2020 Που πάμε.

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.919
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Να ρωτήσω κάτι.. Έχει κλείσει κάνεις εισιτήρια για Οκτώβρη και μετά για εξωτερικό;;
Ναι, για 28η προερχόμενα από άλλη ακύρωση, αλλά θεωρό τόσο πιθανό να γίνει το ταξίδι όσο να χιονίσει σε μια ώρα στη Θεσσαλονίκη... Με τα σημερινά δεδομένα και τη ρευστή κατάσταση το θεωρώ ανέφικτο. Μπορεί να σε βρει οποιαδήποτε απαγόρευση όντας σε ταξίδι, κάτι που έιναι μεγάλο ρίσκο.
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Δεν απαντά στην ερώτησή σου βέβαια, αλλά ήθελα να πω ότι συμπάσχω, καθώς σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω vouchers ακυρωμένων πτήσεων για να έρθω Οκτώβριο Ελλάδα από τη Γερμανία που βρίσκομαι. Θα περιμένω λίγο ακόμα, πώς θα είναι οι συνθήκες, αν θα παραταθεί η υποχρέωση της PLF, κλπ. Βρίσκω πολύ οικονομικά εισιτήρια πάντως.
Άσε και κοιτάω κάθε μέρα σχεδόν αεροπορικά, είναι και αυτά τα voucher στην άκρη που λες και σου μιλάνε και σου λένε να τα χρησιμοποιήσεις.

Να πω την αλήθεια Χριστούγεννα θέλω να φύγω αλλά μου φαίνεται τόσο μακρινό και κυρίως αβέβαιο με τα τωρινά δεδομένα
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Να ρωτήσω κάτι.. Έχει κλείσει κάνεις εισιτήρια για Οκτώβρη και μετά για εξωτερικό;;
ναι, για Περου και Ρωσία τον προσεχή Δεκέμβριο. Ελπίζω να καταφέρουμε να πάμε! Το καλό είναι ότι από πλευράς αεροπορικών εταιρειών, υπάρχει ευελιξία!
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Προσωπικά τις αποφάσεις μου θα τις πάρω το Νοέμβριο. Είτε last minute Christmas κάπου Ευρώπη αν τα πράγματα είναι καλά, είτε καλοκαίρι έστω εσωτερικό πχ Ρόδος αν δεν είναι. Ας όψονται τα voucher της Aegean που με δεσμεύουν σε αεροπορικό ταξίδι. Φέτος το καλοκαίρι μετά την ακύρωση του ταξιδιού μου στην Αγία Πετρούπολη, πήγα road trip Λακωνική Μάνη και στο εξοχικό στην Αίγινα. Ακόμα ελπίζω.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
καλα ε φανταστικο τοπικ :haha:
πηγα λευκαδα γιατι παντα εκει θα γυρναω
και αυριο φευγω βερολινο, θα πηγαινα με φιλη αλλα δεν ερχοταν απο ελλαδα, κατι καραντινες ξερετε αυτα τα ωραια και θα παω μονη μου. ειμαι πολυ ενθουσιασμενη νοτ :haha:

εχω και βαρκελωνη τον νοεμβριο γιατι αν εισαι τυχερος ανθρωπος...
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
μολις χτες επιστρεψαμε απο ενα 10ημερο ταξιδι απο την Ιρλανδια (βρισκεται στην πρασινη λιστα). συντομα θα ξεκινησω κ την συγγραφη της ιστοριας μου!
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.639
μολις χτες επιστρεψαμε απο ενα 10ημερο ταξιδι απο την Ιρλανδια (βρισκεται στην πρασινη λιστα). συντομα θα ξεκινησω κ την συγγραφη της ιστοριας μου!
ηταν τιποτα ανοιχτο εκει πανω? οταν κοιταξα να παω τον αυγουστο ηταν κλειστα ολα τα μουσεια, Pub, και χωροι μαζωξης πολλων ανθρωπων... ειχα μιλησει και με φιλο Ιρλανδια και μου ειπε να μην ανεβω λογω των περιορισμων... Και κατεληξα Μαλτα τελικα
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
μολις χτες επιστρεψαμε απο ενα 10ημερο ταξιδι απο την Ιρλανδια (βρισκεται στην πρασινη λιστα). συντομα θα ξεκινησω κ την συγγραφη της ιστοριας μου!
Ευτυχώς πρόλαβες !!!!!!!!!!

ΜΟΝΟ ΕΠΤΑ ΧΩΡΕΣ ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ
Κορωνοϊός: Σε καραντίνα 14 ημερών όσοι επιστρέφουν στην Ιρλανδία από την Ελλάδα
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/kosmos/koronoios-karantina-epistrefoyn-irlandia-ellada
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
ηταν τιποτα ανοιχτο εκει πανω? οταν κοιταξα να παω τον αυγουστο ηταν κλειστα ολα τα μουσεια, Pub, και χωροι μαζωξης πολλων ανθρωπων... ειχα μιλησει και με φιλο Ιρλανδια και μου ειπε να μην ανεβω λογω των περιορισμων... Και κατεληξα Μαλτα τελικα
καποιες παμπ (οπως το διασημο temple bar) ηταν κλειστες κ δεν κυκλοφορουν πολλοι τουριστες ομως ευχαριστηθηκαμε το ταξιδι. απο σημερα ισχυει 14ημερη καραντινα για ταξιδιωτες που φτανουν απο Ελλαδα κ Ιταλια

Ευτυχώς πρόλαβες !!!!!!!!!!

ΜΟΝΟ ΕΠΤΑ ΧΩΡΕΣ ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ
Κορωνοϊός: Σε καραντίνα 14 ημερών όσοι επιστρέφουν στην Ιρλανδία από την Ελλάδα
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/kosmos/koronoios-karantina-epistrefoyn-irlandia-ellada
ναι ευτυχως προλαβαμε! απο σημερα ισχυει για οσους επισκεπτονται την Ιρλανδια
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Πρώτη φορά τέτοια νέκρα στο τόπικ "Πού πάμε"...
Δεν υπάρχει μηδεμία περίπτωση να τα καταφέρω να πάω, αλλά επειδή θέλω κι άλλα ακυρωμένα (από οποιαδήποτε πλευρα) ταξίδια, έκλεισα ένα Βαλένθια-Κανάρια τον Δεκέμβρη να υπάρχει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.565
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom