα καπου ερχεται καποιος..η και οχι..αν υπαρξει υγεια και σχετικο χρημα,στο μυαλο μου το πλανο ειναι ετοιμο!
Το ξέρω κυρία μου και γι αυτό σε χαίρομαι!!! :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
μετα απο ενα εντελως αγονο 17 που το φερω βαρεως,λεω το 18 να κανω ενα τουρ στη γαλλια οπου εχω πολλους ανοιχτους λογαριασμους.Το βλεπω με πολλους τροπους,ο ιδανικος να βρω συνταξιδιωτη να μοιραστει οδηγηση και να παμε μεχρι παρισι,νοικιαζουμε διαμερισμα και κανουμε εκδρομες.Το ιδιο μπορει να γινει με τρενα βεβαια..Αν δεν βρω,επειδη θα ειναι πολλες μερες βασικα,θα το κανω μονη μου..
Ετοιμάζω ένα τέτοιο τουρ στη Βουργουνδία και θα παίξει και τρένο και λεωφορείο. Οι τιμές των λεωφορείων είναι απίστευτα χαμηλές σε σχέση με το τρένο. Αν άντεχε η παρέα μου θα έβαζα κι αν βραδινό ολονύκτιο μέχρι Μπορντώ, αλλά δεν.... Θα σου πω εντυπώσεις αν θες όταν γυρίσω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.733
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom