2023. Που πάμε;

paefstra

Member
Μηνύματα
12.931
Likes
40.772
Eχετε προσεξει μια τρομακτικη ανοδο στις τιμες των ξενοδοχειων στη Δυτικη/Βορεια Ευρωπη το 2023 η ειναι η ιδεα μου; Λεμε οτι κλεινω 6-8 μηνες πιο πριν και παλι εχω γονατισει στο ψαξιμο.
 
Last edited:

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Eχετε προσεξει μια τροακτικη ανοδο στις τιμες των ξενοδοχειων στη Δυτικη/Βορεια Ευρωπη το 2023 η ειναι η ιδεα μου; Λεμε οτι κλεινω 6-8 μηνες πιο πριν και παλι εχω γονατισει στο ψαξιμο.
Και οχι μονο στα ξενοδοχεια... και στα rent a car και στα αεροπορικα βεβαιως. Και μιλαω για off season περιοδους
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.931
Likes
40.772
Και οχι μονο στα ξενοδοχεια... και στα rent a car και στα αεροπορικα βεβαιως. Και μιλαω για off season περιοδους
Σκεψου εγω που κλεινω μονο σε σχολικες διακοπες που πετανε ολοι οσοι εχουν παιδια.
Βρηκα ακρη αλλα πραγματικα δεν υπαρχει αυτο που βλεπω.
Στα αεροπορικα ακομη παιζουν καλες προσφορες ολο το καλοκαιρι, τεινω να πω οτι δεν ειναι πλεον αυτο το ζητημα.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μόλις έκλεισα 5ημερο ταξίδι για Σαντορίνη για μέσα Ιουλίου με ryannair. Το εισιτήριο το εύρισκα σταθερά στα 35ευρώ (70 πήγαινε έλα το άτομο). Μπήκα σήμερα και αρχίζουν να ανεβαίνουν. Έκλεισα σχεδόν στα 80 το άτομο χωρίς έξτρα. Φτηνά δεν το λες αν σκεφτείς ότι θα πάω με 150 aegean Όσλο τον Αύγουστο αλλά και η volotea είχε πάνω από 40ευρώ. Έχω χρόνια να ταξιδέψω αεροπορικώς εσωτερικό αλλά και το πλοίο δεν παλεύεται. Άσε που θα στοίχιζε το ίδιο πάνω κάτω.
Υ.Γ Θα πάμε μόνο το ζευγάρι. Γιορτάζουμε 20 χρόνια γάμου.
 
Last edited:
Μηνύματα
410
Likes
1.351
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Ειναι πολυ παραγοντες και σιγουρα τους λογους τους εχετε χιλιοακουσει.Λιγο η γενικη η ακριβεια σε ολα ρευμα ,αγαθα ,λειτουργικα εξοδα κλπ,,ο πολεμος ,η κλεισουρα 2 χρονια με τον κοβιντ ο κοσμος εχει επιστρεψει το διπλασιο στα ταξιδια ,προσφορα και ζητηση αυξηση αξιας.
Μπορει να μην συμφωνειται ολοι και να μην αρεσει αυτο που θα πω ομως ειναι η αληθεια ,τωρα που εχει μπει και το ινσταγκραμ στο παιχνιδι δεκαδες προορισμοι εχουν μπει στο παιχνιδι και ατομα που ουτε καν ταξιδευαν πριν παν σε εναλλακτικους -ξαγμενους προορισμους ,(δεν μιλαω μονο για Σαντορινη,Παρισια
κλπ),πηγαινοντας λογω μοδας επειδη ταξιδευουν ολοι για,τα post και επειδη πηγε η ταδε infuencer και οχι επειδη πραγματιξα αγαπαν τα ταξιδια κατα βαθος,με αποτελεσμα η Αναφη που ειναι πανεμορφη κιολας να εχει τιμες Μυκονου.
Παλια για να φας στην καλη ταβερνα του νησιου ηθελε ψαξιμο και να ρωτησεις,τωρα μπαινεις στο trioadvisor και τσουπ.Οι επιχειρηματιες λογικο να ανεβασουν τιμες.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
οχι επειδη πραγματιξα αγαπαν τα ταξιδια κατα βαθος
Είναι οι γνωστοί άγνωστοι που πάνε ταξίδια μόνο για να κάνουν επεισόδια; Οι πρόεδροι των ομάδων δεν μπορούν να τους βρουν και να τους απομονωσουν; Έχει ευθύνες και η πολιτεία!
 
Μηνύματα
410
Likes
1.351
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Είναι οι γνωστοί άγνωστοι που πάνε ταξίδια μόνο για να κάνουν επεισόδια; Οι πρόεδροι των ομάδων δεν μπορούν να τους βρουν και να τους απομονωσουν; Έχει ευθύνες και η πολιτεία!
Εχω χιουμορ για αυτο κανω like,δεν χρειαζεται να τους αφορισουμε κιολας :p Απλα νομιζω καταλαβαινεις πως το εννοω,οσο να ναι καποιοι προορισμοι γινονται πιο γνωστοι με τα κοινωνικα δικτυα και με την προβολη αυτο εχει ανεβασει τον κοσμο που θελει να παει οποτε και αυξηση τιμων.δεν νομιζω οτι δεν πιστευεις οτι υπαρχουν και ατομα που πανε πχ σε μερη απλα για να δειξουν οτι πηγαν και καλως κανουν σεν κρινω κανεναν απλα λεω για τα σοσιαλ και τα ταξιδια .
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.931
Likes
40.772
Εχω χιουμορ για αυτο κανω like,δεν χρειαζεται να τους αφορισουμε κιολας :p Απλα νομιζω καταλαβαινεις πως το εννοω,οσο να ναι καποιοι προορισμοι γινονται πιο γνωστοι με τα κοινωνικα δικτυα και με την προβολη αυτο εχει ανεβασει τον κοσμο που θελει να παει οποτε και αυξηση τιμων.δεν νομιζω οτι δεν πιστευεις οτι υπαρχουν και ατομα που πανε πχ σε μερη απλα για να δειξουν οτι πηγαν και καλως κανουν σεν κρινω κανεναν απλα λεω για τα σοσιαλ και τα ταξιδια .
Ειμαστε οφ τοπικ αλλα δεν φταινε τα σοσιαλ. Η κλεισουρα 2 ετων δημιουργησε φρενηρη ζητηση την οποια προεξοφλει η αγορα. Το βλεπεις και στα αεροπορικα εξαλλου, ανεβαινουν οι τιμες των μουσειων κλπ.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Για την ώρα δεν έχει κλειστεί τίποτα ακόμη αλλά σκεφτόμαστε με την σύζυγο να κάνουμε δύο οδικά.
Το πρώτο σε Νυρεμβέργη και γύρω περιοχή, περίπου για 8 μέρες στις αρχές Μαΐου.
Το δεύτερο σε Βενετία και Σλοβενία ( Λουμπλιάνα, λίμνη Μπλέντ, Bohinj και γύρω περιοχή) περίπου 8-10 μέρες στο τέλος Μαΐου με αρχές Ιουνίου, ανάλογα το πως θα βολέψουν οι πτήσεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.931
Likes
40.772
Το δεύτερο σε Βενετία και Σλοβενία ( Λουμπλιάνα, λίμνη Μπλέντ, Bohinj και γύρω περιοχή) περίπου 8-10 μέρες στο τέλος Μαΐου με αρχές Ιουνίου, ανάλογα το πως θα βολέψουν οι πτήσεις.
Και σταση στην Τεργεστη να βαλετε, μια που θα ειναι στον δρομο σας.
Θα βολεψουν, ακομη και με ενδιαμεση στην Αθηνα :).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom