2020 Που πάμε.

cacao

Member
Μηνύματα
64
Likes
82
Αν ψαχνετε για γκαντεμοδεινοσαυρο παντως ειμαι σιγουρα εγω!
Κόντεψα να μείνω με ενα δόντι :haha: αλλά κατάφερα μετά απο χρόνια να μαζέψω μίλια στην Aegean με άγριες διαθέσεις για Αουστραλίες και Αλάσκες και τώρα δεν μπορώ να τα αξιοποιήσω...
κ αναρωτιέμαι:
ειπα να σας δωσω λιγη... πιοτητα
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.348
Likes
3.373
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Αν ψαχνετε για γκαντεμοδεινοσαυρο παντως ειμαι σιγουρα εγω!
Κόντεψα να μείνω με ενα δόντι :haha: αλλά κατάφερα μετά απο χρόνια να μαζέψω μίλια στην Aegean με άγριες διαθέσεις για Αουστραλίες και Αλάσκες και τώρα δεν μπορώ να τα αξιοποιήσω...
κ αναρωτιέμαι:
ειπα να σας δωσω λιγη... πιοτητα
Ποιός γνωρίζει ότι ο συνθέτης αυτής της... πιοτητας του Καρρά είναι ο (λατρεμένος μου) Μιχάλης Ρακιντζής? (Ναι ναι ο συνθέτης του "Πουφ" και του Sagapo). Φέτος το Γενάρη άκουσα το Μιχάλη στο Σταυρό του Νότου, και έκλεισε το πρόγραμμά του με το "Ποιά με καταράστηκε" (εξαιρετικός και ο ίδιος και ή μπάντα του). Τα σπάει πάντως το κομμάτι
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Τέλη Ιουλίου αρχές Αυγούστου ήταν να παρακολουθήσω ένα συνέδριο στην Ρώμη.Αλλα μου ήρθε email ότι ακυρώνεται λόγο της κατάστασης..και είναι από τα συνέδρια που δεν ακυρώνονται εύκολα..Οπότε αρχίσω να πιστεύω ότι θα μας πάρει μήνες να ξαναπάμε διακοπές
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Τέλη Δεκέμβρη με τα πρώτα κρούσματα δηλαδή, ε; Το βρήκαμε το γκαντεμόσαυρο λεβέντες...
Μα που να το ξερά δεν θα γράφομουν ποτέ στο forum! Αν ήξερα ότι θα μας προκαλούσα τέτοια ζημιά!.:haha:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μα που να το ξερά δεν θα γράφομουν ποτέ στο forum! Αν ήξερα ότι θα μας προκαλούσα τέτοια ζημιά!.:haha:
Μήπως αν ακυρώσεις την εγγραφή σου και μπεις με άλλο όνομα γυρίσει η κατάσταση; Για Γράψου στο φόρουμ του Τελεται Μπουκουρας...
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Μήπως αν ακυρώσεις την εγγραφή σου και μπεις με άλλο όνομα γυρίσει η κατάσταση; Για Γράψου στο φόρουμ του Τελεται Μπουκουρας...
Το χιούμορ σου πάντως είναι όλα τα λεφτά! Κάθομαι και γελάω μόνος μου :haha:
Πάντως θα την σκεφτώ σοβαρά την πρόταση σου!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Τέλη Ιουλίου αρχές Αυγούστου ήταν να παρακολουθήσω ένα συνέδριο στην Ρώμη.Αλλα μου ήρθε email ότι ακυρώνεται λόγο της κατάστασης..και είναι από τα συνέδρια που δεν ακυρώνονται εύκολα..Οπότε αρχίσω να πιστεύω ότι θα μας πάρει μήνες να ξαναπάμε διακοπές
Ισχύει, στο ίδιο μήκος κύματος αρχές Σεπτέμβρη είχα συνέδριο στο Ρίμινι. Η παράδοση abstracts πήρε παράταση, κάτι που δεν έχει ξανασυμβεί ποτέ και μας ήρθε μήνυμα ότι το επικρατέστερο σενάριο είναι να γίνει ονλάην το συνέδριο. Αν υποπτευθώ ότι θα μείνουμε κλεισμένοι όλη την άνοιξη/καλοκαίρι στα σπίτια μας και θα βγούμε όταν αρχίζει να χειμωνιάζει, ε θα κάνω χαρακίρι.

Σε άλλα νέα, είχα τη Σικελία στα τέλη Απρίλη που ακυρώνεται, ένα Βέλγιο αρχές Ιούνη για το οποίο ανησυχώ πολύ. Ελλάδα 22 Ιουλίου που ακόμη ελπίζω και Ικαρία τέλη Ιουλίου, που επίσης ελπίζω.

Ελπίζω τουλάχιστον μέχρι Οκτώβρη που κανόνισε (κανόνισα να το πω ορθότερα) να έρθει η φαμίλια να με επισκεφτεί να έχει ομαλοποιηθεί η κατάσταση. Είδα κι έπαθα να πείσω τη μάνα μου να μπει σε αεροπλάνο...

υγ. Προτείνω να μετονομαστεί το τόπικ σε "2020-Πού θα πηγαίναμε".
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.475
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
αρχές Ιούνη για το οποίο ανησυχώ πολύ...
Εγω τον Ιούνη και γενικά το καλοκαίρι το έχω ξεγράψει για μετακινήσεις εκτός χώρας. Έχω κλεισμένο ταξίδι και όπως όλα δείχνουν θα είναι το 5ο στη σειρά που θα ακυρωθεί.
Το τελευταίο που θα ξεκινήσει να δουλεύει μετά την όλη κατάσταση είναι οι αεροπορικές μετακινήσεις οι οποίες σίγουρα θα υποστούν μεγάλες αλλαγές, σε προγράμματα πτήσεις προορισμούς κτλ.
Η Ελλάδα και γενικώς ο εγχώριος τουρισμός φαντάζει ιδανική και μόνη λύση ως στιγμής, δεδομένου βέβαια ότι δε θα διαταραχθούν τόσο οι ισορροπίες στα εργασιακά, που κι αυτό θα ναι δύσκολο.
Δε το βλέπω απαισιόδοξα όσο ρεαλιστικά...
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
575
Likes
1.825
Εγω τον Ιούνη και γενικά το καλοκαίρι το έχω ξεγράψει για μετακινήσεις εκτός χώρας. Έχω κλεισμένο ταξίδι και όπως όλα δείχνουν θα είναι το 5ο στη σειρά που θα ακυρωθεί.
Το τελευταίο που θα ξεκινήσει να δουλεύει μετά την όλη κατάσταση είναι οι αεροπορικές μετακινήσεις οι οποίες σίγουρα θα υποστούν μεγάλες αλλαγές, σε προγράμματα πτήσεις προορισμούς κτλ.
Η Ελλάδα και γενικώς ο εγχώριος τουρισμός φαντάζει ιδανική και μόνη λύση ως στιγμής, δεδομένου βέβαια ότι δε θα διαταραχθούν τόσο οι ισορροπίες στα εργασιακά, που κι αυτό θα ναι δύσκολο.
Δε το βλέπω απαισιόδοξα όσο ρεαλιστικά...
Φτύσε τον κόρφο σου!!έχω ταξίδι λεμε 2/6..ελπίζω ακομα
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εγω τον Ιούνη και γενικά το καλοκαίρι το έχω ξεγράψει για μετακινήσεις εκτός χώρας. Έχω κλεισμένο ταξίδι και όπως όλα δείχνουν θα είναι το 5ο στη σειρά που θα ακυρωθεί.
Το τελευταίο που θα ξεκινήσει να δουλεύει μετά την όλη κατάσταση είναι οι αεροπορικές μετακινήσεις οι οποίες σίγουρα θα υποστούν μεγάλες αλλαγές, σε προγράμματα πτήσεις προορισμούς κτλ.
Η Ελλάδα και γενικώς ο εγχώριος τουρισμός φαντάζει ιδανική και μόνη λύση ως στιγμής, δεδομένου βέβαια ότι δε θα διαταραχθούν τόσο οι ισορροπίες στα εργασιακά, που κι αυτό θα ναι δύσκολο.
Δε το βλέπω απαισιόδοξα όσο ρεαλιστικά...
Αν οι αεροπορικές σταματήσουν τις πτήσεις για τόσο καιρό, λογικά θα κηρύξουν πτώχευση. Πριν από αυτές βέβαια, θα έχει κηρύξει ο μισός πλανήτης. Οπότε ή θα είμαστε στο λυκαυγές ενός νέου συστήματος το οποίο δε ξέρω πως θα είναι ή υπεραπαισιοδοξούμε και η κατάσταση δε θα είναι τόσο χάλια. Βέβαια αν κρίνω από τα νούμερα, μάλλον το πρώτο.

Σε κάθε περίπτωση, σίγουρα θα υπάρχουν αναπροσαρμογές στα προγράμματα, αλλά το θεωρώ απίθανο όλο το καλοκαίρι να μην πετάξουν. Υποθέτω πως όποιος πετάει, θα μπαίνει 2 εβδομάδες καραντίνα. Το Βέλγιο το ξεχνάω αλλά την Ελλάδα τον Ιούλιο δε θέλω να τη χάσω με τίποτα, για κάποιους λόγους. Οπότε ελπίζω σε αυτό το σενάριο.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.475
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Φτύσε τον κόρφο σου!!έχω ταξίδι λεμε 2/6..ελπίζω ακομα
Κι εγώ αλλα το έχω ξεγράψει ήδη δυστυχώς...

Σε κάθε περίπτωση, σίγουρα θα υπάρχουν αναπροσαρμογές στα προγράμματα
Αν συνεχιστεί για καιρό όλο αυτό, κάτι που μέχρι τώρα είναι δεδομένο, πέρα από τις αναπροσαρμογές στα προγράμματα, στις πτήσεις και στις παροχές που ήδη υπάρχουν ακομα και από τις μεγαλύτερες αεροπορικές του κόσμου, θα έχουμε σίγουρα και ακυρώσεις προορισμών. Επίσης δεν είναι απίθανο να κυρήξουν πτώχευση πολλές εταιρείες που ασχολούνται με το τουρισμό.

Επίσης γνωρίζω ήδη περιπτώσεις πεντάστερων ξενοδοχείων στην Ελλάδα που δε θα ανοίξουν φέτος.
Θα μας πάρει πολύ καιρό να το ξεπεράσουμε όλο αυτό.
Κι αν μπαινει καραντίνα όποιος πετάει για 15 μέρες, δυστυχώς δε θα πετάνε και πολλοί με τόση ευκολία. Να χρειάζομαι 20 μέρες άδεια για να πάω ένα 4ήμερο; Ουτε καν.

Στην Ελλάδα είναι αλλιώς, υποθέτω αν απεμπλακούμε από αυτό και έχουμε μικρές απώλειες, θα κινηθεί ο εγχώριος τουρισμός προς τις οικονομικές επιλογές. Αλλά αυτά ακόμα είναι πολύ θεωρητικά.
 

kos2111

Member
Μηνύματα
7
Likes
28
Κι εγώ έχω ταξίδι την 5/6, στο εσωτερικό, και δε το βλέπω, να γίνεται... Το εξωτερικό για φέτος είναι πολύ πολύ χλωμό έως απίθανο. Από του χρόνου, και κει με επιφύλαξη... Λίγο η κατάσταση, λίγο τα οικονομικά, θα κρατήσει τον κόσμο πίσω..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom