2021.Που πάμε;

Farmas

Member
Μηνύματα
9
Likes
24
Μολονότι είναι νωρίς για εμένα ακόμα και δεν έχω ολοκληρώσει τα πλάνα μου για το 2020,σκέφτομαι πως έχει φτάσει επιτέλους η ώρα το 2021 να επισκεφθώ το Παρίσι. Επίσης θέλω να ξαναπάω Κεφαλλονιά και να πεταχτώ ως την Ιθάκη.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Λοιπον, επειδη δεν καθησε κι ασχημα η μπιλια με τα μιλια ως τωρα και επειδη ερχονται δυσκολες (μιλιακες) μερες, μενοντας πιστη στην παραδοση να μην επιστρεφω απ ευθειας το καλοκαιρι απο Αγγλια, λεω να κανονισω ενα 3ημερο στοπ οβερ στην Ισλανδια, επιστρεφοντας απο Αγγλια. Ισα ισα Ρευκιαβικ και Golden Circle , γιατι για 2 ατομα οτιδηποτε παραπανω σημαινει οτι θα πρεπει να πουλησω νεφρο για να δουμε λιγο αρκτικο κυκλο. Ναι, οκ, δεν θα τα δουμε ολα.
Και λίγο South Shore χωράει χρονικά με λίγο ζόρι. Κι αξίζει;) (αν σκέφτεσαι για οργανωμένη εκδρομή είναι νορμάλ οι τιμές).
 

8avos

Member
Μηνύματα
653
Likes
6.421
Λίγους μήνες πριν το 2021 και ενώ αντίστοιχα θέματα άνοιγαν χρόνο και πάνω,αυτή τη φορά τίποτα!

Θα μου πείς τίποτα δεν είναι το ίδιο,μπροστά σε μια πρωτοφανή για τον αιώνα κατάσταση,άγνωστη στον χειρισμό της απ τους πάντες.

Εν τούτοις δεν ειναι και κάνα συμβόλαιο σφραγισμένο με βουλοκέρι το να γράφουμε προορισμούς.Ούτε όταν γράφαμε για ταξίδια του 2020 φανταζόμασταν το τι θα προέκυπτε.Επίσης,όσοι ταξιδέψαμε φέτος,είδαμε μια άλλη "όψη" που δεν μπορώ να πω πως δεν μου άρεσε.Να μην συνωστίζεσαι,να μην "τρώς πόρτα" από ταβερνάκια πάνω στο κύμα που είδες ελεύθερη θέση και απλά έκατσες,με κύριο κριτήριο την χρήση μάσκας,ε δεν το θεωρώ και κάτι ακατόρθωτο το να φοριέται!

Εν πάση περιπτώση,ο τουρισμός υφίσταται,με μέτρα προστασίας δε,τα οποία συζητάμε σε άλλο νήμα.

Ας κάνω την αρχή,γράφοντας ότι το 2021 νομίζω είμαι κοντά περισσότερο από ποτέ,να πάω Ισλανδία οδικώς και Γροιλανδία όχι οδικώς :p
 

andpsy

Member
Μηνύματα
272
Likes
657
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Νορβηγία (nordkapp) roadtrip (όνειρο) αλλά μάλλον θα περιοριστώ σε ευρωπαϊκές, κοντινές με φτηνά αεροπορικά, χώρες..
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Ας κάνω την αρχή,γράφοντας ότι το 2021 νομίζω είμαι κοντά περισσότερο από ποτέ,να πάω Ισλανδία οδικώς και Γροιλανδία όχι οδικώς :p
Με τη vespa;;; Ξέρεις, πέρυσι πετύχαμε στο πλοίο γκρουπ Ισπανών "συνεδέλφων" σου, οι οποίοι είχαν φτάσει στο Hirtshals με μία vespa ο καθένας, κι έκαναν το γύρο της Ισλανδίας.
Με το καλό, καλά χιλιόμετρα!
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
917
Likes
8.352
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Η μικρή κόρη περιμένει πως και πως το Παρίσι που της έχω υποσχεθεί για όταν γίνει 15, αυτό το καλοκαίρι.
Εγώ πάλι προσπαθώ να την πείσω ότι θα είναι καλύτερα στην Αγία Πετρούπολη, που χρόνια έχω βάλει στο μάτι.
Να δούμε ποιος θα υπερισχύσει: Αυτή, εγώ ή ο covid 19 ;;;
 

8avos

Member
Μηνύματα
653
Likes
6.421
Με τη vespa;;; Ξέρεις, πέρυσι πετύχαμε στο πλοίο γκρουπ Ισπανών "συνεδέλφων" σου, οι οποίοι είχαν φτάσει στο Hirtshals με μία vespa ο καθένας, κι έκαναν το γύρο της Ισλανδίας.
Με το καλό, καλά χιλιόμετρα!
Φέτος, είχα κανονίσει να πάω αεροπορικώς.Ειδες τι έγινε... Το πλάνο είναι να πάω "βεσπικός"
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Λίγους μήνες πριν το 2021 και ενώ αντίστοιχα θέματα άνοιγαν χρόνο και πάνω,αυτή τη φορά τίποτα!

Θα μου πείς τίποτα δεν είναι το ίδιο,μπροστά σε μια πρωτοφανή για τον αιώνα κατάσταση,άγνωστη στον χειρισμό της απ τους πάντες.

Εν τούτοις δεν ειναι και κάνα συμβόλαιο σφραγισμένο με βουλοκέρι το να γράφουμε προορισμούς.Ούτε όταν γράφαμε για ταξίδια του 2020 φανταζόμασταν το τι θα προέκυπτε.Επίσης,όσοι ταξιδέψαμε φέτος,είδαμε μια άλλη "όψη" που δεν μπορώ να πω πως δεν μου άρεσε.Να μην συνωστίζεσαι,να μην "τρώς πόρτα" από ταβερνάκια πάνω στο κύμα που είδες ελεύθερη θέση και απλά έκατσες,με κύριο κριτήριο την χρήση μάσκας,ε δεν το θεωρώ και κάτι ακατόρθωτο το να φοριέται!

Εν πάση περιπτώση,ο τουρισμός υφίσταται,με μέτρα προστασίας δε,τα οποία συζητάμε σε άλλο νήμα.

Ας κάνω την αρχή,γράφοντας ότι το 2021 νομίζω είμαι κοντά περισσότερο από ποτέ,να πάω Ισλανδία οδικώς και Γροιλανδία όχι οδικώς :p
Έχει ανοίξει ήδη το 2021 που πάμε, οπότε κάνω αυτό και το άλλο συγχώνευση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom