2022. Που πάμε;

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
δυστυχως η ευτωχως για μια ακομα φορα Αυστρια
προς το παρον εχουμε κλεισει τρεις βδομαδες σε τρια διαφορετικα μερη...απο 13 Αυγουστου ως αρχες Σεπτεμβριου
δυστυχως με μικρα παιδια και οταν εισαι υποχρεωμενος να ταξιδεψεις στις σχολικες διακοπες οι τιμες για αεροπορικα ειναι προς το παρον για εμας απαγορευτικες....

εχουμε και ενα 4μερο τελη μαιου, ισως κανουμε μια καταδρομικη προς Ιταλια....

ψηνομαι να κανω τρελο ταξιδι τελη δεκεμβρη με αρχες Ιανουαριου προς ΦΙνλανδια....αλλα οδικως απο Γερμανια...αν καταφερω να λυσω καποια logistik θεματα ισως κανουμε ενα παλιο ονειρο πραγματικοτητα....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.066
Τελος Απριλη η Φινλανδια ειχε 5 βαθμους και κανονικη διαρκεια.μερας. τον Δεκεμβρη θα εχει -10 και νυχτα. Ζορικη επιλογη με παιδια.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
τα παιδια δεν μασανε...ουτως η αλλως με σωστο ντυσιμο δεν υπαρχει θεμα
εχουν βρεθει στο βουνο και με χαμηλοτερες θερμοκρασιες
ασε που αν τους πεις οτι πας στο χωριο του Αι.Βασιλη και με -20 θα πετανε

το θεμα ειναι με το αμαξι
και οι μερες αδειας
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
τελικα...για το τριημερο τελη Μαιου δεν βρηκα τιποτα Ιταλια και κατληξαμε να κλεισουμε παλι Αυστρια....οχι οτι με χαλαει...αλλα με μικρα παιδια,οι επιλογες περιοριζονται καπως....
ισως μια μερα κατσω και κανω εναν απολογισμο ποσες φορες εχω παει σε αυτη την χωρα...
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
τελικα...για το τριημερο τελη Μαιου δεν βρηκα τιποτα Ιταλια και κατληξαμε να κλεισουμε παλι Αυστρια....οχι οτι με χαλαει...αλλα με μικρα παιδια,οι επιλογες περιοριζονται καπως....
ισως μια μερα κατσω και κανω εναν απολογισμο ποσες φορες εχω παει σε αυτη την χωρα...
Ίσως πρέπει να γράψεις ιστορίες για το τι έκανες στην Αυστρία 😊😊
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια

GTS

Member
Μηνύματα
6.795
Likes
18.475
ως επι το πλειστον τριγυρναω στα βουνα...χειμωνα - καλοκαιρι
Βιεννη για παραδειγμα δεν εχω παει ποτε
Ρωτάω σε άσχετο θέμα ξέρω, αλλά τι θα είχες να προτείνεις να κάνουμε με τον μικρό γύρω από το Γκρατς Ιούλιο; Θα είμαστε εκεί για το γκραν πρι της φ1 και θα μένουμε Γκρατς. Ντάνκε!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Ρωτάω σε άσχετο θέμα ξέρω, αλλά τι θα είχες να προτείνεις να κάνουμε με τον μικρό γύρω από το Γκρατς Ιούλιο; Θα είμαστε εκεί για το γκραν πρι της φ1 και θα μένουμε Γκρατς. Ντάνκε!
στα γρηγορα εκτος απο το Märchenbahn και το steirerpark δεν μου ρχεται κατι αλλο....

εξαρταται και απο την ηλικια κλπ
 
  • Like
Reactions: GTS

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.562
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Προς το παρόν το πρόγραμμα φέτος είχε Βαλκάνια (Σερβία, Ρουμανία, Κροατία, Σλοβενία, Μαυροβούνιο, Βοσνία και Ερζεγοβίνη, Αλβανια) και ακολουθεί μια καλή Βραζιλία με αρκετές επαρχιες εκτός των συνηθισμένων δρομολογίων (από Santarem ως Joao Pessoa).

Aν είμαστε καλά, το Σεπτέμβριο θα υπάρξει και κάτι προς Ασία, αλλά επιφυλασσομαι, μη γράφουμε και πολλά.

Τα επαγγελματικά δεν τα υπολογίζω.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.130
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καμια ιδεα για 20 Αυγούστου με 12 Σεπτεμβρίου πάνω κάτω ψαχνω,22-23 μερες βγαινει... Σκεφτομουν Ουζμπεκιστάν 2 εβδομάδες και μια βδομαδα Τατζικισταν μεχρι seven lakes(οχι pamir highway αλλη φορα).. Θα εχει ζέστη Ουζμπεκιστάν αλλα γενικά μαθαίνω τελος Αυγούστου ειναι υποφερτα εντάξει οχι όπως Ιούλιο αρχές Αυγούστου.. Ως τωρα καναμε την πρώτη επαφή μας με Μεξικό 16-17 μέρες και λιγο Ζαγκρεμπ-Λιουμπλιανα..
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πρώτο ταξίδι της χρονιάς Ιρλανδία 5 μέρες τον Ιούνιο μέσω Ιταλίας και με ενδεχόμενο παράτασης κατά μία μέρα στο Μιλάνο αν χάσουμε την πτήση επιστροφής προς Αθήνα, μιας και οι συνταξιδιώτες που έκλεισαν τα εισιτήρια πρώτοι αποφάσισαν να επιστρέψουμε με δύο ξεχωριστές κρατήσεις και αναμονή μόλις 1,5 ώρα στο Μαλπένσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.964
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom