2023. Που πάμε;

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.309
Likes
8.242
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Κλειστηκε για μεσα Δεκεμβρη ενα 5ημερο ταξιδακι για Κατοβιτσε(1) Κρακοβια (3).
Παρεμπιπτοντως εχω παθει σοκ με το ποσο οικονομικα ξενοδοχεια βρισκω. Hilton και Marriot με 60 - 80€ ;;;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.189
Likes
20.570
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Κλειστηκε για μεσα Δεκεμβρη ενα 5ημερο ταξιδακι για Κατοβιτσε(1) Κρακοβια (3).
Παρεμπιπτοντως εχω παθει σοκ με το ποσο οικονομικα ξενοδοχεια βρισκω. Hilton και Marriot με 60 - 80€ ;;;
Εγώ πάλι για Βελιγράδι στο κέντρο με τίποτα δεν μπορούσα να βρώ κάτω απο 70€/βραδιά για Οκτώβριο. Καμία σχέση με τις τιμές που κοιτούσα παλιότερα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.361
Κλειστηκε για μεσα Δεκεμβρη ενα 5ημερο ταξιδακι για Κατοβιτσε(1) Κρακοβια (3).
Παρεμπιπτοντως εχω παθει σοκ με το ποσο οικονομικα ξενοδοχεια βρισκω. Hilton και Marriot με 60 - 80€ ;;;
Για την Πολωνια που ξεραμε ειναι ακριβα. Μιλαμε τζαμπα μεναμε.
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
154
Likes
657
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική!
Πρώτο υπερατλαντικό αρχές Νοέμβρη σε Σιγκαπούρη - Φιλιππίνες και βλέπουμε... !! Για που θα πετούσατε αρχές Δεκεμβρίου μετά απο Φιλιππίνες κάπου στην Ασία?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Για την Πολωνια που ξεραμε ειναι ακριβα. Μιλαμε τζαμπα μεναμε.
Εμενες τζαμπα στο Hilton; Ποτε; Μια χαρα επιλογες εχει με 30€-35€ εχει αν θες. Ας μην ειμαστε υπερβολικοι.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Πρώτο υπερατλαντικό αρχές Νοέμβρη σε Σιγκαπούρη - Φιλιππίνες και βλέπουμε... !! Για που θα πετούσατε αρχές Δεκεμβρίου μετά απο Φιλιππίνες κάπου στην Ασία?
Αν εχεις πολλες μερες Βιετναμ. Αν οχι, Καμποτζη. Αλλες επιλογες Βιρμανια ή Σρι Λανκα.
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
154
Likes
657
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική!
Αν εχεις πολλες μερες Βιετναμ. Αν οχι, Καμποτζη. Αλλες επιλογες Βιρμανια ή Σρι Λανκα.
Ναι μέρες υπάρχουν γενικά ! one way ticket κλείστηκε!
Βόρειο η Νότιο κομμάτι εκείνη την περίοδο?
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Ναι μέρες υπάρχουν γενικά ! one way ticket κλείστηκε!
Βόρειο η Νότιο κομμάτι εκείνη την περίοδο?
Το βορειο κ το νοτιο θα ειναι μια χαρα. Στο κεντρικο πιθανα να υπαρχει θεμα αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα το αφηνα απ εξω. Hue, Hoi An και περιξ ειναι απ τα αγαπημενα μου. Αν εχεις μερες οπωσδηποτε να βαλεις και Ανγκορ στο προγραμμα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.764
Πρώτο υπερατλαντικό αρχές Νοέμβρη σε Σιγκαπούρη - Φιλιππίνες και βλέπουμε... !! Για που θα πετούσατε αρχές Δεκεμβρίου μετά απο Φιλιππίνες κάπου στην Ασία?
Οπουδήποτε στην Ινδοκίνα.
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
154
Likes
657
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική!
Το βορειο κ το νοτιο θα ειναι μια χαρα. Στο κεντρικο πιθανα να υπαρχει θεμα αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα το αφηνα απ εξω. Hue, Hoi An και περιξ ειναι απ τα αγαπημενα μου. Αν εχεις μερες οπωσδηποτε να βαλεις και Ανγκορ στο προγραμμα.
Εξαιρετικά!
Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις !
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.478
Likes
5.444
Ακύρωσα Σουηδική Αραβία για τις γιορτές γιατί οι αλλαγές της γουιζ με εκνεύρισαν και περιόρισαν το χρόνο μου. με ενδιάφερε πιο πολύ από όλα η Αλουλα οπού θα μπει συνδυαστικά (ξανά) με Πέτρα μάλλον στις επόμενες. Είναι μονό 300 περίπου χιλιομετρά από Πέτρα. Από Ριαντ κάπου 1200 αν δεν κάνω λάθος.
Το ρίχνω και σαν ιδέα σε όσους θέλουν να δουν ταυτόχρονα και τις δυο πόλεις. ΕΙναι εφικτό και πανεύκολο με αυτοκίνητο ναυλωμένο στη Ιορδανία, ελπίζω μονό να αφήνουν έξοδο από τη χωρά.
Επίσης η Ιορδανία από προσωπική μου εμπειρία δεν χρειάζεται διεθνές δίπλωμα οδήγησης, το ευρωπαίο είναι οκ.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.417
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom