2022. Που πάμε;

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εκμεταλλευτήκαμε το 50% της AEGEAN + το δωρεάν εισιτήριο της Premium VISA και κλείσαμε για Εδιμβούργο / Highlands τον Νοέμβριο.

Το πήγαινε με Business παρακαλώ πρώτη φορά και για την εμπειρία και για την διατήρηση της βαθμίδας με την βοήθεια των παραπάνω.

@paefstra Thank you now 😁

Αύγουστος: Κύθηρα
 
Last edited:

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Έκλεισα και εγώ ένα 6ημερο Κάιρο με την προσφορά και βαριά καρδιά. Ήθελα Βηρυτό αλλά οι φίλοι μου έπαθαν εγκεφαλικά μετά από ένα γρήγορο γκουγκλαρισμα σχετικά με το που βρίσκεται ο Λίβανος. Τετάρτη προσπάθεια με δύο ακυρωμενα και νομίζω ότι αυτή η χώρα δεν ειναι πλέον για μένα.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Καήκαμε με την Αegean

Ιούνιο: Μπολόνια - Φλωρεντία
Σεπτέμβριο = Κατάνια - Ταορμίνα
Οκτώβριο: Παρίσι
Δεκέμβριο: Μαδρίτη

Ξέφυγα πολύ φέτος κι εχω αγχωθεί..
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Ιούνιο: Βαρκελώνη - Ανδόρα - Πόρτο και μετά Αθήνα
Ιούλιο: Σεράγιεβο
Αυγουστό: Σαντορίνη, Ιωαννινα, Αθήνα
Σεπτέμβρης: Κολωνία
Οκτώβριος: Μαυριστανία - Μαρόκο
Νοέμβρης: Αργεντινή - Ουρουγουάη
Δεκέμβρης: Δουβλίνο, Βίεννη, Βερολίνκο

Και κάπου θα μπει ένα 4ημερο Λισαβόνα.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Ιούλιο: Ισπανία (κλεισμένο)
Φθινόπωρο: Για κανένα δυο μήνες ίσως και παραπάνω, Ασία, αν μαζέψω αρκετά λεφτά! Δυσκολη αποστολή αλλά ελπίζω να τα καταφέρω! Ταΐλανδη, Βιετνάμ, Καμπότζη, Ινδία προσανατολίζομαι αλλά μόνο σε ένα απ'τα τέσσερα σκέφτομαι. Αν και όταν μαζέψω τα λεφτά θα το σκεφτώ καλύτερα. Σκέφτομαι να μην κάνω καμιά εκδρομή να κάτσω όλο τον καιρό σε μια πόλη άντε 2 το πολύ, φανταστικό εεεε;
 
D

Delmem38110

Guest
Και καλό μήνα και καλό καλοκαίρι.
Ιούνιο Κωνσταντινούπολη όπως σχεδόν κάθε μήνα.
Ιούλιο Αθήνα Αγγλία Κολομβία
Αύγουστο Βραζιλία Περού ΗΠΑ Πορτογαλία
Σεπτέμβριο Οκτώβριο Νοέμβριο όλο και κάτι θα κάτσει.
Δεκέμβριο Ισπανία Νότιο Αφρική
όλα τα ταξίδια κλεισμένα.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Τα έχω ξαναγράψει τα σχέδιά μου σε προηγούμενο post, αλλά τώρα έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο:

-10 ημέρες Ιούνιο (επίκειται άμεση αναχώρηση χεχε) Ρώμη-Νάπολη-Σορρέντο-Κάπρι κ επιστροφή από Νάπολη.

-9 ημέρες Ιούλιο μοιρασμένες σε 4 ημέρες Ίο (σταθερή αξία) και - άμεση σχεδόν -αναχώρηση για Βενετία 5 ημέρες για τη Festa del Redentore FESTA DEL REDENTORE 2022 - July, 16-17, 2022, Venice (κ επειδή έχω πάθει στερητικό Βενετίας!!)

-Τέλη Ιούλη με μέσα Αυγούστου (περίπου 3 βδομάδες) ακολουθεί η ταξιδάρα σε Ανδαλουσία (επιτέλους!!) με ολίγον από Μαδρίτη (έχω ξαναπάει). Θα επισκεφθώ Σεβίλλη, Κόρδοβα, Γρανάδα, Μάλαγα, Μαρμπέγια και Ρόντα, (ίσως κάνω και καμιά αυθημερόν σε Cadiz), αν και δεν έχω καταλήξει ακόμα με ποια σειρά.. Πάντως το πήγαινε-έλα θα γίνει από Μαδρίτη, ένεκα "γαλατάδικων" (που λέει κ η αγαπητή @paefstra) ωρών της Aegean από/προς Μάλαγα :haha: Ελπίζω να τη παλέψω με τη ζέστη

Για αργότερα δε ξέρω ακόμα, πολύ θα ήθελα ένα χριστουγεννιάτικο ταξίδι αλλά δε το βλέπω γιατί 1) προβλέπω δύσκολο χειμώνα από πολλές απόψεις 2) θα έχω μείνει ταπί από το καλοκαίρι :haha:

Υ.Γ. Φυσικά εντός του 2022 (Μάρτιος) προηγήθηκε και μια Λισαβώνα..
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.909
@taxidiara γυρω γυρω σε εχω αλλα δεν σε πετυχαινω. 2 φορες Βενετια μια Ιουλη και μια Αυγουστο, αλλα δεν συμπιπτουμε.
Συμπληρωματικα, Ιουλη λιγη Σλοβενια και Β Ελλαδα και Πορτογαλια.
Αυγουστο Κροατια και μαλλον θα γινουν κονφετι κατι εισιτηρια για Στοκχολμη. Η το αναποδο. Η θα γινει μεταφορα για τελος Αυγουστου η Στοκχολμη .
 
Last edited:

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το 2022 ξεκίνησα αποφασισμένη να αναπληρώσω τα κενά του Covid και να κάνω τουλάχιστον τα ακυρωμένα ταξίδια του 2020 (το 2021 πέραν των επαγγελματικών δεν αποτόλμησα κάτι άλλο).
Δε σας κρύβω ότι, παρόλο που ήδη έγιναν δύο ταξιδάκια με επιτυχία, ακόμα όποτε κανονίζω και μέχρι να πάω ταξίδι, έχω ένα φόβο μήπως κάτι στραβώσει.
Παρόλα αυτά (ήχος σάλπιγγας):
- Μάρτιο πολυήμερο Βιέννη
- Πάσχα στη Μάλτα
- Ιούνιο ένα σκ Αγκίστρι
- Αύγουστο Ισλανδία
- Σεπτέμβριο παίζει επαγγελματικά μία Γρανάδα
- Οκτώβριο Όσλο με προσφορά Aegean.

Οικονομικό ξετίναγμα, ειδικά η Ισλανδία, αλλά μετά από δύο χρόνια, μας αξίζουν ταξιδάρες!
 

depo

Member
Μηνύματα
67
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βερόνα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Μετά τον Απρίλιο που πήγα Κροατία και Σλοβενία συνεχίζω τον Ιούνιο με Βουλγαρία. Ιούλιο θα πάω Σάμο, Ικαρία, Φούρνους και Πάτμο. Σεπτέβριο Ποτίδαια στο εξοχικό, Οκτώβριο Βιέννη, Νοέμβριο Κωνσταντινούπολη και τέλος για φέτος.
 

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Το 2022 ξεκίνησε όμορφα με απρόοπτο ταξιδι τον Φεβρουάριο στη Χαϊδελβέργη και ολίγη Φρανκφούρτη. Μέσα σε 2 μερες έκλεισαν τα 3 επόμενα:Wroclaw αρχες Ιουνίου, Μάλτα τέλη Ιουνίου και ένα Ντουμπρόβνικ μέσα Ιουλίου κατόπιν απαίτησης της παρέας. Ελπίζω να μην έχουμε ακυρώσεις (αν και συνηθίσαμε τα 2 τελευταία χρόνια...)
Καλησπέρα!Να ρωτήσω επειδή μου έβγαλε το μήνυμα σας στην αναζητηση για Wrocław,πόσες ημέρες θα μείνετε;Έχω κλείσει για το τριήμερο του Αγίου πνεύματος και έχω βρει και τα αξιοθέατα στην πόλη αλλά μου φαίνεται μικρή και θα την γυρίσουμε εύκολα νομίζω.Έχετε κλείσει κάπου εκτός;Κάθε πληροφορία θα μου φανει χρήσιμη γιατί δεν έχουν γραφτεί πολλά.
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
262
Likes
4.410
Καλησπέρα!Να ρωτήσω επειδή μου έβγαλε το μήνυμα σας στην αναζητηση για Wrocław,πόσες ημέρες θα μείνετε;Έχω κλείσει για το τριήμερο του Αγίου πνεύματος και έχω βρει και τα αξιοθέατα στην πόλη αλλά μου φαίνεται μικρή και θα την γυρίσουμε εύκολα νομίζω.Έχετε κλείσει κάπου εκτός;Κάθε πληροφορία θα μου φανει χρήσιμη γιατί δεν έχουν γραφτεί πολλά.
Καλησπέρα Magda pap ,κι εμεις Αγιου Πνεύματος θα παμε .Εχω κλείσει ξενοδοχείο στο ιστορικό κέντρο γιατι φτάνουμε αργά και θελαμε 24ωρη ρεσεψιόν. Αξιοθέατα λόγω φόρτου εργασίας δεν έχω ξεκινήσει να κοιτάω ακομα..εσείς από το αεροδρόμιο θα πατε στην πόλη με το λεωφορείο; Κάπου είδα ότι έχει νυχτερινά δρομολογια, ισχύει;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom