2021.Που πάμε;

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Πάλι μου ακύρωσε την πτήση η easyjet (δε θα πήγαινα ούτως ή άλλως) για Βερολίνο. Έτσι έκανα reschedule για τις 21/10 και πραγματικα ελπιζω μέχρι τότε να μπορούμε να ταξιδεύουμε και να μην βλέπω αυτό το ποστ και κλαίω.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.965
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Πάλι μου ακύρωσε την πτήση η easyjet
Να πω και στα δικά μας; Μακάρι. Εκεί έχουμε φτάσει...
Έχω πτήση με easy για Ιούνιο και δε τρέφω αυταπάτες. Πότε ήταν προγραμματισμένη η δική σου;
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Πάλι μου ακύρωσε την πτήση η easyjet (δε θα πήγαινα ούτως ή άλλως) για Βερολίνο. Έτσι έκανα reschedule για τις 21/10 και πραγματικα ελπιζω μέχρι τότε να μπορούμε να ταξιδεύουμε και να μην βλέπω αυτό το ποστ και κλαίω.
Kαι η Αegean μου ακύρωσε Κωνσταντινούπολη για Μάρτιο (κι εγώ δεν θα πήγαινα,) κράτησα το voucher. Με το προηγούμενο voucher έκλεισα για Λισαβόνα και αναχώρηση από Πόρτο για τον μηνα Σεπτέμβρη.. Είμαι αισιόδοξη..
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Να πω και στα δικά μας; Μακάρι. Εκεί έχουμε φτάσει...
Έχω πτήση με easy για Ιούνιο και δε τρέφω αυταπάτες. Πότε ήταν προγραμματισμένη η δική σου;
Πρωταπριλιά, σα ψέμα ένα πράμα :haha:
Στο reschedule οι πτήσεις ξεκινούσαν από Ιούλιο. Ανάλογα τον προορισμό βέβαια, αλλά πολύ πιθανό να ακυρωθεί. Εμένα πρώτα μου είχε έρθει ειδοποίηση για αλλαγή ώρας (πριν καμια 10αρια μέρες) και σήμερα η ακύρωση. Και την προηγούμενη φορά το ίδιο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Επειδη η easyjet δινει τα χρηματα πισω πολυ γρηγορα, εγω επελεξα μετα απο ενα reschedule και ξανα ακυρωση να τα παρω. Σε 7-8-9 μηνες ποιος ξερει που θα πεταει απο Ελλαδα, γιατι να εχω τα λεφτα δεσμευμενα?
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Επειδη η easyjet δινει τα χρηματα πισω πολυ γρηγορα, εγω επελεξα μετα απο ενα reschedule και ξανα ακυρωση να τα παρω. Σε 7-8-9 μηνες ποιος ξερει που θα πεταει απο Ελλαδα, γιατι να εχω τα λεφτα δεσμευμενα?
Δε διαφωνώ, απλά τα δικά μου ήταν 5 ευρω για δυο άτομα, οπότε προτιμώ να ξανακλείνω μέχρι να κάτσει :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Δε διαφωνώ, απλά τα δικά μου ήταν 5 ευρω για δυο άτομα, οπότε προτιμώ να ξανακλείνω μέχρι να κάτσει :haha:
Τα δικα μου με κατι προσαυξησουλες για τα reschedule ειχαν ξεφυγει, στα 100/ ατομο με επιστροφη.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.965
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Εμένα πρώτα μου είχε έρθει ειδοποίηση για αλλαγή ώρας...
Και στη δική μου περίπτωση συνέβη αυτό, ωστόσο δεν έχουν ακόμα ακυρωθεί.
Το θέμα είναι πότε να τα μεταφέρω αν ακυρωθούν ξανα.
Από Ιούνιο σε Οκτώβριο το πάω και ξαναβλέπω να γίνεται το ίδιο...
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.600
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Χωρίς να έχουμε κλείσει εισιτήρια, ήταν να πάμε Κούβα τον Φεβρουάριο... Ίσως πάμε Μόσχα τον Ιούνιο για έναν γάμο, αν και δεν το βλέπω. Αλλιώς αν μπορούμε να ταξιδέψουμε αργότερα, όπου είναι δυνατόν. Η ελπίδα πεθάνει τελευταία!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Και στη δική μου περίπτωση συνέβη αυτό, ωστόσο δεν έχουν ακόμα ακυρωθεί.
Το θέμα είναι πότε να τα μεταφέρω αν ακυρωθούν ξανα.
Από Ιούνιο σε Οκτώβριο το πάω και ξαναβλέπω να γίνεται το ίδιο...
Αν τα λεφτά είναι πολλά ή έστω καμπόσα, μπορείς να ζητήσεις επιστροφή. Αλλιώς δεν υπάρχει θα επαναλάβεις το pattern, δεν υπάρχει άλλη λύση.

btw Ποιός θέλει το voucher όταν σου δίνεται η επιλογή της επιστροφής χρημάτων; Στη wizz που έχει +20% να το καταλάβω, αλλά αν τα λεφτά είναι τα ίδια, γιατί να το κάνει κανείς;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.965
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
btw Ποιός θέλει το voucher όταν σου δίνεται η επιλογή της επιστροφής χρημάτων; Στη wizz που έχει +20% να το καταλάβω, αλλά αν τα λεφτά είναι τα ίδια, γιατί να το κάνει κανείς;
Όταν είναι λίγα και στο μέτρο του ανεκτού τα χρήματα, το προτιμώ.
Κάπου θα αξιοποιηθεί. Ειδικά στη περίπτωση της Wizz που αναφέρεις, ένας λόγος παραπάνω γιατί σου δίνει και το +20%.

Τώρα για την Easy πιο συγκεκριμένα, αν μου έδινε απλά ένα voucher δε θα με έψηνε και τόσο, όμως η διαφορά είναι ότι σου δίνει την επιλογή αλλαγής ημερομηνίας του δρομολογίου, έως και του ίδιου του δρομολογίου (έχουν συμβεί και τα δύο), οπότε απλά μεταθέτεις το ταξίδι. Έτσι αξίζει, αν και η ανασφάλεια πλέον είναι μεγαλύτερη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom