2023. Που πάμε;

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.763
Η Ιορδανια σωστά, δεν απαιτεί διεθνές δίπλωμα, η ΣΑ όμως ναι (τουλάχιστον το 2021). Να το ρωτήσετε εάν θα υπάρξει πρόβλημα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πρώτο υπερατλαντικό αρχές Νοέμβρη σε Σιγκαπούρη - Φιλιππίνες και βλέπουμε... !! Για που θα πετούσατε αρχές Δεκεμβρίου μετά απο Φιλιππίνες κάπου στην Ασία?
Ιαπωνία ή Νότια Κορέα. Είναι εποχή που πέφτουν τα φύλλα στα δέντρα, τα αξιοθέατα στο Kyoto είναι όλα στα καλύτερά τους, αλλά και στην υπόλοιπη περιοχή είναι καλά.
Ινδοκίνα ναι, είναι και φτηνά, αλλά καλύτερα ένα μήνα πιο μετά. 15 Δεκεμβρίου στο Hoi An έχω τύχει σε πλημμύρες με νερό πάνω από το γόνατο. Δεν έχουν υποδομές αυτές οι χώρες, αν σου τύχει η στραβή με τους μουσώνες θα σου χαλάσει όλο το ταξίδι.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.478
Likes
5.441
Η Ιορδανια σωστά, δεν απαιτεί διεθνές δίπλωμα, η ΣΑ όμως ναι (τουλάχιστον το 2021). Να το ρωτήσετε εάν θα υπάρξει πρόβλημα.
Δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα γιατί το δίπλωμα είναι για την ενοικίαση. Ας ελπίσουμε πως όχι. Ασε που για μερικές ώρες επίσκεψη στην χώρα θέλουν και βίζα που είναι τσουχτερή.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Δεν το πηγαινα στο όνομα, αλλά στη κατάσταση φέτος εκεί...
Ωχ, τωρα διαβασα. Δεν ημουν ενημερος. Ακυρη η προταση για Βιρμανια/Μιανμαρ λοιπον!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.723
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Update:
Βάζω κι εγώ για να μην ξεχαστώ:
Ιανουαριος: 14 μέρες Ιταλία
Φεβρουάριος: 2 μέρες Ρουμανία
Μάρτιος: 11 μέρες Αργεντινή (βόρεια)
Απρίλιος: 6 μέρες Μπαχάμες και Μαϊάμι
Μάιος: 11 μέρες νότια Γαλλία
Ιούνιος: 16 μέρες Κυκλάδες, Στερεά Ελλάδα και Ήπειρος
Σεπτέμβριος: Ένα ΠΣΚ Μύκονο κι ένα ΣΚΔ Χαλκιδική (μας παραχωρήθηκαν σπίτια και στα δύο)

Τα επαγγελματικά δεν τα μετράω.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Update:
Βάζω κι εγώ για να μην ξεχαστώ:
Ιανουαριος: 14 μέρες Ιταλία
Φεβρουάριος: 2 μέρες Ρουμανία
Μάρτιος: 11 μέρες Αργεντινή (βόρεια)
Απρίλιος: 6 μέρες Μπαχάμες και Μαϊάμι
Μάιος: 11 μέρες νότια Γαλλία
Ιούνιος: 16 μέρες Κυκλάδες, Στερεά Ελλάδα και Ήπειρος
Σεπτέμβριος: Ένα ΠΣΚ Μύκονο κι ένα ΣΚΔ Χαλκιδική (μας παραχωρήθηκαν σπίτια και στα δύο)

Τα επαγγελματικά δεν τα μετράω.
Ολιγοημερα ταξιδια βλεπω φετος; Πως κ ετσι;
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
266
Likes
654
  • 26 Δεκεμβρίου 2022 - 1η Γενάρη 2023 (ε πιάνεται!): Η Πρωτοχρονιά μας βρήκε στο Παρίσι :heart:
  • 25-27 Φεβρουαρίου 2023: Λαγκάδια Αρκαδίας (χωριουδάκι μου) και πέριξ (Δημητσάνα, Βυτίνα, Στεμνίτσα, Καρύταινα). Να τονίσω πόσο ωραίο καρναβάλι έχουμε στα Λαγκάδια! Αξίζει η επίσκεψη το ΣΚ των Αποκριών!
  • 13-17 Απριλίου 2023: 4ήμερο Πάσχα στη Μάνη και στη Μονεμβασιά! 3 διανυκτερέυσεις Αρεόπολη και 1 Μονεμβασιά. Φανταστικά μέρη για Πάσχα!
  • 23-25 Ιουνίου 2023: 3ήμερο Καλαμάτα (σχεδόν κάθε καλοκαίρι πάω, καθώς έχουν σπίτια οι φίλες μου)
  • 22-23 Ιουλίου 2023: Μετά από απόφαση τελευταίας στιγμής, 1 βράδυ ελεύθερο κάμπινγκ στον Λημνιώνα της Εύβοιας. Φανταστικά!
  • 6-16 Αυγούστου 2023: 10 μέρες roadtrip Πολωνία! 10 μέρες, 7 πόλεις!
Και τώρα ετοιμάζομαι για 29 Σεπτέμβρη-2 Οκτώβρη 3 βράδια Μόναχο για να βιώσω επιτέλους το Oktoberfest!

Επίσης, έχουμε ήδη κλεισμένο 4ήμερο Γιάννενα-Μετέωρα για τα Χριστούγεννα!

Και ναι... για τα δεδομένα μου ήταν μια χρονιά χωρίς πολλά ταξίδια :p! Πάμε για πιο δυνατό 2024!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.716
Likes
7.795
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.378
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom