2022. Που πάμε;

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Εργαλειο υπολογισμου Προσωπικου Πληθωρισμου ανα χωρα απο την Ευρωπαικη Κεντρικη Τραπεζα. Επιλεγεις χωρα και περνας τα εξοδα σου. Ετσι υπολογιζεις ευκολα και γρηγορα ποσα λεφτα θα γινονταν ταξιδια αλλα γινονται καπνος το 2022, αλλα και τι πληθωρισμος παιζει σε καθε χωρα που επισκεπτομαστε για να μην εχουμε εκπληξεις τυπου "πως ακριβυνε ετσι"
4. Personal inflation calculator
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Ερχεται τσουναμι απεργιων.
Εκλεισα επειγοντως ο,τι βρηκα Aegean με μιλια και πανε για πεταμα τα εισιτηρια της Ραιαν για να μη χαθουν και οι διακοπες.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Όταν κλείνεις με μίλια και ακυρωθεί η πτήση τι ισχύει ? Εννοώ σου επιστρέφει πίσω τα μίλια ?
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Ερχεται τσουναμι απεργιων.
Εκλεισα επειγοντως ο,τι βρηκα Aegean με μιλια και πανε για πεταμα τα εισιτηρια της Ραιαν για να μη χαθουν και οι διακοπες.
Να σε ρωτήσω να μου πεις μια γνώμη.. Και αντε φτάσαμε στον προορισμό μας.. Λες υπάρχει πιθανότητα λόγω απεργίας να μην μπορούμε να επιστρέψουμε;;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Να σε ρωτήσω να μου πεις μια γνώμη.. Και αντε φτάσαμε στον προορισμό μας.. Λες υπάρχει πιθανότητα λόγω απεργίας να μην μπορούμε να επιστρέψουμε;;
Απεργια κανουν συγκεκριμενες εταιρειες. Δεν ξερω. Αυτο που υποψιαζομαι ειναι οτι η ζητηση θα αυξηθει για οσες δεν απεργουν, με ο,τι αυτο συνεπαγεται.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Ότι ισχύει σε κάθε απεργία....(Δεν βρίσκουν λέει προσωπικό οι αεροπορικές.....μήπως δεν τους πληρώνουν όπως θα έπρεπε και δεν πάει κανεις πλέον ή μας δουλεύεις κανονικά.....γιατί απλά βολεύτηκαν και πετάνε με το minimum προσωπικό που επιτρέπουν οι κανονισμοί ....)
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.618
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Πριν το πατήσει ο Πούτ-ης ! το πάτησα εγώ μετά το 2004 επιστροφή στην Καλοκαιρινή Ανατολική ακτή των Η.Π.Α ! 28 Ιουλίου μέσω Βιέννης για Washington και 14 ημέρες έως τις 6 Αυγούστου αλητεία με αυτοκίνητο από Norfolk , Delaware , Atlantic City , ολίγη από Pennsylavnia και Hamptons :xalara:για την άφιξη στο Μεγάλο μήλο που τόσο μας έχει λείψει ... Fingers crossed as countdown begins !
...... ήγγικεν η ώρα ! και για να είμαι και διδακτικός ήγγικεν η ώρα - Βικιλεξικό
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Πρωτη φορά φέτος δεν εχω κανονίσει εδω και μηνες τις καλοκαιρινές μου διακοπές και φθινοπωρινες εξορμήσεις, φταινε φυσικά και διάφορες προσωπικές αναποδιές... :rolleyes-80:
Τελικά χθες αποφάσισα για τελος Αυγουστου να στήσω το υφασμάτινο μωβ σπιτάκι μου στο καμπινγκ στην Σέριφο!
Ειμαι πολυ ενθουσιασμένη γιατί απο Κυκλάδες έχω πάει μονο στην Ναξο 15 μέρες πριν 5 χρόνια! Εχω ξεκινήσει ήδη διάβασμα και ψάξιμο, συνδυασμούς, τριτοβάθμιες εξισώσεις και τέτοια... :haha:
Αντε να δούμε...
 
Last edited:

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Πρωτη φορά φέτος δεν εχω κανονίσει εδω και μηνες τις καλοκαιρινές μου διακοπές και φθινοπωρινες εξορμήσεις, φταινε φυσικά και διάφορες προσωπικές αναποδιές... :rolleyes-80:
Τελικά χθες αποφάσισα για τελος Αυγουστου να στήσω το υφασμάτινο μωβ σπιτάκι μου στο καμπινγκ στην Σέριφο!
Ειμαι πολυ ενθουσιασμένη γιατί απο Κυκλάδες έχω πάει μονο στην Ναξο 15 μέρες πριν 5 χρόνια! Εχω ξεκινήσει ήδη διάβασμα και ψάξιμο, συνδιασμούς, τριτοβάθμιες εξισώσεις και τέτοια... :haha:
Αντε να δούμε...
Πολύ καλή επιλογή για camping και καλή περίοδος, γιατί θα έχει σπάσει κάπως ο κόσμος. Ωραίες παραλίες, όμορφη Χώρα & κατά τα λοιπά έχει αρκετές επιλογές ώστε να μην βαρεθείς αλλά όχι τόσες ώστε να χρειαστεί να τρέχεις ώστε να τα δεις όλα. Νομίζω υπάρχει θέμα που είναι μαζεμένα όλα όσα πρέπει να ξέρεις.
Tα τελευταία 10+ χρόνια δεν έχω σημειώσει απουσία στο νησί καμιά χρονιά, οπότε είναι ένα από τα αγαπημένα μου Κυκλαδονήσια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom